Skocz do zawartości

Poradzcie w kwestii prawnej


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Opowiem wam historię z życia wziętą.Na początku pażdziernika zakupiłem przyczepę sprowadzoną z UK.Gościu u którego kupiłem przyczepę (Komorniki k.Wrocławia)gwarantował mi,że mam niezbędny komplet dokumentów.Na dzień dzisiejszy mam Certyfikat Tłumaczenia przysięgłe przegląd techniczny i umowę pomiędzy angielskim sprzedającym tj.Preston Caravanc a gościem z Komornik.W tamtej umowie żle wpisano nr vin,spokojnie można by było to spreparować,ale nie chcę.Czekam na kopię z właściwym numerem.To jeszcze nie koniec "szopek".W wydziale Komunikacji nadal twierdzą,że nie zarejestrują mi przyczepy bez starego dowodu rejestracyjnego.Tłumacze nieukom,że brytyjczycy nigdy ich nie mieli i mieć nie bedą (w przypadku przyczep)..."to my pany tej przyczepy inaczej nie zarejestrujemy" .Wiem,że we wrocławiu nie ma problemu.Kochani POMÓŻCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze kochane urzędy... :]

Wiesiek7476 proponuję polubowną rozmowę z kierownikiem urzędu.

Jeśli kierownik też powie, że nie to niech UK wyda Ci decyzję odmowną rejestracji od której się będzie można odwołać.

PS. Coś mi się jeszcze :] przypomniało. Niektórzy forumowicze dostarczali jakieś zaświadczenia z ambasady ale nie pamiętam czy Angielskiej czy Holenderskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere wyrazy współczucia.

Nie chcę wyjść na przemądrzalca, bo absolutnie mam zupełnie inne intencje, ale ja właśnie dla tego szukałem przyczepki na Polskich blachach.

Naszych urzędów, czasem nic nie przeskoczy.

Bałem się właśnie tego co Ciebie spotkało, chyba miałem fart.

Życzę pozytywnego załatwienia sprawy i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano dzwoniłem do Konsulatu w Katowicach pózniej do Warszawy,i powiedziano mi,że oficjalnie w Polsce takiego zaświadczenia nie dostane,bo takie zaświadczenie może wydać brytyjski WK DVLA .Pan naczelnik ma sam się dowiedzieć jak taką sprawę załatwić w końcu od tego jest.Wczoraj akurat rozmawiałem z panem naczelnikiem i powiedział mi abym złożył dokumenty ,a oni "bogowie"mają 14 dni na odpowiedz.....Wciąż pod górke,żeby chociaż wyjść na prostą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę potrwać ale żadnej łaski Ci nie robią zarejestrują,aczkolwiek jak się uprą osły nerwów trochę napsują.Tak jak wyżej ktoś wspomniał,składaj papiery,a decyzji w razie odmownej żądaj na piśmie.Jesteś w swoim rejonie pionierem inni już będą mieli lepiej i łatwiej.Urzędasy na kimś się muszą uczyć i niestety jak to w życiu bywa zawsze pada na nas.To jest Polska właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A granaty masz ???

 

"Jest u mnie gdzieś dwa w świątecznym ubraniu"

 

Moja rada nie idź na razie na "udry",postaraj się (chłopa-kierownika) dowartościować tak aby uznał ,że cała inwencja wyszła od niego i ,że to on Ci pomaga w załatwieniu tak bardzo skomplikowanej sprawy.Wówczas załatwisz wszystko w kosmicznym tempie,a jak będziesz się z nim kłócił i walił jakimiś paragrafami to będą ciągnąć sprawę w nieskończoność,a uwierz,że przepisów i blokad znajdą "skolko ugodno" i tylko po to zeby ostatnie słowo należało do nich i żeby zabroń Boże nie wyjsć na nie kompetentnych.

Zagaj np.,że też znajomy nie dawno rejestrował w mieście X i np.coś w tym rodzaju"kierownik wziął sprawę w własne ręce i wyjaśnił całą sprawę,gdyby nie to ........."itp.,itd. i takie tam pierdoły,podbuduj chłopa ambicjonalnie i sprawa ruszy.

Nie mają racji ale niestety mają pełno możliwości żeby życie utrudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.