Skocz do zawartości

Standard kempingu


Jule

Rekomendowane odpowiedzi

Juz gdzies dawniej byl taki topik, ale nie moge go znalezdz... musialo to byc bardzo dawno :)

Po przeczytaniu jacek-kowego posta, doszlam do wniosku ze na kempingach duzo do szczescia nam nie potrzeba :)

Podstawowym kryterium i to bardzo przez nas egzekwowanym w wyborze jest czystosc! Nic nie jest w stanie jej zastapic. Kemping moze proponowac wspaniala lokalizacje, wszystkie bajery swiata ale jak wchodze do sanitariatow czy ogolnie patrze na otoczenie i jest brudno, niechlujnie itp to uciekam.

 

Ale pomijajac ten aspekt i zakladajac ze kempingi sa dobrze utrzymane, co jest Wam do szczescia potrzebne? Zakladamy tez, ze mamy prawo wyboru tz nie jest to jedyny kemping w okolicy i musimy sie do warunkow dostosowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryteriami, którymi ja się będę kierował są:

1) Bezpieczeństwo (brak na terenie dyskoteki lub innych przybytków radości z alkoholem), ochrona, itd..

2) Czystość

3) Położenie (czy puste pole, czy chociaż parę drzew)

4) Możliwość podłączenia prądu, odległość od ujęcia wody, odległość od toalet.

5) Odległość od punktu zainteresowania (plaża, jezioro itp...)

6) Czy można trzymać samochód koło swojej budki (ja lubię mieć swoje wszystkie rzeczy razem, w jednym miejscu)

7) Cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale ja swoją uwagę często przywiązuję do detali.

Wiadomo podstawa to czystość w kibelku i jej estetyczny wygląd. Często niestety panie sprzątające WCty zmywają tylko podłogę, a zapominają o pajęczynach wiszących pod sufitem - mnie to drażni :).

Kolejna sprawa to czystość na samych stanowiskach kempingowych. Denerwują mnie pety, kapsle po piwie i inne odpadki wciśnięte w miejsce biwakowe. To że miejscami trawa jest wygnieciona, czy jest jej brak nie przeszkadza mi.

Poza tym to strasznie wkurzają mnie cieknące krany :), akcje typu urwany wieszaczek pod prysznicem (i gdzie ja mam powiesić swoje rzeczy :]), albo brak sitka w słuchawce prysznica :].

Po wodę mogę chodzić dość daleko - nie potrzebuję kranu na stanowisku - choć wiadomo jak jest to jest bardzo miło. Do śmietnika tez mogę biegać dalej :].

Poza tym to lubię wykoszoną trawę i dość dużom ilość drzew. Atrakcje typu basen, restauracja, kiosk z pamiątkami itd. są mi obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czystosć w kiblach

2. Ciepła woda non stop.

3. Czystość na terenie, kosze na śmieci itd.

4. Kemping zamknięty, żeby nie każdy mógł wejść.

5. Drzewa.

6. Żeby nie było wszystko za bardzo zorganizowane, tzn. lubię ścieżki a nie chodniki,

miejsca dla przyczep i kamperów rozrzucone lużno a nie pod sznurek jak w erze,

przepraszam w Łebie...

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu' date=' ale ja swoją uwagę często przywiązuję do detali.

Wiadomo podstawa to czystość w kibelku i jej estetyczny wygląd. Często niestety panie sprzątające WCty zmywają tylko podłogę, a zapominają o pajęczynach wiszących pod sufitem - mnie to drażni :).

 

:]:]:)

Miałem właśnie taką przygodę, gdzie w nocy będąc, na rzekomo cywilizowanym polu namiotowym, korzystając z WC przyjąłem na twarz pajęczynę z krzyżakiem :]:)

Bardzo podoba mi się pomysł podjęcia tego tematu, ale proponuję, aby wskazywać te godne odwiedzenia, na pewno nie jeden z nas skorzysta.

Prośba, aby podawać nazwy pól, bo np. w Czaplinku są obok siebie 2 pola, jedno super, a drugiego nie poleciłbym najgorszemu wrogowi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam to lotto :) Jade wypocząć, w budce mam co trzeba i więcej do szczęścia mi nie trzeba :] Staramy się być w jak największym stopniu samowystarczalni więc lubimy i dzikie kempingi (miejsca) a jak trafimy na dobry kemping też nie narzekamy. Im mniej udogodnień w danym miejscu to lepiej wypoczywam - po prostu nie mam styczności z tym co mam na codzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z kolegów wie za czyją sprawą są te powiedzmy bałagany? :) . poza tym to ja lubię jak mam dużo prądu /nie gaśnie mi lodówka/ zadrzewienie, i jako tako cisza.resztę to sobie samemu mogę zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bezpieczeństwo;

2. Czystość (przede wszystkim sanitariaty, ale też inne części kempingu);

3. "Ogarnięcie" terenu- żadnych ogromnych pól bez zadrzewienia, ale też nie tak, że jedno drzewo rośnie na drugim, a ziemia to własciwie goła gleba. Ideałem byłyby oczywiście miejsca na trawce, wyznaczone żywopłotami (ale niekoniecznie) z jakąś zielenią dookoła. Dobrym przykładem jest np. kemping w Borkach albo nieistniejący od paru lat Gdańsk-Jelitkowo

4. Lokalizacja względem punktów wypadowych (ostatnio mieliśmy 1,5 km do morza...);

5. Cena (wakacje to wakacje, a ceny kempingów w obrębie jednej miejscowości nie są aż tak drastycznie różne, żeby to był element w dużym stopniu decydujący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kryteria :

 

- czystość na campingu , toaletach i ciepła woda 24h/dobe

- prąd

- możliwość ustawienia przyczepy przy samej wodzie

- samochód obowiązkowo przy przyczepie

- camping zamykany na noc

 

 

 

Dodam jeszcze ,że pieski to ja lubie bardzo ale nie lubie czasami ich wlaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czystość na campingu , toaletach i ciepła woda 24h/dobe

- prąd

- możliwość ustawienia przyczepy przy samej wodzie

- samochód obowiązkowo przy przyczepie

- camping zamykany na noc

ja dodam jeszcze spokój i cisza w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

1. kemping jak najbardziej oddalony od głównych dróg (nie lubię odgłosu przejeżdżających samochodów - mam to na co dzień :) )

2. czystość toalet i ciepła woda non-stop

3. przestrzeń wokół czepy, tak by mi sąsiad nie zaglądał, co mam na talerzu :)

4. bezpieczeństwo

5. cena

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.