Skocz do zawartości

Chorwacja (Istria) w drugiej połowie września


Rekomendowane odpowiedzi

Mogłem Wam podpowiedzieć.

Mogłem się zapytać :].

Sprawa dość drogich butelek i pilnowania paragonów do nich sprawiła że kupowałem piwo w Petach. Najbardziej smakował mi Pan i Karlovacko. Najmniej z tego co piłem Favorit, chociaż nie mogę powiedzieć że był jakiś okropny. Co ciekawe czteropak Pana w butelkach litrowych kupowałem w markecie za 35 kun - cena prawie jak w Biedronce, a piwo wyśmienite.

 

Kurka, to jakas fabryka turystyczna ten kemping ?

No wiesz taka farma kempingowa :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dalej, dalej... co z ta plaza :]

No własnie!

Grace,Adje& ich młodzież zawsze mieli inny porządek po przybyciu do HR-rozłożenie obozowaska a było tego trochę bo jeszcze z :] przy tym już było zimne :] a potem od razu do morza.Potem dopiero mysleli o sklepach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :]. Proste że wycieczka do centrum Fazany i powrót z niej prowadziły plażą jednak plażowania jako takiego jeszcze nie było :] w końcu opisałem dopiero pierwsze dwa dni wyjazdu z czego Chorwacji będzie jak na razie tylko 5 godzin :].

Idę po herbatę, zapuszczę nastrojową muzykę i poczekam na wenę czytając forum :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem się zapytać :].

 

No właśnie, powiedziałbym Ci :]

 

No wiesz taka farma kempingowa :].

 

E tam, BiVillage jest ciekawym miejscem i wartym zobaczenia. Co do nowości tego kempingu to jest tylko chwyt reklamowy folderu, który dostałeś w Chorwackiej Wspólnocie Turystycznej. Wydaje mi się, że staliście przy tych samych toaletach, co my. Te mają już swoje lata. Natomiast są i nowe, niewyeksploatowane w okolicach basenu z fontanną i przy plaży w stronę Fazany. Kemping też nie jest już taki młody. Nie pamiętam dokładnie, ale z folderów, które dostaliśmy na miejscu wynikało, że ma on już kilka ładnych lat. Niemniej bardzo nam się tam podobało i gdybyśmy nie przyjechali na niego z Zatonu to pewnie bylibyśmy zachwyceni.

Co do cen - nie jest tak strasznie jak piszesz. Są typowo "śródziemnomorskie". Dlatego staraliśmy się robić przynajmniej część zakupów w znanym nam z domu Lidlu - tu ceny większości towarów są podobne jak u nas. Podobnie jak u nas jest ich naprawdę dużo - w każdym większym mieście. W sklepach kempingowych zawsze jest 100% drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen - nie jest tak strasznie jak piszesz.

Tam w tytule jest "pierwsze wrażenie" :]. Zresztą po cenie piwa w sklepie widać że nie ma tragedii. Będzie większy i dokładniejszy opis cen. Gdzieś w przyczepie nawet trzymałem rachunki na tą okazję. Mam nadzieje, że nie zginęły. No dobra my tu sobie gadu-gadu a nowy rozdział sam się nie napisze... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiedzamy Pule

Pierwsza jaki i pozostałe noce w Chorwacji do ciepłych nie należały. Zazwyczaj temperatura spadała do jakiś 10-12 stopni. Ogrzewania nie uruchamiałem bo trzeba było oszczędzać gaz :) na lodowatą noc powrotną w Austrii.

Pierwszy poranek na kempingu Bi-Village nie należy do najładniejszych. Jest szaro i słońce nie może się przebić przez chmury. Postanawiamy zatem pojechać do pobliskiej Puli w celu zrobienia większych zapasów spożywczych ( mi to tam głównie o :-] chodziło :] ). Po przejechaniu 5 km dojeżdżamy do pierwszych zabudowań tego miasta. Na latarniach pełno drogowskazów kierujących na Lidl, Kaufland, Mercator i Getro. Decydujemy się na ten ostatni. Getro to coś jak nasze Makro tyle, że nie trzeba mieć karty i jest bardziej detaliczne. Ceny w supermarketach są na prawdę dobre i porównywalne z naszymi polskimi - wyjątek stanowi mięso. Pierś z kurczaka ciężko jest dostać w cenie 40 kun/kg. Poza tym strasznie marne wędliny. Z owocami szału jeśli chodzi o wybór też nie ma. W Getro kupujemy jeszcze wiaderko 7 litrowe na ścieki. To przywiezione z domu miało niewielką dziurkę i pomyje z wieczornej toalety leżały rozlane pod przyczepą (dziwne że przez tyle godzin praktycznie nic nie wsiąknęło).

Ze sklepu udajemy się do centrum Puli - chcemy zwiedzić koloseum. Trafić łatwo nie było, dlatego poznaliśmy trochę miasto jeżdżąc autem po wąskich i często stromych uliczkach :-]. Auto zostawiamy na pełnym wolnych miejsc i bezpłatnym parkingu - w sezonie chyba nie jest tak dobrze.

Idziemy w kierunku pulskiego koloseum, które widać już z parkingu. Ze sporej odległości widać ogromny tłum, jak się okazuje po podejściu bliżej startuje wyścig kolaży - to chyba Giro d'Italia :]. Sytuacja była o tyle zabawna że pompowany baner startu zawala się zaraz po przejeździe kolarzy uniemożliwiając autom serwisowym jazdę - niezła wpadka :].

69242ba6e65bebe5m.jpg 59937e820be01d5em.jpg e07176f45b7043e4m.jpg

Bilet wstępu do koloseum to 40 kun za osobę dorosłą, dla dzieci i młodzieży uczącej się bilet jest o połowę tańszy. W cenie biletu mamy interaktywny przewodnik. Na bilecie znajduje się mapka z wyznaczonymi punktami zwiedzania. Po podejściu w odpowiednie miejsce wybieramy jego numer na słuchawce przewodnika i odsłuchujemy "tajemniczego głosu" który gada w 8 językach - po polsku również!

Na początku bardzo miło się tego słucha, niestety opowieści były dla nas troszkę przydługie. Całe zwiedzanie koloseum trwało ponad 1,5 godziny i nie można powiedzieć że jest to zmarnowany czas, dlatego wszystkim którzy się tam znajda polecam.

30ed0702f6a0eb01m.jpg a1a55eadb0de6d76m.jpg c81392cf5359378bm.jpg

Jak widać na zdjęciach, niebo powoli zaczyna się przejaśniać :], my jednak wybieramy się na dalsze zwiedzanie. Miasteczka Chorwackie mają bardzo miły klimat. Pełno w nich jasnego kamienia. Poza tym czuć te lata i widać mocne nastawienie na turystów.

O zabytkach nie będę się rozpisywał - słaby zawsze z historii byłem i nie chciał bym wypisywać jakiś bzdur na forum. Dla osób które będą zwiedzały Pule dam jednak wskazówkę. Na forum (drugie zdjęcie) znajduje się informacja turystyczna w której za darmo dostaje się mapę z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami. Warto zwiedzanie zacząć od odwiedzenia tej instytucji. Wskazówka tyczy się praktycznie każdego większego miasteczka na Istrii - szukajcie IT!

ce4d4ca44dc747f7m.jpg 42043003028de944m.jpg b3dc61746f733a9fm.jpg

Spacer po Puli spowodował spustoszenie w naszych żołądkach :], dlatego postanowiliśmy o szybkim powrocie na kemping.

Tego dnia idziemy jeszcze na spacer do Fazany oczywiście na lody. Spora gałka kosztuje 5 kun, zajadamy się nimi podziwiając piękne widoki :]

8034021d1fecce20m.jpg

Przed powrotem na kemping wstępujemy jeszcze do piekarni. Piekarnia otwarta jest tu prawie non-stop. Nawet w niedziele czynne jest do 22 a sprzedawane pieczywo jest jeszcze ciepłe :). Pieczywo, przypominające trochę bułkę wiedeńską kosztuje 7,5 kuny i wracając na kemping nigdy nie mogliśmy oprzeć się pokusie i 1/3 zawsze wyskubaliśmy :]. Lody i zakup chleba w centrum Fazany stają się rytuałem i na taki spacer wybieramy się prawie każdego wieczora naszego urlopu na Istrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plaży, na plaży fajnie jest

Bardzo dawno nie pisałem, ale miałem małe urwanie głowy. Trochę wypadłem z rytmu, ale mam nadzieje, że dzisiejszy opis nie będzie gorszy od poprzednich :zarowka:.

Trzeciego dnia naszej wyprawy, wracając z porannej toalety i rozmyślając o forum i znajomych którzy zostali w kraju ułożyłem w głowie takie zdanie "Wreszcie jest to po co przyjechaliśmy do Chorwacji - piękne słońce". Dlatego zjedliśmy z Magdą śniadanie kąpiąc się w porannych promieniach słońca. Nadmuchaliśmy koła do pływania i udaliśmy się na plażę. No i tu zostaliśmy zaskoczeni bo wszyscy chyba dalej jedli śniadanie na kempingu i nie mieli ochoty "na nura". Plaża jest pusta - w sumie może i fajnie, ale człowiek dziwnie się czuje.

 

ac267963a5a59dd8m.jpg 5394b206f3be54bdm.jpg 4823fc2c4ac73a7cm.jpg

 

Co tu dalej pisać... Lenistwo :ok:. Czyli opalanie się, nurkowanie, pływanie na kole i robienie "nic". Woda błękitna i przejrzysta, ciekawe widoki i zero ludzi. Jedynym minusem może być tylko brak piasku który jest tak uwielbiany przez najmłodszych turystów :ok:. Z ciekawostek dodam iż leżaki poza sezonem są całkowicie bezpłatne, aczkolwiek w okolicach 28 września zostały sprzątnięte z plaży.

Dla osób jadących pierwszy raz do cro napisze iż posiadanie butów do pływania jest w sumie obowiązkowe. Poza tym warto zabrać maskę i rurkę bo ryby same podpływają do rąk. O plaży wyszło skromnie, ale całkowicie nie mam pomysłu co by tu jeszcze napisać...

Chorwackie piwa najlepiej smakują w pełnym słońcu na plaży :).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tańce i inne imprezy ?

 

No i właśnie to był pewien problem...

Na całym kempingu oprócz nas był tylko jeden kamperek (w dodatku przez 3 dni) na polskich rejestracjach. Dyskoteka na kempingu tez zamknięta.

Grilla wieczorem tez nie popalisz, a i temperatur wieczorami spadała do 12-14 stopni i siedzenie na zewnątrz szybko się przykrzyło. Niemcy zamykali się w swoich budkach i oglądali satelitę :ok:. My oczywiście bez telewizora, nawet i laptoka nie braliśmy :). Gazety przeczytane w ciągu 3 wieczorów.

Siedzenie wieczorami w knajpach mało nie kosztowało, dlatego nie za bardzo nas tam ciągnęło (poza tym ile można jeść i pić :] ).

Zazwyczaj po 22 gasiliśmy światło i szliśmy spać :ok:. To są właśnie te minusy jak jedzie się samemu :). No, ale cóż mieliśmy i wolne i kasę i trzeba to było jakoś spożytkować :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.