Skocz do zawartości

Sprawdzone ogrzewanie w przyczepie


Marcin T

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Lucjanie,najprawdopodobniej ma Pan nie całkiem sprawne ogrzewanietzn. płonie tylko świeczka kontrolna.Przy sprawnym piecu żadna farelka nie jest konkurencją dla Trumy.(...)

 

Dzięki za zwrócenie uwagi i objaśnienia.

Być może niedokładnie opisałem fakt, ale po nocy nie ustawiałem ogrzewania na full, tylko na poziom 2-3 w skali 10. Gdy ustawiłem moc ogrzewania na 10 i nawiewy na 4 to w piecu aż warczało, ale za to gazu ubywało w zastraszajacym tempie, jak paliwa w sportowym autku podczas ostrej jazdy :ok:

 

Niemniej jednak sięgnę do instrukcji i opisu pieca oraz postaram się skontaktować z jakimś gazownikiem, by dokonał przeglądu instalacji gaazowej i pieca - w końcu przyczepie idzie już 14 rok, a ja jestem jej właścicielem dopiero od marca br. i ze względów bezpieczeństwa pora przegląd zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako sprawdzone ogrzewanie moge zdecydowanie polecić grzejniki Atlantic.

http://www.elektra.pl/index.php?level=5&dzial=2_2_2_2

 

Potym jak 29 kwietnia złapało mnie w przyczepce 2 stopnie poleciałem do sklepu i zakupiłem.

Jak kupiłem model 500W i okazał sie troszke za słaby do mojej N 132 gdyz jest ona prawie bez zadnej izolacji, ale i tak efekt był bo w nocy z 2 stopni temperatura wzrosła do 10 stopni i można było wychylić rękę ze śpiwora.( na dworzu oczywiście -4 stopnie)

A co najważniejsze grzejnik bezpieczny, posiada niskotemperaturowy element grzejny czyli ok 60 stopni (nik sie nie poparzy), bezszelestny, z termostatatem, bezpiecznik termiczny,pobiera nie dużą prądu i to co dla mnie bardzo warzne MADE IN FRANCE a nie jak 95% grzejników olejówych MADE IN CHINA.

 

POLECAM !!!

 

 

PS Posiadam do sprzedania taki grzejniczek z gwarancją, używany 3 dni, za 3/4 ceny poprostu potrzebuje większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 10-ciu lat używam do ogrzewania przyczepy itp.pomieszczeń piecyków ZIBRO kamin które są opalane naftą.Zuzywają ok.100 gr.nafty na godzinę i są najskuteczniejsze i najekonomiczniejsze z tych jakie znam.Ich szczegółowy opis znajdziecie na www.zibro.pl ; tam też są podane punkty sprzedaży.Warto też zajrzeć na www.ogrzewanie.istore.pl gdzie znajdziecie ciekawe urządzenia klimatyzacyjne. Ten wariant ogrzewania stosuję zimą (i jesienią) w miejscach gdzie nie ma żadnego dostępu do prądu.Doba grzania kosztuje mniej niż opłata za ew.podłaczenie do prądu.Nigdy przez dobę nie zużyłem więcej niż 1-1.2 l nafty.Używam dwa takie piece (jeden w domu) i podziwiam ich niezawodność.Zywotność tych piecyków wynosi ponad 50 lat.Pozdrawiam - Robin :bzik:

 

robin,mam pytanie,czy takie piecyki nie mają zbyt dużej wydajności jak na niewiadówkę?

 

http://www.uni-lux.pl/product.html?c=1&b=3&id=14

 

http://www.zibro.pl/start.php?ID=0&DZIAL=4

 

I czy można spokojnie spać przy takim piecyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Ja miałem wczoraj takie na myśli http://www.allegro.pl/item188547367_farelka_grzejnik_ogrzewacz_piecyk_stabilo_fv.html

 

SPECYFIKACJA:

 

* nowy, nieżywany, oryginalnie zapakowany;

* 12 miesięcy gwarancji, faktura vat na życzenie klienta,

* waga: 1 kg,

* wymiary (BxTxH): 270 x 110 x 240 mm,

* idealny na kamping,

* ochrona przed wodą,

* możliwość montażu na ścianie lub postawienia,

 

 

Tak się te urządzenia pałętają pod nogami iż zmuszony zostałem do stanowczej reakcji . :niewiem: Postanowiłem swoją Farelkę uwięźić na stałe i zbudowałem jej "budę" :niewiem: ,

No i oczywiście zamontowałem jej 2 okna :niewiem:

Reszta no fotkach .

Ale panele kupuję dodatkowo gdyż mają super zaletę - są ciche :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.