Skocz do zawartości

Encyklopedia wiedzy o holownikach


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

"Holowniki i ich dopuszczalne obciążenia, masy całkowite, długości, kopalnia wiedzy o tym czym można holować itp."

Ten temat wstawiłem, bo padła na tym forum uwaga (AgaMi) zresztą moim zdaniem bardzo mądra, że kupując nowe (lub średnio nowe) auto, tak naprawdę nie można dowiedzieć się co tak naprawdę danemu autku wolno, a czego nie.

Proponuję więc, abyśmy sami wpisali informacje z dowodów rejestracyjnych naszych pojazdów w kolejności np. takiej:

DLA UŁATWIENIA PODAM {POZYCJE} Z DOWODU REJESTRACYJNEGO (gdzie szukać) w nowym dowodzie. Jeśli, ktoś posiada stary dowód i nie ma tam umieszczonych pewnych informacji, proponowanych przeze mnie lub po prostu nie zna pewnych danych,wypełniajmy tylko te linijki, które wiemy i jesteśmy ich pewni (resztę zostawiajmy nie wypełnioną). Myślę, że każda informacja, może być cenna dla kogoś innego.

Marka pojazdu{D}:

Model{D}:

Pojemność silnika{P1}:

Diesel(D), benzyna(:ok:, LPG(L){UWAGA WŁASNA}:

Rok produkcji (o ile możliwe z miesiącem){D}:

Data pierwszej rejestracji{D}:

Maksymalna masa całkowita{F.1}:

Masa własna{G}:

Stosunek mocy do ciężaru (w KW/kg){Q}:

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu/zespołu pojazdów{F.2;F.3}:

Maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem/bez hamulca {O.1;O.2}:

Długość samochodu{UWAGA WŁASNA}:

Szerokość samochodu{UWAGA WŁASNA}:

Wysokość samochodu {UWAGA WŁASNA}:

Maksymalny moment obrotowy silnika{UWAGA WŁASNA}:

UWAGI WŁASNE (jeśli są):

 

W ten o to sposób stworzymy sobie sami, kopalnię wiedzy o tym co mamy i co znamy. Ja uzupełnię, jak tylko wrócę do domu, bo dzisiaj, korzystając jeszcze z pogody wybrałem się na "dwukołowym, silnikowym, przyjacielu człowieka" i dowód od swojego Janosika zostawiłem razem z autem osobistej Małżonce w chałupie.

Dodam jeszcze, tylko i mam nadzieję, że nie zdradzę tajemnicy (za którą) Krzysiek, od którego kupiłem swoją przyczepkę nie będzie na mnie krzywo patrzył, ale On właśnie miał kłopot i sprzedawał swoją przyczepkę, przez to, że zmienił samochód i przyczepa ta miała za dużą DMC do Jego nowego auta, o czym dowiedział się jak odebrał samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze maksymalny moment obrotowy silnika.

Wszystkie takie dane są w katalogach

http://www.axelspringer.pl/motoryzacyjne/autoswiat/specjalne/index.asp?sStrona=3

 

a część na takiej, już chyba zapomnianej stronie:

http://karawaning.republika.pl/przyczepy/holowanie.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, już dodaję.

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi lub propozycje, dodawajcie je w treści, będę się starał je wyłapywać i uwzględniać, w tym pseudo szablonie, który stworzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka pojazdu{D}: FSO

Model{D}: LANOS SEDAN

Pojemność silnika{P1}: 1400cm3

Diesel(D) czy benzyna(:ok:{UWAGA WŁASNA}: B

Maksymalna masa całkowita{F.1}:

Masa własna{G}:

Stosunek mocy do ciężaru (w KW/kg){Q}:

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu/zespołu pojazdów{F.2;F.3}:

Maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem/bez hamulca {O.1;O.2}:

Długość samochodu{UWAGA WŁASNA}:

Szerokość samochodu{UWAGA WŁASNA}:

Maksymalny moment obrotowy silnika{UWAGA WŁASNA}:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka pojazdu{D}: Ford

Model{D}: Scorpio Kombi

Pojemność silnika{P1}: 1997cm3

Diesel(D) czy benzyna(:ok:{UWAGA WŁASNA}: B+Lpg

Maksymalna masa całkowita{F.1}:1925 kg

Masa własna{G}:1385 kg

Stosunek mocy do ciężaru (w KW/kg){Q}:

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu/zespołu pojazdów{F.2;F.3}:

Maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem/bez hamulca {O.1;O.2}: 1825kg/660kg

Długość samochodu{UWAGA WŁASNA}:470

Szerokość samochodu{UWAGA WŁASNA}: 170

Wysokość samochodu {UWAGA WŁASNA}: 140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat wstawiłem, bo padła na tym forum uwaga (AgaMi) zresztą moim zdaniem bardzo mądra, że kupując nowe (lub średnio nowe) auto, tak naprawdę nie można dowiedzieć się co tak naprawdę danemu autku wolno, a czego nie.

 

Koledzy niestety ale z tego nic nie będzie , kupujący nie może się opierać na tych danych , każda seria , typ , model , rodzaj nadwozia / sedan , combi , itd. / rok produkcji a nawet miesiąc może być homologowany na inne masy

 

Szkoda Waszego trudu , rozwiązanie podałem tutaj :

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=59475#59475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niestety ale z tego nic nie będzie , kupujący nie może się opierać na tych danych , każda seria , typ , model , rodzaj nadwozia / sedan , combi , itd. / rok produkcji a nawet miesiąc może być homologowany na inne masy

 

Szkoda Waszego trudu , rozwiązanie podałem tutaj :

 

Czyli jak zwykle bajzel. To tak jak z tymi cholernymi (tu mówię cicho, żeby znowu burzy nie wywołać) tablicami wyróżniającymi. Pan Minister w jednym i tym samym rozporządzeniu podaje dwie różne wartości.

 

No dobrze, to skoro stworzyłem głupotę, serdecznie przepraszam i proszę adminów o zamknięcie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest głupota.

Proponuję zwrócić się o zgodę na skopiowanie tabelki ze strony podanej przez Jurka.

Tabelkę taką administracja lub wyznaczony forumowicz aktualizował by na bieżąco dodając nowe dane.

Wiadomo, że w obrębie modelu występują różnice i takie też można przecież zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro więc uważacie, że nie jest to głupota, to może macie jeszcze jakieś propozycje co dodać, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo błędu. Na pewno w takim razie dodam jeszcze rok produkcji.

Nie wiem tylko cholera, czy nie stworzymy idealnej bazy danych dla ewentualnego złodzieja i tego się POWAŻNIE obawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat i jak się dobrze zrobi jakąś tabelke to może być przydatna sprawa :piwko: Proponował bym żeby jeszcze każdy zrobił dopiski jak się sprawuje dane auto solo i jako holownik itp :ok:KONZIO jasteś autorem wiec proponuje żebyś to poprowadził dalej :piwko::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda jedna strona w autokatalogu.

W tym katalogu jest 30 takich stron i opisują one tylko modele samochodów z przełomu lat 97/98.

Chyba jednak nie uda nam się stworzyć takiej bazy danych, która obejmie wszystkie interesujące nas roczniki.

Może w sieci uda sie dotrzeć do takich tabel i wystarczy tylko link?

post-56859-imported-e7d67b08-0d47-4ea3-b8d4-c4b62e241e00_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.