Skocz do zawartości

Naczepa (nadbudówka) campingowa do pickup'apa lub innych aut


jannik

Rekomendowane odpowiedzi

... a mój Kangoo Campoo namiotu się jeszcze nie dorobił :ok:

 

Janus!

Kurczempieczone, Kangulek jak się patrzy. Super robota. Hm.. aż ci zazdroszczę tego wykończenia. Elegancja. Bo moje łoże w Prevce to takie ciutkę siermiężne

Tutaj są fotki z procesu powstawania tego łoża:

maine klaine legovisko

 

He he.. w pracy mamy Kangoo (zółciutkie) i zanim zakupiliśmy Prevcie to mocno rozważałem zakup Kangulca i zrobienia podobnego wariantu jak u ciebie. Bardzo lubię prowadzić Kangoo.. ta przestrzeń nad głową... ech.. mam 190 cm długości wzrostowej i kurde, w Prevce prawie sięgam dachu (podobnie w T4)

 

Co do namiotu:

Jakby co to służę radą i pomocą przy projektowaniu takiego namiociku. Najwięcej energii poświęciłem na uszycie tego.. musiałem kila razy przerabiać boki, bo się wciąż coś fałdowało (i tak nie jest perfekcyjnie). No i po tych wakacjach, gdy na Węgrzech przeżyliśmy urwanie chmury i kilkugodzinną ulewę (musiałem co chwilę podnosić środek dachu namiotu, bo się zbierała woda jak w misce, muszę wprowadzić kilka innowacji (mam już pomysła).

 

No, chyba że do tego czasu zakupię wymarzonego pickupa z nadbudówką lub coś innego wymyślę..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siermiężna, nie siermiężna, ale swoją rolę zapewne Toyotka spełniła wspaniale :ok: , co nie znaczy, że nie należy się za lepszymi rozwiązaniami oglądać :piwko:

Ja z podobnego założenia wyszedłem budując namiastkę kamperka w swoim Kangoo-rku :piwko: . Nie wiem czy kiedyś kupię coś "dorosłego", ale jak na razie to frajdę mamy ogromną. Jako że podróżujemy już tylko we dwoje to i nie musiałem przejmować się tylną kanapą wstawiając w to miejsce pojemną skrzynię na bagaż. A reszta, no cóż, umożliwia korzystanie z jakich takich wygód zarówno w środku jak na zewnątrz autka :piwko:

 

Przystawka jak na razie jest w fazie koncepcyjnej. Wielkie dzięki za dobrą wolę :piwko: Jakby co, to...

 

A tutaj kilka zdjęć z budowy i stanu obecnego Kangoo Campoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ceny bardzo rozsadne...

 

Geocar

Spasibo bol'szoje :piwko:

 

Co to znaczy "rozsądne" ceny? bo nie udało mi się znaleźć na podanej przez Ciebie stronie cennika (może nie wiem jak szukać... :ok: )

Bo rosyjskie "rozsądnie" trochę się może różnić od polskiego.. :piwko:

 

Wiesz, dla mnie określenie "rozsądna cena" to znaczy, że stać mnie, jako człowieka z wyższym wykształceniem i ponad 20-to letnim stażem pracy, na zakup auta i powiedzmy takiej przyczepy.

 

Mój kuzyn mieszka USA i pracuje w podobnej branży jak moja i zarabia ok. 6-7 tyś $, a ja za taką samą pracę w Polsce dostaję nie wiele ponad 1 tyś. $

Mój kuzyn kupił w tym roku 3 letnie autko (Ford explorer) za 10 tyś $.

Podobne autko z tego samego roku u nas kosztuje ok. 15 tyś $

Więc on takie musi pracować AŻ 1.5 miesiąca pracy, ja - ponad rok.

 

Kuzyn ma zmartwienie, bo musiał 6,8 litrowe auto wymienić na 3.5 litrowe, bo u nich tak straszny kryzys, że galon benzyny kosztuje ok. 3 $ co daje prawie 80 centów za litra (czyli ok. 1.8 zł)

U nas dziś płacę 4,4 zł za litra (czyli ok 2 $)

Nie będę już liczył ile kuzyn za jedną pensję może kupić litrów, a ile ja .. bo mnie trafi.

 

Więc napisz mi kolego z Rosji, co to znaczy ROZSĄDNA cena???!!!

 

Dla mnie rozsądna byłoby np. 2-3 tyś zł..

a dla ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jannik,

masz racje. "rozsadna cena" w moim zdaniu to jest cena w porownaniu z produktami konkurencyjnymi (kampery dla pickapow innych producentow) , a nie cena z punktu widzenia konkretnego nabywce towary. Jezeli chodzie o porownaniu cen, to taki samy standartowo wyposazony kamper kosztuje v Austrii 15-16 tys. euro. Inny kampery od konkurentow kosztuja prawie to samo. Kamper w Kaliningradzie mozna kupic za 8 tys.

Mnej wyposazona wersje nawet od 6 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w Kaliningradzie mozna kupic za 8 tys.

Mnej wyposazona wersje nawet od 6 tys.

 

Mistrzu, trochę żartowałem.... wiadomo, że żyjemy w innych realiach niż USA..

 

Masz na myśli, że u was ta mniejsza cena jest 6 tyś. czego: rubli, euro, dolarów czy złotych polskich?

 

PS

Widzę na stronie, że w Krakowie będzie Wasza wystawa, więc pójdę i pooglądam to z bliska i dopytam o szczegóły...

 

Za 8 tyś euro to w Polsce mogę kupić całkiem przyzwoitą przyczepę campingową i sobie ją przerobić.. :piwko:

 

fiskul't privet vsjem tovariszczjam bizniesmienam v kaliningradzkoj oblasti.. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oryginalna,niemieckiej produkcji ZABUDOWA CAMPINGOWA T I S C H E R -wymiary:3,5mx2m + alkowa -zmodernizowana w 2007r! -dostosowana do zamontowania do kazdego rodzaju busa skrzyniowego i lawet samochodowych -montaz w 5min.!! -bez koniecznosci rejestrowania -bez dodatkowych oplat

POdany nr tel:601-41-26-36

Facet chce 15tyś

post-58181-imported-17d6e724-2156-4fa0-803e-171df13dc481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.