Skocz do zawartości

Naczepa (nadbudówka) campingowa do pickup'apa lub innych aut


jannik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chcę nadmienić, że przejrzałem opcję "szukaj" i nie znalazłem podobnego tematu, więc piszę tutaj.

 

Czy ktoś z Was posiada naczepę (nadbudówkę) campingową na pickup'a lub inny samochód?

 

Od dawna marzy nam się autko, które łączyłoby w sobie cechy auta "do użytku codziennego" oraz campera.

W tym roku, będąc w Chorwacji, miałem okazję przyjrzenia się z bliska naczepie (nadbudówce) campingowej przymontowanej do Mitsubishi L-200. Rewelacja! Właśnie o coś takiego nam chodziło. Naczepę łatwo i szybko się odczepia i ustawia się na specjalnych nóżkach-podpórkach, a autkiem można spokojnie zwiedzić okolicę lub pojechać do sklepiku.

 

Wygląda to tak:

img_4497.jpg

 

Zagadnąłem właściciela, Niemca, i trochę się go popytałem, ale mój ang. jest kiepski i niestety nie udało mi się zdobyć zbyt wielu info. Nie wypadało mi też było mi prosić faceta, by pokazał mi wnętrze.

 

Jeśli ktoś z Was posiada takie urządzenie lub ma więcej info (np. gdzie w Polsce można coś takiego kupić lub zamówić.. na Allegro nie znalazłem) to proszę o info.

 

PS

Obecnie posiadamy Toyotę Previę, którą trochę "ucamperoviłem" .. no, ale to jeszcze nie to.. :ok:

 

Tutaj można obejrzeć mój "wynalazek":

Łóżeczko w Previi

 

Moja "przybudówka"

 

Mój wynalazek w akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeden z kolegów miał kamperka na bazie poloneza trucka.

 

Ale jestem pod wrażeniem Twojego sprzętu. Napewno na forum nikt nie ma nic podobnego. Nie spodziewałem się, że można tak prosto i funkcjonalnie dorobić łóżko a przede wszystkim namiot do zwykłej osobówki (vana).

:piwko::ok::piwko::piwko::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jannik przeszukaj dobrze internet to powinieneś znależć taką naczepę bo Ja oglądałem tylko nie pamiętam na czyjej stronie.O ile pamiętam to ogłaszający chyba miał do sprzedania łącznie z picapem jak znajdę to postaram się napisać posta lub e.maila do Ciebie.

Ze zdjęcia wnioskuję że ta nadbudówka jest mocowana na picapie i tylko chcąc gdziesz jechać samochodem wyjeżdża z pod tej nadbudówki,a Ja widziałem naczepę na zewnątrz wygladającą jak naczepa TIR-a z najazdem i odpinaniem jak TIR i o takiej powyżej pisałem. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

w archiwalnych numerach P.C. było opisane takie cudo jak doczepiana naczepa do Opla Corsy i jest to produkowane seryjnie . Naczepy mieszkalne to normalność w Stanach bo oni muszą mieć wszystko BIG ot taki kaprys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

Już trochę przewertowałem sieć, jednak nie znalazłem zbyt wiele info.

 

Są dwa rodzaje takich naczep i nie wiem jak one w nazewnictwie się różnią (bo myślę, że się różnią):

1. Naczepa, której zdjęcia zamieściłem. Prawdopodobnie może być montowana wyłącznie na pickup'a i jej główną zaletą jest właśnie możliwość szybkiego odpinania i pozostawienia osobno. No i drugą zaletą jest to, że takie auto z pewnością prowadzi się o wiele wygodniej niż auto z przyczepą lub duży camper i takim autkiem, a szczególnie z napędem x4 można dotrzeć do wielu ciekawych miejsc.

 

2. Naczepa, o której wyżej pisze Pawel 66. Są to przyczepy doczepiane i posiadają oś i 2 koła. Różnią się tym od normalnej przyczepy, że przednią część takiej naczepy umieszczamy nad dachem zwykłej osobówki i jakoś tam doczepiamy do bagażnika lub specjalnej do tego celu konstrukcji.

auto10dr.jpg

Plusem jest to, iż do tego wystarcza zwykła auto osobowe, z pewnością może być większa niż wariant nr 1, no i prowadzi się taki powóz z pewnością łatwiej niż auto ze zwykłą przyczepą, ale moim zdaniem już nie jest taka zwrotna i wygodna w prowadzeniu jak wariant nr 1

 

Ja osobiście szukam info na temat naczepy nr 1 na pickup'a

Niestety jak dotąd nie udało mi się znaleźć u nas takiej w ofertach sprzedaży.

Siwy 45, jeśli znajdziesz to ogłoszenie, to proszę o info na prive.

 

Ps

Generalnie dziękuję za odzew i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tu jest producent :

 

http://www.bimobil.com/

 

Pozdrawiam

 

Łoł!!!

Tomku! Rewelacja!

Właśnie o to się rozchodziło.

Niestety jestem noga z niemieckiego i z "mykania" po stronach obcojęzycznych i nie udało mi się tego znaleźć samemu. Na razie uczę się tej techniki... i średnio mi idzie.. no cóż, nie ma się już 17 lat.. :ok:

 

Ciekaw jestem czy w Polsce ktoś coś podobnego robi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jannik tu masz namiary na taką naczepę strona WWW.ALLEGRO KEMPINGI strona 6 pozycja 32.Jest tam FORD F 150 z 2006 roku +naczepa CRUISER ...

 

Kolego Siwy 45, dziękuję.

Już tę ofertę na Allegro widziałem :ok:

Ale tak jak pisałem wyżej, właśnie ten rodzaj naczepy (w moim opisie powyżej - nr 2) mnie nie interesuje

:piwko::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ale jestem pod wrażeniem Twojego sprzętu. Napewno na forum nikt nie ma nic podobnego. Nie spodziewałem się, że można tak prosto i funkcjonalnie dorobić łóżko a przede wszystkim namiot do zwykłej osobówki (vana).

:ok::ok::piwko::piwko::piwko:

No troszeczkę siem czujem urażony :piwko: , a mój Kangoo Campoo :piwko:

No ale fakt, namiotu się jeszcze nie dorobił :piwko:

post-56576-imported-c98eb7ea-35b5-4c27-b34d-31c535b40844_thumb.jpg

post-56576-imported-ed311de4-79e5-4e55-aac8-242bbec87bf7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też szukałem takiej nadbudówki i w naszym kraju - lipa, znalazłem tylko dwa takie wynalazki nowe ale cena z nóg zwala można poszukać na zachodnich stronach internetowych na aukcjach nawet razem z samochodem muszę w domu poszukać jak nikt z domowników przez komin nie przepuscił to mam czasopismo na temat bimobil i zapodam linki do stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jannik ! Myślę, że powinieneś popytać importerów aut amerykańskich gdyż sporo naczep jest na tego typu aukcjach. Niestety koszty transporu oraz prowizja mogą być niemałe.

powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszeczkę siem czujem urażony , a mój Kangoo Campoo

No ale fakt, namiotu się jeszcze nie dorobił

 

 

Janus, u Ciebie nieco inaczej to wygląda. Previa wciąż jest 4 odobowa i na postoju przerabia się na "kamperka". U Ciebie jest albo Camper, albo autko z kanapą.

Do tego wielkość auta... ciężko byłoby Was porównać - Wasze pojazdy są inne i mają różne rozwiązania.

Musisz sobie namiocik taki sprawić - uważam, że to super patent :piwko:

 

Niemniej Kangurek i tak nie ma co się wstydzić - Twoja praca nie poszła na marne :ok::piwko::piwko:

 

Pozdrawiam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.