Skocz do zawartości

Czy spotkaliście się ze szrotami z częściami do przyczep?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie, czy spotkał się ktoś z Was może ze (tak jak w tytule) szrotem (częściami używanymi) do kempingów?

Pisałem takie hasło na googlach, ale wywala tylko sklepy z nowymi częściami. Pytam ponieważ chciałbym dokupić samą zewnętrzną klamkę do swojej przyczepki.

Nowe, które znalazłem są do niewiadowów (niby podobne, ale koszt prawie 100zł) i gwarancji, że będą pasować - żadnej, a dodatkowo tylko w komplecie z zamkiem wewnętrznym, któremu akurat u mnie nic nie brakuje (odpukać w niemalowane) i jeszcze jak by było mało (co pewnie jednak bym przebolał), ale są koloru czarnego, a mnie do pełni szczęścia pasował by brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krzysztofie.

Wiesz ja jestem na razie na etapie upiększania wszystkiego co się tylko da i co ewentualnie to upiększanie może przyjąć, dla tego też szukam właśnie tej klamki, na dniach mam zamiar się wziąć za uszczelnienie (takie na 100%) tego pęknięcia i tapetę (już nawet mam), myślę tylko nad techniką wykonania (ale chyba mam pomysła), potem zabezpieczenie spodu (tych paneli podłogi) i kosmetyka (ale to przed sezonem). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, przejrzałem, ale powiem Ci szczerze, moim zdaniem ostrożnie z tym sklepem.

Ceny części używanych mają (przy niektórych produktach) wyższe niż na allegro chcą za nowe, ale i tak dzięki bo jest tam kilka rzeczy, o których istnieniu nie miałem pojęcia, a które mogły by być mi przydatne. Może coś podpatrzę, sam zrobię, albo gdzieś kupię. A wracając jeszcze do tego linku ubawiłem się setnie z tych ich propozycji podłóg do przedsionków. Proponują oni np. zwykłą folię tzw."budowlaną" ( http://komis.mark2006.pl/oferta514__nowa_podloga_do_przedsionka_szerokosc_4_metry_dlugosc_wedlug_uznania_podloga_numer_24.html ) za 38zł za 4 metry, gdzie ja w zwykłym składzie budowlanym kupowałem (nie dawno) taką samą i zapłaciłem 35zł za 10 metrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2 lata temu kupilem przyczepke, miala byc tylko na dzialke, ale ciagle chodzilo za mna zeby gdzies z nia pojechac.

 

No i pojechalem w piatek i dzis wrocilem.... moim BURSTNEREM FLIPPER LUX z 1979r. Do krynicy morskiej w sumie ~ 750km

 

Straty:

 

- Kołko najazdowe (moja wina, za slabo dokrecilem) i musialo sie podczas jazdy opuscic i sie krecilo az sie stopilo. Gdzie kupic to juz wiem bo znalazlem sklep, podjade i cos dopasuje.

 

- okno kuchenne boczne, chcialem zeby sie troche przyczepka przewietrzyla i dalem na rozszczelenienie, nawet nie wiem kiedy okno wysunelo sie z zawiasu i pofrunelo w sina dal :-( nie wiem gdzie kupic takie okno, wymiary sa takie same jak okna w lazience, okno ma 75 x 32cm Rozumiem ze z rozszczelnionymi oknami sie nie jezdzi, a ja tylko o tym nie wiedzialem ?

 

- okno dachowe, tutaj nie mam pojecia co sie stalo.... nigdzie nie zawadzilem dachem, zreszta nie ma sladow po niczym na dachu, a gorna pokrywka okna sie kompletnie polamala, co prawda plastik byl bardzo kruchy bo to co zostalo lamalo sie w rekach wiec moze to od pedu powietrza podczas jazdy.

Wymiary okna 50x50 wiec sa takie do kupienia, ale koszty ok 400zl, moze ktos wie gdzie kupie jakies uzywane ?

 

Na czesci na wyjazd wydalem juz 400zl teraz po powrocie pewnie kolejne 800zl :hehe: troche mi sie nie usmiecha az tyle ladowac w ta przyczepke, i wolal bym uzywane czesci raczej.

 

Czesc czesci widzialem w gomarket.pl sa z Warszawy i dosyc mili sprzedawcy, tyle ze tam sa tylko nowe rzeczy, na allegro tez uzywek jak na lekarstwo. Poratujcie koledzy, bo trace serce do tego karawaniarstwa :hehe:

 

PS. Naklejki odblaskowe tez kupilem, i mam piekna smieciarke :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwagi i samozaparcia Ci życzę, niestety nie mogę ci pomóc w niczym innym, niż tylko w zaoferowaniu Ci (w prezencie na zachętę) kółka pomocniczego. Ma lekko wygiętą śrubę do podnoszenia i opuszczania, ale sądzę, że troszkę cierpliwości i dasz radę spokojnie doprowadzić je do stanu używalności. Jeśli reflektujesz, to daj znać na priv'a.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwagi i samozaparcia Ci życzę, niestety nie mogę ci pomóc w niczym innym, niż tylko w zaoferowaniu Ci (w prezencie na zachętę) kółka pomocniczego. Ma lekko wygiętą śrubę do podnoszenia i opuszczania, ale sądzę, że troszkę cierpliwości i dasz radę spokojnie doprowadzić je do stanu używalności. Jeśli reflektujesz, to daj znać na priv'a.

Pozdrówka

 

O rany, dzieki ! ja potrzebuje samo kółko, bo reszte mechanizmu mam. Nie wiem tylko czy ośka bedzie pasowała, ale zaraz pisze do ciebie na priv'a. Jeszcze raz dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyss - szukaj na allegro. Znajdziesz tam szyby. Szyber też się znajdzie. Wymiar jest standardowy, więc nie powinno być problemu.

Czy na pewno masz 50x50? Bo dość częste i tańsze są 40x40. Może jakaś przeróbka... ?

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyss, pierwsze koty za płoty, pierwsze śliwki robaczywki. Sie nie przejmuj. Każde doświadczenie jest cenne, drugi raz już się sie powtórzy. A czy wyjazd się udał? Wspomnienia miłe? Liczy się właśnie to. Części szukaj może w komisach, zawsze mają jakieś czepki służace jako potencjalni dawcy.

Pozdrawiam i nie zniechęcaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki. Ja powiem ze mi sie bardzo podobalo, pogoda nam dopisala (padalo dopiero dzis), i ogolnie super... tylko te straty :D

 

Musze jeszcze tylko zaoopiekowac sie podloga w przedniej czesci tu przy haku bo poprzedni wlasniciel chyba upuscil przyczepke i cos zaczelo lekko przeciekac.

 

No nic, to bede obserwowal allegro i szukal co i jak.

Okna dachowego nie bede zmniejszal bo to sie nie oplaca dla 100zl a potem i tak pewnie by cieklo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyss, kiedyś za granicą połamałem kółko najazdowe na wielkiej muldzie. Zorientowałem się po kilkuset kilometrach przy ustawianiu przyczepy na kolejnym kempingu.

W związku z faktem, że kółko było mniejsze niż w przyczepach do łodzi (a takich było bez liku) pzez cały tydzień szukałem zamiennika.

A po znalezieniu jaka radość, jaka satysfakcja ...

 

Mam znajmego który od wielu, wielu lat jeżdzi z przyczepką i notorycznie nie zamyka okna dachowego. Raz na dwa sezony musi kupować nowe.

 

Nie piszę dlatego, żeby Cię pocieszać tylko dlatgo, żeby Ci pokazać, że nie jesteś sam.

 

Poza tym sam wiesz, najlepiej bramkę stracić na początku meczu.

 

 

Dasz radę. Naprawiaj i w drogę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary okna 50x50

na pewno? zmierzyłeś otwór czy pokrywę? standard jest 40x40.

 

Okno skladalo sie z 2 plastikow, ten z zewnetrznego poszycia znikl :D a ten z wewnetrznego ma 53x53, dziura ma 50x50 ale zmierze jeszcze raz.

Ta moja przyczepka jest dosyc duza, stad moze i duze okno, no i mam tylko jedno. A co do samego okna to rozumiem ze z dachowym otwartym tez nie mozna jechac ? (mialem zamkniete, ale tez mnie korcilo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.