Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że robisz to źle, ale jednak robisz wszystko prawidłowo i zgodnie z opisem w instrukcji:

"Empty the flush water tank by moving the flush handle up
and down (C-200 CW) or by pressing the flush button
(C-200 CWE). Flush the tank until it is empty and no more
water is being pumped out. Then empty the waste holding
tank. To allow the tank to dry, do not place the cap back on
the emptying spout of the waste holding tank. Place a
sufficiently large bowl under the drain plug to catch the
remaining water from the water tank and remove the drain
plug".

 

No cóż, kiedyś pisałem, że w każdym kolejnym modelu, czy to przyczepy, czy jakiegoś sprzętu, producenci szukają oszczędności.

To jest akurat jeden z przykładów i to akurat uciążliwy dla użytkowników.

Mając ten typ toalety, już dawno bym to przerobił.

Zależy, ile masz odstępu od ścianki zbiornika do wewn. powierzchni drzwiczek.

Myślę, że bez problemu można tam wkręcić/wkleić odpowiedni króciec kątowy, skierowany w dół i nasunąć na niego kilkanaście cm giętkiej rurki, zakończonej choćby zwykłym, gumowym korkiem. To oczywiście najprostsze rozwiązanie, jeśli odległość do drzwiczek jest niewielka. Jeśli miejsce pozwala, to zamiast króćca można zamontować malutki kranik z tworzywa (podobny do tych, jakie montowane są np. w kanistrach na wodę), a na jego koniec założyć giętką rurkę. W tym przypadku korek nie jest już potrzebny. Masz nieograniczone pole do popisu w wykazaniu się własną inwencją twórczą, aby znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja nie myślę ale wiem, spuszczanie wody jest fabryczne a silikon po to aby sie woda nie wlewała do przyczepy bo ktoś to wymyślił strasznie głupio.

Zerknij: http://prntscr.com/ffseol

No chyba, że ja o czymś nie wiem.

To zwracam honor. Ale ile przyczepowych ,,sraczyków,, widziałem to takiego codaka nigdy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, zasilanie wszystkiego, co robiłem jest pociągnięte bezpośrednio od akumulatora, gdzie mam podział na poszczególne obwody i bezpieczniki.

 

Wracając jeszcze do wcześniej opisywanego schowka pod kasetą.

Trzymam w tym "schowku" dwie małe buteleczki z odmierzoną wcześniej dawką płynu, więc w przypadku, gdy potrzebuję całą operację wykonać szybko (np. będąc gdzieś w trasie), wlewam całą zawartość buteleczek do zbiorników + 2 l wody do kasety i nie muszę bawić się w odmierzanie płynów z dużych butli. Zbiornik spłuczki ma poj. 15 l, a kaseta 20, więc do buteleczek wlewam 100 ml różowego i 120 ml niebieskiego.

 

attachicon.gifpłyny na szybko.jpg

Gdy jestem już na miejscu i mam więcej czasu, to uzupełniam zawartość małych buteleczek, aby mieć na kolejną "szybką" zmianę.

Butelki zajmują mało miejsca w schowku, więc mam tam zawsze jeszcze jakiś spray czyszczący i rolkę ręczników papierowych, które z reguły zawsze się przydają, gdy podczas wlewania wody, trochę jej gdzieś kapnie, ewentualnie do wytarcia kurzu z obrzeża ramki drzwiczek, przed ich zatrzaśnięciem.

Co do tej czystości, być może przesadnej, to tacy już jesteśmy. :skromny:  Zawsze o to dbamy, co wcale nie jest uciążliwe, jeśli jest systematyczne, a w tym miejscu zwłaszcza zachowuję wręcz sterylną czystość, stąd takie, a nie inne wyposażenie wspomnianego schowka.

 

Teraz dla kontrastu, aby wstrząsnąć czytającymi ten temat, coś dla zobrazowania tego, jak różne może być podejście do tego zagadnienia u różnych ludzi. :look:

Zaobserwowane w czyjejś przyczepie:

 

attachicon.gifprzykład czystości podpatrzony w czyjejś przyczepie.JPG

 

Dla lepszego efektu, proponuję "kliknąć", aby powiększyć :miga:

 

Jasny gwint... Ciekawe jak wygląda kibelek na górze XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint... Ciekawe jak wygląda kibelek na górze XD

 

Rozumiem, że masz na myśli tą część wewnątrz przyczepy.

Uwierz mi na słowo, pewnie nie chciałbyś jednak tego oglądać.

Wystarczy wyobraźnia ... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy kaseta ma jakieś odprowadzenie wody na zewnątrz w przypadku przecieku? W mojej jest pęknięta rurka do napełniania spłuczki ipodczas testów rozlałomi się trochę wody no i ta woda wyplynęła na zewnątrz łazienki ale w przyczepie. Coś jes nie tak jak powinno?


Poprzedni właściciel próbował kleić silikonem a może coś tutaj brakuje

post-24180-0-42897200-1496607402_thumb.jpg

post-24180-0-94918400-1496607411_thumb.jpg

post-24180-0-96316400-1496607419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy kaseta ma jakieś odprowadzenie wody na zewnątrz w przypadku przecieku? W mojej jest pęknięta rurka do napełniania spłuczki ipodczas testów rozlałomi się trochę wody no i ta woda wyplynęła na zewnątrz łazienki ale w przyczepie. Coś jes nie tak jak powinno?

 

Poprzedni właściciel próbował kleić silikonem a może coś tutaj brakuje

Nic nie ma, silikon to dosyć często spotykany patent

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mimo, że odradzaliście i Was posłuchałem stałem się posiadaczem płynu Campi :oslabiony:  Los tak chciał, błąd ludzki :niewiem: 

Teraz i ja mogę potwierdzić, że nie jest to płyn skuteczny. Jedynym plusem dla mnie jest zapach - mi się spodobał, bardziej niż Thetford, czy Tornado, ale Żonie niekoniecznie. Ją drażni.

Skuteczność znacznie słabsza od Tornado, nawet sprzed 2 lat i trzymanego 2 zimy w przyczepie. Jedynie papier rozpuszcza z dobrą skutecznością. Mowa o niebieskim.

 

Różowy też dostałem z podobnego przypadku, i tu nie ma co za dużo pisać. Coś tam pachnie.

 

Świadomego zakupu nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że odradzaliście i Was posłuchałem stałem się posiadaczem płynu Campi :oslabiony: Los tak chciał, błąd ludzki :niewiem:

Warto się posłuchać forumowiczów. :)

 

Ja jeszcze do płynów Tornado się nie zraziłem. Od dłuższego czasu , jeszcze przed złotem w Gdańsku , gdzie poznałem Krzyśka produkującego Tornado , używałem jego produktów i nie mam większych zastrzeżeń. Płyny w stosunku do swojej ceny są OK. Trzeba w butelkach poprawić nakrętkę bo potrafi pęknąć przy dokręcaniu. Nie trzeba użyć wielkiej siły aby tak się stało.

Mam zastrzeżenia do tabletek ale o tym Krzysiek już wie i jak pisał wcześniej będzie się starał poprawić skład.

Na chwilę obecną będę wspierać rodzimą firmę Krzyśka.

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się posłuchać forumowiczów. :)

 

Ja jeszcze do płynów Tornado się nie zraziłem. Od dłuższego czasu , jeszcze przed złotem w Gdańsku , gdzie poznałem Krzyśka produkującego Tornado , używałem jego produktów i nie mam większych zastrzeżeń. Płyny w stosunku do swojej ceny są OK. Trzeba w butelkach poprawić nakrętkę bo potrafi pęknąć przy dokręcaniu. Nie trzeba użyć wielkiej siły aby tak się stało.

Mam zastrzeżenia do tabletek ale o tym Krzysiek już wie i jak pisał wcześniej będzie się starał poprawić skład.

Na chwilę obecną będę wspierać rodzimą firmę Krzyśka.

Posłuchałem - błąd sklepu.

 

Piszesz o nakretkach "bezpiecznych" czy takich zwykłych? Te, które trzeba naciskać przy odkręcaniu wydają się solidne i są szczelne. Poprzednie, typu jak z napoi, z oringową uszczelką faktycznie są słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.