Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem ten sam problem. Trzy lata temu, do zbiornika spłuczki wlałem wodę zaczerpniętą z oficjalnego kranu na pewnym kempingu. Od razu zauważyłem, że woda jest nieco opalizująca. Oho, będą kłopoty, pomyślałem. Po kilku tygodniach, za którymś razem, po przekręceniu pokrętła spłuczki, z jej wylotu poleciały okropne farfocle ciemnej, brunatnozielonej barwy. Algi, fuck! Użerałem się z nimi do przysłowiowego dziś. Najpierw zdemontowałem pompkę - praktycznie całe wnętrze zbiornika pokryte było algami. Pompka, rurki, jej mieszek nieomal czarne. Ale do brzegu - decyzja o wlaniu roztworu domestosa "pod korek". Wlewałem naprzemiennie wodę, 3-4 litry i porcję domestosa tak, by dobrze się wymieszał i dotarł do wszystkich zakamarków. Zostawiłem na noc. Następnego dnia zdumienie - zbiornik pierwotnie CZARNY, stał się zupełnie biały, a zaraza praktycznie się "rozpuściła". Po wypuszczeniu roztworu, dwukrotnie wlałem ful czystą wodę i pozostawiałem na noc, żeby usunąć pozostałości domestosa. Pompkę i jej dodatkowe elementy całkowicie zdemontowałem i osobno umyłem szczotką do zębów (zakamarki) I rozcieńczonym domestosem - wyglądała jak prosto z fabryki. Warto wspomnieć o możliwości (pewnie już ktoś o tym pisał) zastosowania do czyszczenia instalacji wody czystej i spłuczki preparatów używanych do konserwacji wody w przydomowych basenach. W auchanach, obi, lerojach uginają się półki z płynami/tabletkami antyglonowymi, chlorowymi i bezchlorowymi, płynami/tabletkami z H2O2. Ceny przystępne. Instalację wody czystej dezynfekuję tabletkami/płynem H2O2 naprzemiennie z kwaskiem cytrynowym spożywczym (tani).

Ile tego domestosu dawałes na te 3 do 4 l wody ? Bo mam też delikatnie brudy próbowałem ręcznie czyścić ale bez demontażu pompki .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego domestosu dawałes na te 3 do 4 l wody ? Bo mam też delikatnie brudy próbowałem ręcznie czyścić ale bez demontażu pompki .

 

Co istotne, wodę i domestosa wlewałem przez otwór, jaki powstał po wyjęciu całej pompki. Ma on sporą średnicę i daje dobry wgląd we wnętrze zbiornika. Wody wlałem na max, do krawędzi otworu. Weszło razem ok. 18-20 litrów. Domestosa łącznie ok. 150-200ml, czyli takie jedno sooolidneee  "siknięcie" na 3-4 litry wody. Efekt rewelacyjny.

 

BTW algi są wyjątkowo żywotne i pozostawienie gdziekolwiek choćby ich fragmentu zaowocuje wznową nowotworu. Dlatego wlałem owej cieczy maksymalnie, przy lekkim pochyleniu przyczepy do tyłu (górna ścianka zbiornika nie jest pozioma).

Mot szczoteczkę mam nadzieję przezornie wyrzuciłeś???

 

 

No coś Ty, to tylko algi...

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam dostęp do płynu niebieskiego jakim zalewane są kibelki TOI TOI po 25 zł za litr. Na dzień dzisiejszy facet ma 15 literków i dzwonił pytać czy potrzebuję bo kończy im się sezon. Do końca tyg musiałbym mu dać znać czy ktoś byłby chętny na taki płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogawo cosik, może ceny wzrosły. Ja jak łapałem przejeżdżający serwis tojek, to za 20-30 zeta lałem całą 5 litrową bańkę.

 

Rok temu, bo w zeszłym sezonie jak się tojkowy skończył, to zakupiłem oryginały i jeszcze mam. Ale na ten tojkowy nie narzekałem, więcej go wlewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dostęp do płynu niebieskiego jakim zalewane są kibelki TOI TOI po 25 zł za litr.

 

:look:

Nie dość, że trzeba go wlewać więcej (o zapachu się nie wypowiadam), to jeszcze droższy, niż oryginał Thetforda (22 zł./l).

Chyba mało będzie chętnych na taką "okazję " :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojscia

:look:

Nie dość, że trzeba go wlewać więcej (o zapachu się nie wypowiadam), to jeszcze droższy, niż oryginał Thetforda (22 zł./l).

Chyba mało będzie chętnych na taką "okazję " :hmm:

Nie wiem gdzie wyczytałeś że wlewa się więcej ? Pokaż mi thetforda za 22 zł/litr bo takowego nie widziałem. A po toi toi nie ma niepożądanych zapachów nawet po tygodniu i wszystko rozpuszczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wyczytałeś że wlewa się więcej ?

 

Już od kilku osób używających kiedyś tegoż płynu to słyszałem, a gdzie wyczytałem? Np. tu:

 

[...]  więcej go wlewałem.

 

Pokaż mi thetforda za 22 zł/litr bo takowego nie widziałem.

 

Proszę uprzejmie, dokładnie 22 zł/litr:

http://allegro.pl/25-wiecej-plyn-do-toalet-thetford-aqua-kem-blue-i6270324508.html

Oryginalny "Thetford", w najnowszym opakowaniu i w wersji o standardowej (czyt. długiej trwałości) - nie "weekender" itp.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncentrat czy rozrobiony.

Oryginalny płyn toi toi koncentrat to 1 litr na 1000 litrów wody. Do dolnego zbiornika wlewamy około 2 litrów rozrobionego.

Edytowane przez Jaskółki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.