Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Płyny do toalet i nie tylko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
475 odpowiedzi w tym temacie

#31 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Bergland 345
  • Holownik:Honda Civic 110 Km

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:01

Dzięki Tomii ale nie ,, po naszemu " te instrukcje :)

ALE NADAL NIE WIEM CZY TAN WSKAŻNIK WSKAZUJE TYLKO TO ŻE NIE MA KASETY CZY STOPIEŃ ZAPEŁNIENIA ......
Zapamiętać !!!
Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dołączona grafika

#32 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 9265 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 16 wrzesień 2008 - 22:00

Żeby zlać resztę wody ze spłuczki wypina się rurkę (płynowskaz) od góry, przechylasz ją i wszystko spływa :)

I tak masz opróżniona spłuczkę :)

#33 Pinesio

Pinesio

Dokumentalista

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów
  • SkądBydgoszcz
  • Model:Hobby 465
  • Holownik:Toyota Rav4

Napisano 17 wrzesień 2008 - 14:47

Dzięki Tomii ale nie ,, po naszemu " te instrukcje :)

ALE NADAL NIE WIEM CZY TAN WSKAŻNIK WSKAZUJE TYLKO TO ŻE NIE MA KASETY CZY STOPIEŃ ZAPEŁNIENIA ......

Wskaźnik powinien pokazywać stopień zapełnienia. Jednak uwaga - nie wszystkie kasety są do tego przystosowane. Sprawdź czy w kasecie posiadasz pływak i czy z kasety wystaje złączka dokładnie w miejscu w którym stykałaby się z ramieniem wskaźnika. Jeśli z kasety nic nie wystaje lub nie ma pływaka tzn że prawdopodobnie poprzedni właściciel kupił drugą.

#34 Andy

Andy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Wilk Stern
  • Holownik:Alfa Romeo 159

Napisano 17 wrzesień 2008 - 16:36

Sprawdź czy w kasecie posiadasz pływak i czy z kasety wystaje złączka dokładnie w miejscu w którym stykałaby się z ramieniem wskaźnika. Jeśli z kasety nic nie wystaje lub nie ma pływaka tzn że prawdopodobnie poprzedni właściciel kupił drugą.

Wkasecie jest pływak , ale z kasety nic nie wystaje , ani nie ma żadnej złączki :) Na ramieniu wskaźnika i w środku kasety na pływaku są magnesy , ustawine bigunami tak aby się przyciądały i wszystko działa "bezprzewodowo" , chyba że , odpadł magnes , lub pływak jest usyfiony i się zacina.

Andrzej

#35 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2008 - 14:34

Nadal walczę z toaletą :) Czy stycznik nad kasetą zapobiega / rozłancza / prąd po wyjęciu kasety ? Czy u Was spłuczka działa po wyjęciu kasety ?

Załączone miniatury

• mikrowyłacznik.JPG

Zapamiętać !!!
Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dołączona grafika

#36 Andy

Andy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2008 - 18:27

Czy u Was spłuczka działa po wyjęciu kasety ?

Nie działa , to jest styk który zabezbiecza Cię przed spuszczeniem wody na podłogę , kiedy kaseta jest wyjęta.

Andrzej

#37 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2008 - 18:35

No to teraz wiem , albo ten styk , albo mikrostyk przy spłuczce , albo pompka padnięta
Dzięki Andy
Zapamiętać !!!
Dołączona grafika

#38 Andy

Andy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2008 - 18:53

albo ten styk , albo mikrostyk przy spłuczce , albo pompka padnięta

Jako pierwszy sprawdź bezpiecznik , też jest dostępny od dołu po wyjeciu kasety. Zwykły płytkowy jak w samochodzie.

Andrzej

#39 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2008 - 18:55

Poszedłem nawet z latarką teraz i jakoś nie mogę go namierzyć :)
Zapamiętać !!!
Dołączona grafika

#40 supertata

supertata

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 38 postów
  • Model:Hobby 430

Napisano 19 wrzesień 2008 - 12:55

Słuchajcie a jak w C2 spuścić różowy płyn żeby to w zimie nie zamarzło ? Dodam że pompka mi nie działa i czekam na elektryka WojtekELCAMP jak to będzie uszkodzona pompka to jaki wydatek mnie czeka ?

Jestem pierwszy raz na tym forum.
W czerwcu kupiłem przyczepę Hobby 430 z 1992 roku. Przyczepa w idealnym stanie, zadbana, wszystko działało w momencie zakupu. W lipcu pojechaliśmy na urlop i okazało się że nie działa spłuczka. Zaczeły się kombinacje: może styki, włącznik, pompka. Po kolejnym zimnym piwie przebłysk intelektu. Miałem ze sobą miernik i zmierzyłem prąd jaki dociera do pompki. Okazało się że w przyczepie zamiast oryginalnego transformatora 230/12v ktoś zastosował taki zwykły zasilacz od "czegoś" max 500mA. Podłączyłem doraźnie prostownik do ładowania akumulatora i spłuczka działała przez całe trzy tygodnie. Po powrocie z urlopu zastosowałem podobny zasilacz tyle że 1A i też świetnie działa. Innych odbiorników 12v w przyczepie nie używam. Poza tą przygodą z zasilaczem przyczepa przyczepa po trzech tygodniach testowania potwierdziła swój idealny stan.

#41 arnie

arnie

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
  • SkądNadarzyn
  • Model:Caravelair Bamba 395

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:15

Kolego POWOLNIAK czytając instrukcję płynu który używasz to on powinien Ci wystarczyć na około 13 (cena 56 zł.) razy gdyż na zbiornik 21 litrowy LEJE się 150 mililitrów,a saszetki ( 55 zł.)wystarczają na 15 razy przy cenie porównywalnej

A tu się kolega siwy45 myli, albowiem tego płynu leje się wg instrukcji 70-75 ml właśnie, a nie 150. Ja leję nieco mniej- ok 60ml- tylko na siuśki i jestem wielce zadowolony :):). Także twoja kalkulacja z saszetkami wychodzi w tym momencie blado :)

#42 Andy

Andy

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2008 - 18:21

A tu się kolega siwy45 myli, albowiem tego płynu leje się wg instrukcji 70-75 ml właśnie, a nie 150.

A tu się niestety kolega arnie myli , i nie dokładnie czyta instrukcje. Aqua KEM Green , albo Blue leje się 70-75ml ale na 10l. Kaseta w C2,3,4 ma pojemnoś 21l , czyli siwy napisał dobrze.

Andrzej

#43 siwy45

siwy45

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 18:32

Kolego arnie no i okazało się że są inni co uważają tak jak JA,a myślałem że jeszcze raz dokładnie będę musiał opisać sprawę.POZDRAWIAM ANDY :)

#44 powolniak

powolniak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 835 postów
  • Telefon:pod Windowsem 10
  • Skądwoj. łódzkie
  • Model:młody, ale już po gwarancji
  • Holownik:SUW z ledwie V6, ale jakoś radzi sobie z przyczepą

Napisano 19 wrzesień 2008 - 19:23

Przytaczacie koledzy teorię.
Gdyby do kasety waliło się tylko i wyłącznie klopsy treściwe i nie oddawało w ogóle moczu to może by trzeba i takie potężne porcje chemii wlewać.
Skoro zaś - co pisałem we wcześniejszej wypowiedzi - wraz z żoną także do kasety siusiamy, a ponadto wypróżniamy się raz dziennie, to przeliczając wychodzi ni mniej ni więcej, że do kasety w przeciągu dwóch dni wypakuje się:
początkowe zalanie kasety (ok 1,5litra wody + chemia) + ledwie 4 kupeczki (co za kupsko można zrobić po kaszy, ryżu czy makaronie i owocach????) + 4 spłukania po ok. 1-1,5 l. czyli ok. 6 litrów + gdzieś tak 10 razy siuru po ok. 0,5 l. każde czyli kolejne 5 litrów + spłukanie po siuru = kaseta prawie pełna, gotowa do opróżnienia. Więc po co lać do wody tak duże ilości chemii? Pytam się. Co niby mają one rozpuszczać? Wodę?

#45 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2008 - 19:41

MASAKRA :ok:
Zapamiętać !!!
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych