Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki Szary. Myślałem, że przy dużych mrozach (np -20 st C) jak preparat zamarznie to traci swoje właściwości utylizacyjne i zapachowe, ale skoro sam doświadczyłeś, że można zostawić, to zostawiam, chyba, że jakiś inny Kolega miał wręcz przeciwne doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado 29zł, thetford 49zł. Czyli jakieś 40% różnicy. W użytkowaniu nie poczujesz różnicy jakościowej (przynajmniej ja nie odczuwam).

 

Jeśli zdecydujesz się na tornado warto bezpośrednio zwrócić się do kolegi f68 (forumowicz) :ok:

Rozmawiamy o 1 flaszce tornado czy dwupaku bo ja zpłaciłem 49 za dwupak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mrozu nie rozsadzi butelki?  Ja w mróz zamawiałem kiedyś emulsję dla dziecka do mycia ciała. W spedycji wszystko zamarzło, jak kurier dostarczył do mnie było wszystko rozsadzone. Ja na zimę wyjmuję wszystko  oprócz przedsionka - czyli naczynia, rtv i wszystkie płyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander, o pojedynczych, 2 litrowych "flachach".

Co do zamarzania: niebieski mocno gestnial ale był płynny, różowy ścinało w łatwo rozbijalne krysztalki. Butelki nie było szans by rozsadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też jestem ciekawy, zwłaszcza że zawsze stosuję "Thetford'a", a "Tornado" kupiłem kiedyś tylko na próbę.

W "Tornado" mam jeszcze zastrzeżenia do opakowania, a konkretnie: brak przeźroczystej i wyraźnej podziałki na butelce oraz słabej jakości nakrętka. Tego typu preparaty lubię zakręcać solidnie, a zakrętka "Tornada" nie wytrzymuje tego i jej wieczko odrywa się od reszty  :pad:   w przeciwieństwie do zakrętki "Thetford'a", która w podobnych warunkach jest niezniszczalna i szczelna.

Zaznaczam, że opisuję opakowanie sprzed roku, być może obecne jest lepsze :niewiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też jestem ciekawy, zwłaszcza że zawsze stosuję "Thetford'a", a "Tornado" kupiłem kiedyś tylko na próbę.

W "Tornado" mam jeszcze zastrzeżenia do opakowania, a konkretnie: brak przeźroczystej i wyraźnej podziałki na butelce oraz słabej jakości nakrętka. Tego typu preparaty lubię zakręcać solidnie, a zakrętka "Tornada" nie wytrzymuje tego i jej wieczko odrywa się od reszty  :pad:   w przeciwieństwie do zakrętki "Thetford'a", która w podobnych warunkach jest niezniszczalna i szczelna.

Zaznaczam, że opisuję opakowanie sprzed roku, być może obecne jest lepsze :niewiem:

Nie jestem pewien, ale miała być jakiś czas temu zmiana butelki na taką z podziałką w tornado, ale nie wiem , czy doszło do skutku.

 

 

No to co koledzy grymasicie... za dwypak Thetford (2X2 litry) zapłaciłem 49 zł... to chyba dobra cena co? Więc po co wam to Tormado...

A nie ma przypadkiem na opakowaniu "week" bo jeśli tak, to taką promocję, to już widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że różowy Thetford jest produkowany w dużej 1,5 litrowej butelce, ale widocznie specjalnie na promocję zrobili większe butelki.

 

Dla mnie różnicy pomiędzy niebieskim Thetfordem a Tornado nie ma, Obydwa działają tak samo skutecznie.

Wydaje mi się jednak, że zielony Thetford, ten bardziej ekologiczny jest gorszy od niebieskiego. W lecie potrzebował wyraźnie dłuższego czasu do rozłożenia oryginalnego papieru. A i zawartość samej kasety nie zawsze była idealnie rozłożona jak w przypadku niebieskiego i Tornada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.