Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że pytasz o roztwór w czasie użytkowania przyczepy zimą :hmm:

Jeśli w przyczepie nie masz podgrzewania toalety i faktycznie mimo włączonego pieca, w toalecie jest tak zimno, że płyn może zamarzać, :look: to można wlać odpowiednio rozcieńczony roztwór płynu do chłodnic.

Z drugiej strony, nie wydaje mi się to możliwe, aby zamarzał płyn w spłuczce, skoro ogrzewasz wnętrze przyczepy.

Nie przypuszczam też, abyś chciał zostawiać spłuczkę napełnioną w okresie postoju zimowego.

Oczywiście chodzi o czas zimowy kiedy korzystamy z budki,to dopiero moja pierwsza zima z przyczepą i nie wiem na ile da radę nagrzać wnętrze ,dodatkowo brak rozprowadzania ciepła ,chciałem mieć jakiś plan B, gdyby ogrzewanie nie dało rady ogrzać budki ( nie wiadomo ile będzie na minusie ), co chyba przy jakiś "normalnych minusowych temperaturach" zima raczej nie powinno się zdarzyć, czyli płyn do chłodnic nic nie zepsuje, zastanawiam się jeszcze na ile pomocny jest płyn do spryskiwaczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaki czas temu ktoś pisał że płyn do chłodnic jest lepszy pod tym względem że elementy gumowe są cały czas elastyczne i nawet polecają nim smarować uszczelki od drzwi mowa była o różowym płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
panowie jak teraz z płynem do toalety? jakaś promocja gdzieś?

pozdrawiam


ecf8be2cfe1a4f0c91610f6c9885a7ae.jpg

Kupiłem tu. Przyszło na drugi dzień do paczkomatu i gratis próbki tabletek. Polecam.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

Szanowne koleżeństwo,  za ile najtaniej kupowaliście płyny Thetford?

Niebieski 2L.

Zielony 2L  

Różowy 1,5L.

 

Myślę o legalnych źródłach (paragon, faktura) czyli sklepy stacjonarne, internetowe, allegro. 

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał:

Szanowne koleżeństwo,  za ile najtaniej kupowaliście płyny Thetford?

Niebieski 2L.

Zielony 2L  

Różowy 1,5L.

 

Myślę o legalnych źródłach (paragon, faktura) czyli sklepy stacjonarne, internetowe, allegro. 

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.

Musisz jeszcze zauważyć że Niebieski 2l Thetford masz w wersji Weekender i jest on tańszy od zwykłej wersji (bardzo często spotykany w marketach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najtaniej trafiłem niebieski i różowy za 76zl, niedawno na jednym z internetowych portali aukcyjnych, nie weekender, zielony był droższy ale jak dla mnie jest gorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio testowałem z polecenia ten produkt. Leje się go do kasety i do spłuczki tylko różne stężenie. Ogółem polecam. Mocny zapach, nie jak toi-toi ale blisko.

https://allegro.pl/plyn-do-toalet-turystycznych-wc-mobile-toilet-5l-i7502640389.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maarec napisał:

A ja ostatnio testowałem z polecenia ten produkt. Leje się go do kasety i do spłuczki tylko różne stężenie. Ogółem polecam. Mocny zapach, nie jak toi-toi ale blisko.

https://allegro.pl/plyn-do-toalet-turystycznych-wc-mobile-toilet-5l-i7502640389.html

Ten płyn stosują w tojtojach. Miałem taką piątkę ostatnio i przy tej cenie godny polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

A ja ostatnio testowałem z polecenia ten produkt. Leje się go do kasety i do spłuczki tylko różne stężenie. Ogółem polecam. Mocny zapach, nie jak toi-toi ale blisko.

https://allegro.pl/plyn-do-toalet-turystycznych-wc-mobile-toilet-5l-i7502640389.html

Też polecam , wytestowany przez pół sezonu , a sezon cały na dziko więc trochę poszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, mundek28 napisał:

Thetford Campa Blue 2l. i Thetford Aqua Kem Blue 1,5l.

Ja te właśnie używam i jestem z nich zadowolony, co do porównania z innym nic nie powiem bo nie stosuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mundek28 napisał:

W handlu są obecnie Thetford Campa Blue 2l. i Thetford Aqua Kem Blue 1,5l. Czy ktoś może napisać jak wygląda porównanie ich skuteczności działania?

Campa blue nie używałem, nie wiem czym się różni od Aqua Kem Blue ??

Używam Aqua Kem blue w pojemnikach 2l i saszetek Aqua Kem blue i nie zaobserwowałem żadnych różnic pomiędzy płynem a saszetkami (saszetki wygodniejsze w użyciu, nie rozlejesz nie trzeba dozować i zajmują mniej miejsca)

Na ten sezon zamówiłem na próbę tabletki Dometic powercare tabs zobaczymy jak się spiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.