Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Płyny do toalet i nie tylko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
475 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Bergland 345
  • Holownik:Honda Civic 110 Km

Napisano 13 wrzesień 2008 - 19:27

Podpowiedzcie z doświadczenia który płyn najskuteczniejszy ? Jest teraz tyle tego na rynku że nie wiadomo co wybrać ?

http://aukcja.onet.p...T &encoding=iso
Zapamiętać !!!
Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dołączona grafika

#2 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2976 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 13 wrzesień 2008 - 19:46

Moim sprawdzonym płynem do WC jest Campa Green firmy THETFORD-a.

Zielony do dolnego zbiornika a różowy do górnego o ile ten górny posiadasz ?.

Bedąc kiedyś na kempingu miałem sąsiada który zakupił płyn do wc firmy CAMPINGAZ i nie był zadowolony.

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#3 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Bergland 345
  • Holownik:Honda Civic 110 Km

Napisano 13 wrzesień 2008 - 19:51

No właśnie ... w tym sezonie miałem zielony campingaz i niestety smrodek był :)
Zapamiętać !!!
Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dołączona grafika

#4 siwy45

siwy45

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 20:00

Moim zdaniem bardzo dobre,a przede wszystkim wygodne są saszetki tzn.płyn ten niebieski ale w saszetkach i nie trzeba dozować gdyż jedna saszetka wystarcza na jeden zbiornik 21 litrowy w opakowaniu ( pojemnik zakręcany ) jest 15 saszetek za o ile pamiętam 60 zł.Można go kupić i nie tylko ten w Elcampie przez internet.Mają rownież płyn odkażający i neutralizujący brzydkie zapachy w zbiorniku na fekalia około 45 zł. za pojemnik 1 litrowy. :)

#5 powolniak

powolniak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Telefon:na Windows 10
  • Skądwoj. łódzkie
  • Model:Knausiu, jeszcze młody, ale już po gwarancji
  • Holownik:SUW z ledwie V6

Napisano 14 wrzesień 2008 - 06:08

Ja stosuję płyny THETFORD-a: niebieski do kasety WC i różowy do spłuczki.
Płyn niebieski zdjest aje się być wydajniejszy od saszetek, bowiem pojemnik (2 litry) tego specyfiku wystarcza mi przeciętnie na cały rok, czyli na ok. 45 dni turystycznych, tj. w moim przypadku na ok. 25 zalań kasety. Wlewam do kasety ok70-75 ml (w dwie osoby, załatwiając wszystkie potrzeby, tj. siuru i klopsiki wyłącznie do kasety, kasetkę zapełniamy przeciętnie licząc w dwa dni - bo w ogóle nie korzystamy z WC campingowych).
Ponadto płyn niebieski jest nieco tańszy od saszetek, a przy liczbie 15 saszetek w opakowaniu, jest zdecydowanie tańszy.
W mojej ocenie płyn ten jest mocniejszy (skuteczniejszy) od zielonego, prędzej rozkłada fekalia, nic nie pachnie, fekalia w kasecie w ogóle nie gazują, w ogóle nie czuć fetoru. Jedyna niewygoda z płynem to ta, żejes silnie żrący i brudzący i rozlewając go trzeba uważać by się nie ubrudzić lub czegoś nie polać.

Day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different ...

#6 siwy45

siwy45

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 07:36

Kolego POWOLNIAK czytając instrukcję płynu który używasz to on powinien Ci wystarczyć na około 13 (cena 56 zł.) razy gdyż na zbiornik 21 litrowy LEJE się 150 mililitrów,a saszetki ( 55 zł.)wystarczają na 15 razy przy cenie porównywalnej więc saszetki są minimalnie tansze (to Moim zdaniem),a jednocześnie saszetka jest mniej kłopotliwa bo tylko wrzucasz do zbiornika, do góry również używam rożowy,a płyn odkażający o którym pisałem używa się po sezonie wlewając go z ciepłą wodą na dobę i usuwa brzydki zapach oraz osad ktory zostaje na ściankach po paru latach używania toalety. :)

#7 fotografik

fotografik

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 9 postów
  • Model:kip 420
  • Holownik:nissan 1.8

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:18

a ja za podziękowaniami za cenne informacje , ponieważ przy_pe kupiłem dopiero w tym roku (sierpień) ale nie odważyłem się psuć pobytu ( naszym fajnym domku na kółkach), korzystając z własnego WC, cempingowe było obok ale teraz napewno wyprubuje "wasze środki"

.... ciekawe :) czy wasze środki dadzą rade np takim p o (d) chodnym z menu: fasolka po bretonsku , na dostawkę śledzie marynowane... a z drinków może... nalewka na żurawinie :)

a troche poważniej:

czy są srodki którymi odkaża się przewody doprowadzające wodę do toalety i zlewu ... bo po jakimś czasie myśle sobie też moga dziać się rożne procesy gnilne , a my nieświadomi myjemy dzieciom rączki (przesadzam? chyba nie) gdyby ktoś mógł wskazać wątek lub coś podpowiedzieć
:)
Kiedy wszystko inne zawiedzie- przeczytaj instrukcje.

#8 siwy45

siwy45

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:21

Wejdż na stronę ELCAMPU lub S-CAMPU i tam prawdopodobnie znajdziesz to co szukasz bo o ile pamiętam były tam takie środki. :)

#9 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 9368 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 14 wrzesień 2008 - 21:26

Ja początkowo używałem thetforda zielonego i różowego, później laplaye, jednak wróciłęm znowu do thetforda. Działa dużo skuteczniej i dozowane ilości, jakie przewidział producent są wystarczające. Laplaya jest tańsza, ale trzeba jej lać 2x więcej i mimo to działa wolniej. Wię oszczędność przy kupnie jest pozora, bo i tak kupisz 2 razy laplaye a raz thetforda.

Porównując jeszcze zielony i niebieski thetford, to niebieski jest nieco szybszy w rozkładaniu, a cena taka sama. Podobno jednak zielony jest bardziej ekologiczny.

Przy thetfordzie zdecydowanie mniej czuć nieprzyjemnych zapachów :)

#10 Yabulon

Yabulon

Biały Miś

• Użytkownicy
  • 2532 postów
  • Telefon:600-754-905
  • SkądKraków
  • Model:BEYERLAND 4,30 CT DELUXE
  • Holownik:Citek C5 1.8 benz. + LPG i C5 2.0 HDI

Napisano 14 wrzesień 2008 - 22:03

czy są srodki którymi odkaża się przewody doprowadzające wodę do toalety i zlewu ...

Są i trzeba je używać. U mnie po zimie jak odkręciłem kran to zaczęły glony wypadać :)
Jest taki środek w proszku, który rozpuszcza się w wodzie i trzeba napełnić nim instalację na kilka godzin, niestety zupełnie wypadła mi z głowy jego nazwa, ale jutro lub pojutrze podjadę do przyczepy i sprawdzę co to jest to napiszę, chyba , że ktoś mnie uprzedzi.
Lepiej milczeć i być uważanym za idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Dołączona grafika

#11 bishop

bishop

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 138 postów
  • Telefon:602 312 442
  • SkądWIELICZKA
  • Model:Beyerland 430TN, Burstner Ventana 4028TS, obecnie szukam.

Napisano 14 wrzesień 2008 - 22:12

Hmm mam thetforda c2.. Może mi ktoś powiedzieć ile płynu ma być wlane do kasety??
Samozwańczy prezes klubu "Zrytego bereta"

#12 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7961 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:W poszukiwaniach 2 + 3
  • Holownik:VW Touran 2.0 TDi 140 KM

Napisano 15 wrzesień 2008 - 05:42

No właśnie ... w tym sezonie miałem zielony campingaz i niestety smrodek był :)

Bo zielony campigaz jest do spłukiwania :). To tak jak byś różowego thetforda lał do dolnego zbiornika i narzekał że capi :).

#13 WojtekELCAMP

WojtekELCAMP

Sympatyk karawaningu

• Konto firmowe
  • 118 postów
  • Telefon:012 276-90-06
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Brak

Napisano 15 wrzesień 2008 - 10:33

Jest taki środek w proszku, który rozpuszcza się w wodzie i trzeba napełnić nim instalację na kilka godzin, niestety zupełnie wypadła mi z głowy jego nazwa, ale jutro lub pojutrze podjadę do przyczepy i sprawdzę co to jest to napiszę, chyba , że ktoś mnie uprzedzi.

Dołączona grafika

To jest ten środek :)

Można także stosować "na bieżąco" ten płyn thetforda(poniżej). Niweluje brzydki zapach z umywalki czy brodzika. Wlewamy poprostu do kratki umywalki czy brodzika.Dołączona grafika

Elcamp%20piktogramy%20%20ma%C5%82e.jpg

Sklep%20internetowy.jpg

www.elcamp.pl

#14 powolniak

powolniak

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 847 postów
  • Telefon:na Windows 10
  • Skądwoj. łódzkie
  • Model:Knausiu, jeszcze młody, ale już po gwarancji
  • Holownik:SUW z ledwie V6

Napisano 16 wrzesień 2008 - 08:02

Do dezynfekcji zbiorników (spłuczki i na wodę do łazienki i zlewozmywaka) i instalacji kanalizacyjnej stosuję trzy preparaty:
- Certinox na wiosnę do zbiornika na wodę,
- Domestos Żel po sezonie do zbiornika spłuczki i kasety WC oraz instalacji kanalizacyjnej,
- przed sezonem po zimie zbiornik wody i kanalizację zalewam roztworem octu. Ocet jest doskonałym środkiem dezynfekującym. Za poradą żony: do 20 l zbiornika pełnego wody wlewam litr octu, do rur kanalizacyjnych i do zlewozmywaka i umywalki wlewam - po uprzednim zaślepieniu otworu wylotowego kanalizacji - ok. 10 l wody z 1 litrem octu. Po 24 godzinach wszystko wylewam i ponoć ma być zero bakterii, glonów itp.

Day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different ...

#15 Serek

Serek

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2704 postów
  • SkądSZO
  • Model:Polski
  • Holownik:Niemiecki

Napisano 16 wrzesień 2008 - 08:31

powolniak dobrej wskazówki udzieliłeś mi ... :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych