Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki Tomii ale nie ,, po naszemu " te instrukcje :)

 

ALE NADAL NIE WIEM CZY TAN WSKAŻNIK WSKAZUJE TYLKO TO ŻE NIE MA KASETY CZY STOPIEŃ ZAPEŁNIENIA ......

 

Wskaźnik powinien pokazywać stopień zapełnienia. Jednak uwaga - nie wszystkie kasety są do tego przystosowane. Sprawdź czy w kasecie posiadasz pływak i czy z kasety wystaje złączka dokładnie w miejscu w którym stykałaby się z ramieniem wskaźnika. Jeśli z kasety nic nie wystaje lub nie ma pływaka tzn że prawdopodobnie poprzedni właściciel kupił drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w kasecie posiadasz pływak i czy z kasety wystaje złączka dokładnie w miejscu w którym stykałaby się z ramieniem wskaźnika. Jeśli z kasety nic nie wystaje lub nie ma pływaka tzn że prawdopodobnie poprzedni właściciel kupił drugą.

Wkasecie jest pływak , ale z kasety nic nie wystaje , ani nie ma żadnej złączki :) Na ramieniu wskaźnika i w środku kasety na pływaku są magnesy , ustawine bigunami tak aby się przyciądały i wszystko działa "bezprzewodowo" , chyba że , odpadł magnes , lub pływak jest usyfiony i się zacina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was spłuczka działa po wyjęciu kasety ?

Nie działa , to jest styk który zabezbiecza Cię przed spuszczeniem wody na podłogę , kiedy kaseta jest wyjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ten styk , albo mikrostyk przy spłuczce , albo pompka padnięta

Jako pierwszy sprawdź bezpiecznik , też jest dostępny od dołu po wyjeciu kasety. Zwykły płytkowy jak w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak w C2 spuścić różowy płyn żeby to w zimie nie zamarzło ? Dodam że pompka mi nie działa i czekam na elektryka WojtekELCAMP jak to będzie uszkodzona pompka to jaki wydatek mnie czeka ?

Jestem pierwszy raz na tym forum.

W czerwcu kupiłem przyczepę Hobby 430 z 1992 roku. Przyczepa w idealnym stanie, zadbana, wszystko działało w momencie zakupu. W lipcu pojechaliśmy na urlop i okazało się że nie działa spłuczka. Zaczeły się kombinacje: może styki, włącznik, pompka. Po kolejnym zimnym piwie przebłysk intelektu. Miałem ze sobą miernik i zmierzyłem prąd jaki dociera do pompki. Okazało się że w przyczepie zamiast oryginalnego transformatora 230/12v ktoś zastosował taki zwykły zasilacz od "czegoś" max 500mA. Podłączyłem doraźnie prostownik do ładowania akumulatora i spłuczka działała przez całe trzy tygodnie. Po powrocie z urlopu zastosowałem podobny zasilacz tyle że 1A i też świetnie działa. Innych odbiorników 12v w przyczepie nie używam. Poza tą przygodą z zasilaczem przyczepa przyczepa po trzech tygodniach testowania potwierdziła swój idealny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego POWOLNIAK czytając instrukcję płynu który używasz to on powinien Ci wystarczyć na około 13 (cena 56 zł.) razy gdyż na zbiornik 21 litrowy LEJE się 150 mililitrów,a saszetki ( 55 zł.)wystarczają na 15 razy przy cenie porównywalnej

A tu się kolega siwy45 myli, albowiem tego płynu leje się wg instrukcji 70-75 ml właśnie, a nie 150. Ja leję nieco mniej- ok 60ml- tylko na siuśki i jestem wielce zadowolony :):). Także twoja kalkulacja z saszetkami wychodzi w tym momencie blado :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się kolega siwy45 myli, albowiem tego płynu leje się wg instrukcji 70-75 ml właśnie, a nie 150.

A tu się niestety kolega arnie myli , i nie dokładnie czyta instrukcje. Aqua KEM Green , albo Blue leje się 70-75ml ale na 10l. Kaseta w C2,3,4 ma pojemnoś 21l , czyli siwy napisał dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczacie koledzy teorię.

Gdyby do kasety waliło się tylko i wyłącznie klopsy treściwe i nie oddawało w ogóle moczu to może by trzeba i takie potężne porcje chemii wlewać.

Skoro zaś - co pisałem we wcześniejszej wypowiedzi - wraz z żoną także do kasety siusiamy, a ponadto wypróżniamy się raz dziennie, to przeliczając wychodzi ni mniej ni więcej, że do kasety w przeciągu dwóch dni wypakuje się:

początkowe zalanie kasety (ok 1,5litra wody + chemia) + ledwie 4 kupeczki (co za kupsko można zrobić po kaszy, ryżu czy makaronie i owocach????) + 4 spłukania po ok. 1-1,5 l. czyli ok. 6 litrów + gdzieś tak 10 razy siuru po ok. 0,5 l. każde czyli kolejne 5 litrów + spłukanie po siuru = kaseta prawie pełna, gotowa do opróżnienia. Więc po co lać do wody tak duże ilości chemii? Pytam się. Co niby mają one rozpuszczać? Wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.