Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim sprawdzonym płynem do WC jest Campa Green firmy THETFORD-a.

 

Zielony do dolnego zbiornika a różowy do górnego o ile ten górny posiadasz ?.

 

Bedąc kiedyś na kempingu miałem sąsiada który zakupił płyn do wc firmy CAMPINGAZ i nie był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobre,a przede wszystkim wygodne są saszetki tzn.płyn ten niebieski ale w saszetkach i nie trzeba dozować gdyż jedna saszetka wystarcza na jeden zbiornik 21 litrowy w opakowaniu ( pojemnik zakręcany ) jest 15 saszetek za o ile pamiętam 60 zł.Można go kupić i nie tylko ten w Elcampie przez internet.Mają rownież płyn odkażający i neutralizujący brzydkie zapachy w zbiorniku na fekalia około 45 zł. za pojemnik 1 litrowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję płyny THETFORD-a: niebieski do kasety WC i różowy do spłuczki.

Płyn niebieski zdjest aje się być wydajniejszy od saszetek, bowiem pojemnik (2 litry) tego specyfiku wystarcza mi przeciętnie na cały rok, czyli na ok. 45 dni turystycznych, tj. w moim przypadku na ok. 25 zalań kasety. Wlewam do kasety ok70-75 ml (w dwie osoby, załatwiając wszystkie potrzeby, tj. siuru i klopsiki wyłącznie do kasety, kasetkę zapełniamy przeciętnie licząc w dwa dni - bo w ogóle nie korzystamy z WC campingowych).

Ponadto płyn niebieski jest nieco tańszy od saszetek, a przy liczbie 15 saszetek w opakowaniu, jest zdecydowanie tańszy.

W mojej ocenie płyn ten jest mocniejszy (skuteczniejszy) od zielonego, prędzej rozkłada fekalia, nic nie pachnie, fekalia w kasecie w ogóle nie gazują, w ogóle nie czuć fetoru. Jedyna niewygoda z płynem to ta, żejes silnie żrący i brudzący i rozlewając go trzeba uważać by się nie ubrudzić lub czegoś nie polać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego POWOLNIAK czytając instrukcję płynu który używasz to on powinien Ci wystarczyć na około 13 (cena 56 zł.) razy gdyż na zbiornik 21 litrowy LEJE się 150 mililitrów,a saszetki ( 55 zł.)wystarczają na 15 razy przy cenie porównywalnej więc saszetki są minimalnie tansze (to Moim zdaniem),a jednocześnie saszetka jest mniej kłopotliwa bo tylko wrzucasz do zbiornika, do góry również używam rożowy,a płyn odkażający o którym pisałem używa się po sezonie wlewając go z ciepłą wodą na dobę i usuwa brzydki zapach oraz osad ktory zostaje na ściankach po paru latach używania toalety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja za podziękowaniami za cenne informacje , ponieważ przy_pe kupiłem dopiero w tym roku (sierpień) ale nie odważyłem się psuć pobytu ( naszym fajnym domku na kółkach), korzystając z własnego WC, cempingowe było obok ale teraz napewno wyprubuje "wasze środki"

 

 

 

.... ciekawe :) czy wasze środki dadzą rade np takim p o (d) chodnym z menu: fasolka po bretonsku , na dostawkę śledzie marynowane... a z drinków może... nalewka na żurawinie :)

 

 

a troche poważniej:

 

czy są srodki którymi odkaża się przewody doprowadzające wodę do toalety i zlewu ... bo po jakimś czasie myśle sobie też moga dziać się rożne procesy gnilne , a my nieświadomi myjemy dzieciom rączki (przesadzam? chyba nie) gdyby ktoś mógł wskazać wątek lub coś podpowiedzieć

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo używałem thetforda zielonego i różowego, później laplaye, jednak wróciłęm znowu do thetforda. Działa dużo skuteczniej i dozowane ilości, jakie przewidział producent są wystarczające. Laplaya jest tańsza, ale trzeba jej lać 2x więcej i mimo to działa wolniej. Wię oszczędność przy kupnie jest pozora, bo i tak kupisz 2 razy laplaye a raz thetforda.

 

 

Porównując jeszcze zielony i niebieski thetford, to niebieski jest nieco szybszy w rozkładaniu, a cena taka sama. Podobno jednak zielony jest bardziej ekologiczny.

 

Przy thetfordzie zdecydowanie mniej czuć nieprzyjemnych zapachów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy są srodki którymi odkaża się przewody doprowadzające wodę do toalety i zlewu ...

Są i trzeba je używać. U mnie po zimie jak odkręciłem kran to zaczęły glony wypadać :)

Jest taki środek w proszku, który rozpuszcza się w wodzie i trzeba napełnić nim instalację na kilka godzin, niestety zupełnie wypadła mi z głowy jego nazwa, ale jutro lub pojutrze podjadę do przyczepy i sprawdzę co to jest to napiszę, chyba , że ktoś mnie uprzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... w tym sezonie miałem zielony campingaz i niestety smrodek był :)

 

Bo zielony campigaz jest do spłukiwania :). To tak jak byś różowego thetforda lał do dolnego zbiornika i narzekał że capi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest taki środek w proszku, który rozpuszcza się w wodzie i trzeba napełnić nim instalację na kilka godzin, niestety zupełnie wypadła mi z głowy jego nazwa, ale jutro lub pojutrze podjadę do przyczepy i sprawdzę co to jest to napiszę, chyba , że ktoś mnie uprzedzi.

 

IMG00001874w.jpg

 

To jest ten środek :)

 

Można także stosować "na bieżąco" ten płyn thetforda(poniżej). Niweluje brzydki zapach z umywalki czy brodzika. Wlewamy poprostu do kratki umywalki czy brodzika.TankFreshener.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dezynfekcji zbiorników (spłuczki i na wodę do łazienki i zlewozmywaka) i instalacji kanalizacyjnej stosuję trzy preparaty:

- Certinox na wiosnę do zbiornika na wodę,

- Domestos Żel po sezonie do zbiornika spłuczki i kasety WC oraz instalacji kanalizacyjnej,

- przed sezonem po zimie zbiornik wody i kanalizację zalewam roztworem octu. Ocet jest doskonałym środkiem dezynfekującym. Za poradą żony: do 20 l zbiornika pełnego wody wlewam litr octu, do rur kanalizacyjnych i do zlewozmywaka i umywalki wlewam - po uprzednim zaślepieniu otworu wylotowego kanalizacji - ok. 10 l wody z 1 litrem octu. Po 24 godzinach wszystko wylewam i ponoć ma być zero bakterii, glonów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.