Skocz do zawartości

Czy peugeot 5008 się nadaje


Remus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,najpierw się przywita,jestem nowy na forum i nowy jeśli chodzi o przyczepy kempingowe.Chce pierwszy raz wyruszyć z przyczepą w świat. Posiadam przyczepę Caravelair waga 1170 kg., długość 5,7 m.

Chce kupić do holowania Peugeot 5008 ,2.0 hdi, 150 koni, skrzynia manualna, rocznik ok.2012r.Moment obrotowy 320Nm przy 2000 obrotów. Mega się nie znam, mam pytanie , czy takie auto będzie się nadawało na podróże z przyczepą.

Niektórzy mówią,że nie,ponieważ jest dwu masa.Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Remus napisał:

 

Niektórzy mówią,że nie,ponieważ jest dwu masa.Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

No i co z tego, że jest dwu masa, dzięki temu skrzynia jest chroniona i nie dostanie tak po d..ie, poza tym chyba nie znajdziesz już auta bez. Podczas holowania przyczepy wiele elementów samochodu jest narażonych na większe zużycie, jak chociażby wspomniana wyżej skrzynia, silnik, przeguby i pewnie wiele innych. Peugeot do ciągnięcia tak lekkiej przyczepki nada się doskonale, jest tu na forum kilka osób co ciągają 5008 czy bliżniaczym C4 czy np. fordami wyposażonymi w ten sam silnik i nie mają problemów. Kupuj bo to bardzo fajne autko ja mam co prawda bliźniacze  C4GP ale jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że nie wpadłem na pomysł zarejestrowania się na forum wcześniej, ponieważ w zeszłym tygodniu trafiał się fajny Peugeot 5008 do kupienia, ale mechanik doradzał mi go do przyczepy. Stwierdził że będę często go naprawił, gdyż wiele elementów ( m.in. dwu masa, sprzęgło, i coś jeszcze) padnie po jeździe z przyczepą i to szybko. 

Edytowane przez Remus
Brak zakończenia zdania (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takim samym jezdzilem i bez problemu dawal rade. Z reszta teraz ciagnikiem jest 5008 II z tym samym silnikiem. Duza zaleta jest male spalanie. Na trasie z ogonem o wadze 1500 kg i predkosci max 100km pali ok. 10.5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Remus napisał:

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że nie wpadłem na pomysł zarejestrowania się na forum wcześniej, ponieważ w zeszłym tygodniu trafiał się fajny Peugeot 5008 do kupienia, ale mechanik doradzał mi go do przyczepy. Stwierdził że będę często go naprawił, gdyż wiele elementów ( m.in. dwu masa, sprzęgło, i coś jeszcze) padnie po jeździe z przyczepą i to szybko. 

Najwyższy czas zmienić mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Remus napisał:

Stwierdził że będę często go naprawił, gdyż wiele elementów ( m.in. dwu masa, sprzęgło, i coś jeszcze) padnie po jeździe z przyczepą i to szybko. 

Proponuję zmienić mechanika skoro takie dyrdymały opowiada

24 minuty temu, w79 napisał:

Pamietam tylko ze byl duzy problem z wagami a zwlaszcza z suma zestawu

Tzn jaki problem? Tak jak we francuzach przystało suma zestawu nie jest równa DMC auta i DMC maksymalnej możliwej do podpięcia przyczepy. To żaden problem :) Po prostu należy pamiętać, że jak się podepnie przyczepę załadowaną na maxa, to odpowiednio mniej może ważyć auto tak aby sumarycznie nie przekroczyć DMC zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ograniczona masa zestawu pojazdów /F3 w DR/ we francuzach jest pewnym problemem, ja właśnie dlatego musiałem się pozbyć mojego Berlingo, który do turystyki  sam w sobie był prawie super.Ale jeżeli wcześniej weżmie się to pod uwagę i przeliczy kilogramy ładunku to wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mundek28 napisał:

Niestety ograniczona masa zestawu pojazdów /F3 w DR/ we francuzach jest pewnym problemem, ja właśnie dlatego musiałem się pozbyć mojego Berlingo, który do turystyki  sam w sobie był prawie super.Ale jeżeli wcześniej weżmie się to pod uwagę i przeliczy kilogramy ładunku to wszystko ok.

To ile w Peugeot 5008 2litry wynosi masa zestawu, bo nawet nie wiem. Żyłem tym że nie może przekroczyć 3,5 tony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Remus napisał:

To przyczepę o wadze 1170kg, będę mógł ciągnąć tym peugotem, czy nie? Skoro 5008 może ciągnąć przyczepę do 1500kg., myślałem że innych ograniczeń nie ma. 

Będzie mógł. Nawet nie przekroczysz DMC zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyczepę o wadze 1170kg, będę mógł ciągnąć tym peugotem, czy nie? Skoro 5008 może ciągnąć przyczepę do 1500kg., myślałem że innych ograniczeń nie ma. 



Przyślij zdjęcie ze strony w DR gdzie masz Masę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 na pewno nie. O ile pamietam moglem ciagnac 1190... ale nie dam glowy. W nowych 5008 ten problem juz nie istnieje, jednak DMC pojzadu jest nizsze. Pamietam tez ze byl problem z montazem haka, auto bylo na gwarancji i nawet w Taurusie nie bardzo chcieli zakladac. W koncu zalozylem w ASO i nie wyszlo to tak zle. 

Oczywiscie to pewien skrot myslowy, bo temat DMC a masa zestawu byl na forum poruszany sto tysiecy razy..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.