Skocz do zawartości

zakup u niemca Burstner Averso fifty 480 TK


AgaMi

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze importerzy !

Mam juz prawie dogadaną cenę przyczepy z niemieckim dilerem ale pojawił się problem tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia. Koleś mi pisze, że oczywiście może mi zaoferować pomoc w uzyskaniu takowych ale twierdzi, że muszę wykupić ubezpieczenie 30 dniowe. Na tym forum czytałem coś o żółtych tablicach i ubezpieczeniu 7 czy też 5 dniowym. Nie zamierzam zwiedzać niemiec po zakupie przyczepy tylko chcę wracać do domu. Jak to się ma do rzeczywistości z tymi tablicami - może przepisy się zmieniły ?

Aha za usługę kolega życzy sobie 160 euro. Nie wiem czy to też dobra cena czy zawyżona.

 

będę bardzo wdzięczny za szybkie odpowiedzi bo coś mu muszę napisać dziś lub jutro.

 

EDIT:

Własnie dostałem umowe droga elektroniczną i facet z uporem maniaka wpisuje mi cenę netto do umowy. Zwracałem mu juz wcześniej na to uwagę a on swoje. A może tak powinno być ?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja kupiłem przyczepę w zeszłym tygodniu w niemczech

masz 2 mżliwości:

1. wziąśc na Niemca tablice z żółtym paskiem tzw" Kurtzkennezaichen 5 Tage" czyli krótkoterminowe tablice 5 dniowe tylko pamiętaj aby były wydane z zielona karta koszt 65Eur i 10 EUR rejestracja + 12 Eur tablica

 

2. Tablice Celne z czerwonym Paskiem 14 dniowe to koszt około 100Eur.

 

najważniejszym elementem jest czy przyczepa ma tzw. farzeugschein!!!??

to dowód rejestracyjny nie mylić z Briefem!

jeśli go nie ma albo nie jest wyrejestrowana w niemczech - czyli ma wbitą pieczątkę Abmeldung to w polsce jej nie zarejestrujesz!

Jeśli jest wymeldowana a została wymeldowana przed 2007r to potzrebujesz uzyskać farzeugschein i oczywiście niemiecki przegląd TUV 35EUR!

jeśli będzie tylko Brief i zielona karta AbmeldungBeschaidigung to znaczy że przyczepa wymeldowana została przed 2007r i musisz niestety zrobić jak powyżej czyli TUV i celne blachy!

najtaniej wyjdzie cie jak bedzie miała czego życze:

1. Brief

2 farzeugschein z pieczątką Abmelden

3. Żółte Blachy za 65EUR

 

- ważne jeśli masz instalacje gazową aby miała wpis o ostatnim badaniu instalacji!

w niemczech co 2 lata!

 

pozdrawiam

Szerokiej drogi i pamiętaj o ograniczeniach w Niemczech 80/100kmh z przyczepą!

 

Andreas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andreas bardzo ci dziękuję za wyczerpujące informacje.

Przyczepa jest nowa, wyprodukowana w tym roku i stoi na placu u dilera. W międzyczasie jak czekałem na jakąkolwiek odpowiedź z tego forum, niemiecki diler dał "best price" w postaci nie pobierania ode mnie tej kwoty potrzebnej do zarejestrowania przyczepy (tablice z czerwonym paskiem - co kosztowało 160 euro). Przyczepa posiada Fahrzeug/Anhanger - Brief, badania TUV (inkl. TüV/Brief/überführung) w cenie.

 

Jezeli mógłbyś się jeszcze odnieść dlaczego ten niemiec koniecznie chce mi sprzedać w cenie netto bez VATu (czy też Mwst.) Czy ty miałeś taką sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest nowa to ok:)

chce Ci ją sprzedać netto bo o jej jeszcze pewnie w niemczech nie rejestrował.

ich podatek to 19%

jesli rejestrujesz ją na firmę to i tak zapłacisz w Polsce 22% Vatu.

Netto sprzeda Ci tylko w tedy gdy dasz mu twój numer NIP [euronip] jeżeli posiadasz firme.

jeśli nie masz firmy a sprzeda Ci netto to lepiej dla Ciebie bo kupijesz taniej przyczepę o wartość podatku.

jeśli podał Ci Beste Preis to zapytaj się go o Lezte Preis - czyli ostateczną :niewiem:

teraz jest już po sezonie wiec powinno być jeszcze taniej!

a tablice celne weż na 14 dni a nie na 30 ! będzie połowe taniej!

a najlepiej jak zarejesruje ci przyczęe na tablice 5 dniowe z żółtym paskiem!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andreas - serdecznie dziękuje za cenne wskazówki. Za trzecim razem dopiero zrozumiał, że nie kupuję na firmę i cena jest już brutto. Tablice celne 30 dniowe ale i tak za nie nie płacę więc wszystko jedno. Jeszcze raz dziękuję za zaangazowanie się w moją sprawe.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spotkanie, ogladanie i ewentualne wpłacenie zaliczki. Bedę miał ze sobą aparat to udokumentuję to na zdjęciach. Chyba jednak gość zaczyna się trochę łamać z ta ceną netto, zobaczymy w Sobotę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko jedno zdjęcie:

 

burstner480TK-2.jpg

Więcej będzie jak ją przyciągnę i na spokojnie pstrykne porządne fotki. Nie omieszkam wtedy umieścić ją wraz opisem w dziale "nasze pojazdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.