Skocz do zawartości

Thetford lodówka słabo chłodzi


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, DOMINO7 napisał:

Napierdzielaj młotkiem przez jakieś drewno w tą wężownicę która jest z tyłu lodówki dostępna po zdjęciu kratek. 

Tak zrobię dzisiaj, plus do tego długa podróż, mam nadzieję, że pomoże...

 

U mnie i na gazie średnio chłodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 min i po robocie. Zasilanie z oświetlenia lodówki. Wiatrak uruchamia się razem z użyciem pokrętła wyboru źródła zasilania.

Odnośnie hałasu - jest źle, jakość wiatraka spadła, muszę kupić regulator i go zwolnić, słychać go w środku. 4 lata temu montowałem dwa w kratkę i były bezszelestne.

 

IMAG1673.jpg

IMAG1672.jpg

IMAG1667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem żeby pod światełko ale co zrobisz na noc ? Będzie chodzić cały czas lub jak będzie w miarę na dworze ? Lepiej z wyłącznikiem było by zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

15 min i po robocie. Zasilanie z oświetlenia lodówki. Wiatrak uruchamia się razem z użyciem pokrętła wyboru źródła zasilania.

Odnośnie hałasu - jest źle, jakość wiatraka spadła, muszę kupić regulator i go zwolnić, słychać go w środku. 4 lata temu montowałem dwa w kratkę i były bezszelestne.

 

IMAG1673.jpg

 

A tych dwóch nie podłączyłeś czasem szeregowo, że kręciły się obydwa, ale każdy wolniej (niższe napięcie)? Te duże wiatraki startują czasem już od 5-5,3 V, a z aku idzie ca. 12,8V,przy ładowaniu akumulatorów [prostownik]/solarze nawet przeszło 14. Dla tych wiatraków to już zdecydowanie za dużo, one nominalnie mają pracować na 12V +- 0,1V, mniej więcej taka jest tolerancja zasilaczy atx, czyli teraz ten wiatrak jest goniony na 107-120% nominału, to i będzie głośny (mimo, że teoretycznie powinien być ledwie słyszalny, sam przepływ powietrza będzie b. słychać).

Jeśli jest solar, podczas pracy solara 2 wiatraki szeregowo dostawałyby lekkiego "kopa", w nocy na napięciu z samego aku kręciłyby się jeszcze wolniej i ciszej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie na 12v z prostownika przyczepy. Fakt, po podpięciu auta będzie już więcej. Aku mam tylko do movera, solarów brak.

Poprzednio miałem regulator napięcia, ustawiony na maxa. Teraz muszę go dokupić. Gdyby nie hałas to by mogło chodzić całą dobę, lodówka ma termostat. Awaryjnie jak nas wkurzy teraz to rozłącze to w 20s, wyjazd już blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacyjnie. Wczoraj o 20.00 zapakowałem do lodówki 8 pak piwa, w lodówce było 29,8C. Lodówka uruchomiona i po 12 godzinach na termometrze wynik - 2,3C, termostat pyka na połowie skali, co znaczy, że lodówka będzie dalej chłodzić. Pomiar przy drzwiach, nie na radiatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wczoraj włączyłem o 23 a dziś o 8 30 było-2.5 C termometr w połowie lodówki. Właśnie montuje wiatraczek 12x12 zobaczymy co da tylko że u mnie termostat na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, byry007 napisał:

To ja wczoraj włączyłem o 23 a dziś o 8 30 było-2.5 C termometr w połowie lodówki. Właśnie montuje wiatraczek 12x12 zobaczymy co da tylko że u mnie termostat na max.

na pusto czy coś było ? 8 puszek piwa ma swoją bezwładność, objętość lodówki też inna.

Do tego na dziś ja mam już pewność, że moja lodówka na serwisie miała demontowany radiator, i nie wymieniono tam pasty termoprzewodzącej na nową,  co pogorszyło jej moc chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jeszcze jedno, nie miałem tego jak sprawdzić ale, jak na 230V chłodzi ok, a na gazie nie chłodzi praktycznie wcale to gdzie szukać przyczyny? Sprawdzałem płomień jest bardzo dobry pali ładnie na niebiesko, radiator za kratką górny 2x bardziej gorący niż na 230v a w lodówce ciepło, nie wiem jak było w zamrażalniku bo nie sprawdzałem. Już zgłupiałem czy drzwi były otwarte czy o co chodzi?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wiedzę ile  wytrzymują palniki ?

Ja dzisiaj dałem się namówić na nowy palnik  bo to co się działo w lodówce bardzo mnie wq.....ło.

Cały czas gaz , termostat max i dwa wentylatorki i nie mogłem zejść poniżej + 10C.Czasami +15.

Jutro podobno wyjazd więc nie miałem czasu na dalszą zabawę w "polepszanie" . Teraz sprawdzam skuteczność wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.