Skocz do zawartości

PolariS - poszukiwania tej pierwszej.


PolariS

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę sobie, że optymalnie byłoby dla Ciebie obejrzeć tą przyczepę z kimś kto się zna ( gdybyś w profilu oznaczył informację skąd jesteś może już ktoś by się zaoferował, ewentualnie możesz wyłapać ludzi ze swoich stron i napisać do nich prośbę o pomoc ... W tym środowisku to działa ;-) ). Jest tu na forum kilka osób, które rozłożyły przyczepę na części pierwsze i złożyły potem, z powrotem do kupy.

22 minuty temu, PolariS napisał:

Kwestia jest czy jest sens, czy znajdzie się cos lepszego na rynku odpowiadającego wymaganiom.

W tej kwestii nie czuję się mocny aby dawać rady. Subiektywnie i od siebie napiszę: w pułapie cenowym 10 - 11 tysięcy bardzo trudno będzie znaleźć coś sensownego i pozbawionego wad. Mówimy o przyczepie, która ma jeździć a nie stanowić statyczną część krajobrazu ... Prawda ?

29 minut temu, PolariS napisał:

Umiejętności mam i możliwości pewne też.

To dobrze, tylko ze sobą rozlicz znaczenie słowa "pewnie też". Bo "pewnie też" nie znaczy ZDECYDOWANIE mam. Jeśli jesteś "techniczny", masz zdolności manualne, głowę i narzędzia to baaaaardzo duży plus.

Często używasz wyrazu "widać". Prewencyjnie napiszę, że oprócz patrzenia trzeba dotykać i naciskać. Wilgotne jest miękkie. Wysuszone "strzela" pod palcami. TRZEBA MACAĆ, DOTYKAĆ, NACISKAĆ, ... !!!! To tak w najprostszym skrócie.

46 minut temu, PolariS napisał:

Tylny róg jest zagięte poszycie z zewnątrz, a w środku jest sucho. Pod spodem nie było widać nic więcej, w środku też nic widać nie było.

O "widać" już pisałem. A jak dotykowo ? Wgniecenie nie wygląda groźnie patrząc po zdjęciach (uwypuklam: PATRZĄC po ZDJĘCIACH !!). Ty musisz "z nosem przy defekcie" sprawdzić czy poszycie nie jest spękane w miejscu wgniecenia, czy wgniecenie nie naruszyło uszczelnienia, czy jeśli naruszyło uszczelnienie to czy woda nie zatrzymała się tam na dłuższy czas, czy jeśli to zreperujesz to czy zdołasz odparować wodę z tego miejsca poza przyczepę, ... i tak pewnie o czymś zapomniałem i nie napisałem.

54 minuty temu, PolariS napisał:

To zdęcie jest jednego narożnika, prawy przód, w schowku.

 

55 minut temu, PolariS napisał:

Czy ten róg ma jakiś kolosalny wpływ na całą resztę czy też da radę to naprawić bez prucia polowy przyczepy.

Zależy skąd woda przedostawała się do schowka = bakisty (bo Kolega musi to miejsce albo miejsca zlokalizować i naprawić jeśli przyczepa ma posłużyć). Może z nieszczelności dachu, może z listwy nadokiennej, może z nieszczelności okna, może z nieszczelności świateł na przedniej ścianie, może z nieszczelności rękojeści, może z listwy nad schowkiem, może z pęknięcia pokazanego na jednym ze zdjęć, ... im wyżej tym gorzej. Zależy jak długo woda wchodziła do przyczepy i gdzie zdołała się zatrzymać. Zobaczyłeś ją w bakiście od strony podłogi. A jak wygląda góra bakisty ? Nie ma przebarwień, falowań, odklejeń, ... w okolicach parapetu? Czy odsłonięte elementy drewniane są twarde ?

Z tego co mi wiadomo najczęściej problem występuje od nieszczelności listwy nad schowkiem (bakistą), w drugiej kolejności od rękojeści manewrowych (ale to statystyka ..., te rzeczy są proste do naprawy)

Nie da się napisać na podstawie materiałów, które Kolega załączył czy "... czy też da radę to naprawić bez prucia polowy przyczepy ...", ale o tym było wyżej.

Może wypowie się kilka osób, które polowały na przyczepę w podobnym budżecie.

1 godzinę temu, PolariS napisał:

Może się potargować o cenę, albo ile mogła by być warta?  

To trzeba robić zawsze, adekwatnie do sytuacji. Techniki negocjacji są różne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję za odpowiedzi, to bardzo cenne informacje. Jestem z Łodzi, zaraz to naprawię w profilu. Wszędzie indziej twardo było, nawet w tych miejscach gdzie było wgniecenie. To pęknięcie jest na środku osłony schowka. Odnoszę wtażenie że mogło wlać się coś schowkiem, i chwilę posiedzieć w tym rogu. 

Co do pułapu cenowego to też się zgodzę że więcej = lepiej, ale jak się nie ma więcej.....  jeszcze dodatkowo ogranicza mnie dmc oraz wymóg 3 łóżek do spania, to ciężko wynaleźć coś lepszego. Wszystkie uwagi kolegów powyżej są bardzo cenne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładowałbym sie w to . Miękkie to tez nie znaczy do końca ze tam czegos nie ma. Wystarczy zaobserwować te narożniki , to nic dobrego nie wróży. Zdolności masz , a potrzebujemy dwóch rzeczy , czyli pieniędzy. Za 10 tys , napewno ideału nie znajdziesz , ale cos lepszego od tej napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi. Pomimo narożnika, zdecydowałem się na jej zakup, zeszło przyzwoicie z ceny więc zostało trochę na naprawę, rozebrałam róg wyrzuciłem spruchniałe listwy i kawałek podłogi w bagażniku, wstawiłem nowy kwalifikacji stelaża z mdf, nów kawałek podłogi z mdf, skleiły i skręciłem to wszystko przy użyciu poliuretanu, i uszczelniłem. Pozostaje czekać na deszcz i i okaże się czy mi się udało. Pare rzeczy do zrobienia jeszcze jest (ogarnięcie lodówki - chłodzi na 230V, słabiej na gazie a na 12V coś nie bardzo - grzałka pracuje, ale jest dużo porad tu na forum więc dam radę). Ogólnie fajne i przyjemne zajęcie z przyczepką, na razie dużo sił i entuzjazmu mam, i miejmy nadzieję że to się nie zmieni. :hop1:, Jak będę się czuł na siłach to założę jakiś temat o moich poczynaniach. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeden wyjazd już za mną, jak narazie mogę stwierdzić że nie cieknie. Lodówka na 12V też chłodzi (podczas jazdy zdecydowanie lepiej niż na postoju) cała reszta też działa poprawnie. Oczyściłem też instalacje wody czystej, i poprawiłem nieco konstrukcje łóżka piętrowego (trzeszczało) Dołożyłem dodatkowy uchwyt na rower na dyszel (teraz są dwa) ale przydałoby się miejsce na kolejne dwa dla dzieci (wiozłem w środku przypięte do schowków w środku żeby nie latały). Czy macie jakiś patent na to, tzn jak wozić mniejsze rowery w przyczepie ?.  Czy do jazdy składacie stoliki (ja złożyłem oba i do siebie blatami przyjąłem do drugich schowków) ? 

Można jakoś przerobić miejsce i nazwę tematu tak aby pociągnąć go w dalszy wątek wydażeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.