Skocz do zawartości

Fendt diamant 535 akumulator


Wajolett

Rekomendowane odpowiedzi

A i owszem, są takie miejsca w niektórych modelach nowych przyczep, a nawet i w starszych np. "angielki", ale nie ma tego w Twojej przyczepie.
Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie i w ogóle zorientować się, czy taka możliwość bezpośrednio istnieje, musiałabyś dokładnie opisać obecną instalację przyczepy, jakie są sprzęty i w jaki sposób zasilane oraz musiałabyś zrobić trochę różnych zdjęć, które to uzupełnią.
Poza tym, podłączenie samego akumulatora musi mieć jednak sens, czyli warto znać potrzeby energetyczne przyczepy i własne, aby dobrać potrzebną pojemność. Typ akumulatora też musi być odpowiedni, nie mówiąc już o tym, że trzeba też przewidzieć możliwość jego doładowywania w chwili, kiedy będzie to już konieczne.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie jest oryginalna toaleta, w której spłuczka działa właśnie na 12 v ponadto oświetlenie jest również na 220 i na 12 v. Generalnie chodzi mi o to, żeby działa spłuczka do wody oraz pompki, które również są na 12 v. W szafie jest przetwornik, załączam zdjęcie. Miałam poprzednio angielke i właśnie w niej było miejsce w bagażniku a w obecnej nie mogę znaleźć gdziey mogłoby to być podłączone. 

IMG_20180708_141129.jpg

Edytowane przez Wajolett (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator możesz umieścić gdzieś w pobliżu tego zasilacza, który pokazujesz na zdjęciu (HVS 45/SL). Oczywiście nie mam na myśli widocznej półki, tylko podłogę gdzieś niedaleko tego miejsca. Musisz go dobrze umocować, aby w czasie jazdy lub gwałtownego hamowania, nie miał możliwości zmiany pozycji. Przewody muszą być również umocowane i zabezpieczone przed przetarciem. Bezpiecznik widoczny na rysunku, musi! być tuż przy samej klemie akumulatora.
Akumulator zalecany: najlepiej typu "GEL" lub "AGM". Pojemność zależy od tego, ile dni bez ładowania akumulatora chcesz osiągnąć, ile godzin/dobę będzie pracować oświetlenie zasilane z 12 V oraz jaką ma ono moc. Najlepiej by było, gdyby oświetlenie było typu LED. Jeśli nie jest, to możesz wymienić żarówki właśnie na tego typu. Wydłuży to znacznie możliwość czasu pracy lub/i zmniejszy znacznie pobór prądu z akumulatora.
Na wyjściu akumulatora warto zamontować urządzenie, które będzie chroniło go przed nadmiernym rozładowaniem, a zatem przed zniszczeniem.
Przełącznik służy do zmiany źródła zasilania "12 V" - z samochodu lub z zamontowanego akumulatora.
Resztę wyjaśniają rysunki (mam nadzieję). :skromny:

1.thumb.jpg.85693fbb361a3bd26fbfa8ead0438aef.jpg

2.thumb.jpg.2e198bcb0e5f67e14965ee100411de7e.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję bardzo za pomoc i schemacik. Generalnie przyczepa stoi w jednym miejscu przez cały rok nad jeziorem i ma stałe podłączenie do prądu a chciałam tylko żeby działały pompki przede wszystkim. Myślę, że jakoś podołam. Dzięki wielkie. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zasilacz masz tam po to, aby odbiorniki 12 V zamontowane w przyczepie działały (pompki i oświetlenie).
Zacząć musisz od sprawdzenia samego zasilacza. Sprawdź, czy włącznik widoczny na Twoim zdjęciu nie jest przypadkiem w pozycji "0". Powinien być ustawiony na pozycji "I" Lampka kontrolna na zasilaczu powinna się świecić. Jeśli tak nie jest, to spróbuj wcisnąć przycisk wyłacznika zabezpieczającego w przypadku przeciążeń (ten czerwony widoczny na lewym boku zasilacza). Jeżeli dalej zasilacz nie działa, to sprawdź, czy dochodzi do niego napięcie zasilające ~230 V
W chwili, gdy robiłaś zdjęcie, zasilacz był odłączony od zasilania, więc nie wiem, czy to Twoje celowe działanie, czy po prostu nie zwróciłaś na to uwagi.
Wtyczka (czarna) wisi w powietrzu, a powinna być włożona w gniazdo zasilające zasilacza (dolna część zasilacza).
Sprawdź to wszystko i napisz o efektach.

1856830242_wtyczkazasilania230V.jpg.d28fd4af4a811b8b603144832c4c6359.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dzień dobry. Czy mogę również zapytać o podłączenie sieci 12 V do 220 V (Fendt), moja sytuacja jest taka, że nie mogę się zdecydować, które przewody gdzie podłączyć... Kupiłem tę przyczepę z niewielką wadą w osprzęcie elektrycznym...Dostałem ta przyczepa kempingowa z  zdemontowaną cewkę transformatora i wszystkie linie z połączeń stykowych zostały odłączone. Dzięki eksperymentom dowiedziałem się, które linie dokąd prowadzą. I zainstalowałem samą cewkę transformatora na swoim stałym miejscu. Ale nie mam pojęcia, jak podłączyć sam transformator.  Proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.