Skocz do zawartości

Szukam przyczepy dobrze wyposażonej markowej


MaNaOl

Rekomendowane odpowiedzi

A w najlepszym wypadku kupisz po wypożyczalni jak z Niemiec.
Chodziło mi o dodatki. Mało kto sprzeda z moverem, solarami, anteną automat, bojlerem gazowym, markową ( tabbert, lmc, fendt) i w tej cenie, chyba że rocznik ok 95




Mała poprawka .....
mało który komis nie sprzeda. Bo osoba prywatna nie będzie nic wyciągać ...
bynajmniej ja to do sprzedaży wyciągnę jedynie talerze i butle ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MaNoOI
Takie pytanie. Chcesz SUV. Ciągnąć ??
Jakie masz DMC w Aucie
Czy przewidujesz przekroczenie 3,5t ??





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lechwik napisał:

 

 



Marka to tylko znaczek na tym samym produkcie
Bo nikt sam nie produkuje osi, ram, czy haków tez wyposarzenie, okna itp wszystko jest takie same

Producent tylko robi design, montaż, marketing i serwis




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Ale ciekawostka. Sądzisz że tabbert nowy za 130.000 różni się od Adrii czy hobby znaczkiem?  Bmw od daci też?

Grubsze ściany, podłoga, dach, lepsze plastiki, podwójny dach w tabbertach ( poczytaj o technologii). Często też w cenie więcej wyposażenia ( porównaj z weinsbergiem)

W używanych znaczek ma jeszcze większe znaczenie, bo dobrze używany tabbert i inne marki premium będzie w stanie bdb i po 15 latach i po 25 też. A w nowym hobby rozpadnie się pół zabudowy w pierwszych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

Ale ciekawostka. Sądzisz że tabbert nowy za 130.000 różni się od Adrii czy hobby znaczkiem?  Bmw od daci też?

Grubsze ściany, podłoga, dach, lepsze plastiki, podwójny dach w tabbertach ( poczytaj o technologii). Często też w cenie więcej wyposażenia ( porównaj z weinsbergiem)

W używanych znaczek ma jeszcze większe znaczenie, bo dobrze używany tabbert i inne marki premium będzie w stanie bdb i po 15 latach i po 25 też. A w nowym hobby rozpadnie się pół zabudowy w pierwszych latach.

Miałem właśnie to samo napisać. Oczywiście, że podstawa to stan. Ale duży wpływ na ów stan ma właśnie marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawostka. Sądzisz że tabbert nowy za 130.000 różni się od Adrii czy hobby znaczkiem?  Bmw od daci też?
Grubsze ściany, podłoga, dach, lepsze plastiki, podwójny dach w tabbertach ( poczytaj o technologii). Często też w cenie więcej wyposażenia ( porównaj z weinsbergiem)
W używanych znaczek ma jeszcze większe znaczenie, bo dobrze używany tabbert i inne marki premium będzie w stanie bdb i po 15 latach i po 25 też. A w nowym hobby rozpadnie się pół zabudowy w pierwszych latach.
Nawet u jednej marki mamy różne segmenty, i taka Adria Alpina będzie lepiej wykonana, będzie mieć grubsze ściany, podłogę czy dach itp niż np Adria Aviva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna tablica na przedniej ścianie. Maskuje pewnie dziurę, chyba, że jest magnetyczna i po prostu tam czeka na użycie. 

Mało dobrych fotek z zewnątrz.

Chyba warto oglądać. Jak czytam, że bez ognisk rdzy to już widzę polowanie na zielonego w temacie kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawostka. Sądzisz że tabbert nowy za 130.000 różni się od Adrii czy hobby znaczkiem?  Bmw od daci też?
Grubsze ściany, podłoga, dach, lepsze plastiki, podwójny dach w tabbertach ( poczytaj o technologii). Często też w cenie więcej wyposażenia ( porównaj z weinsbergiem)
W używanych znaczek ma jeszcze większe znaczenie, bo dobrze używany tabbert i inne marki premium będzie w stanie bdb i po 15 latach i po 25 też. A w nowym hobby rozpadnie się pół zabudowy w pierwszych latach.



100% mas racji.
Każda Marka składa sprzęt w różny sposób i z mniej lub bardziej rozbudowanych klocków i inaczej segmetuje się na rynku
Bo Hobby to taki VW a Tabet to Mercedes


Dacia jest świetnym autem. Prymitywne i proste i tanie w Zakupie i utrzymaniu
BMW to auto skomplikowane i rozbudowane

W efekcie jedno i drugie dowiezie a za 1szt. BMW kupisz 4 Dacie.

Mając 25 tysi możesz mieć Dacie w Świetnym stanie ktora Cię nie Zawiedzie. Lub leciwe BMW ??


Dlatego mając 25 tysi nie kierował bym się kryterium marki tylko Stanem i Wyposarzeniem.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaNaOl napisał:

Nie pomagacie... :( Jakie w ogóle marki brać pod uwagę, skoro sa przyczepy w "ocynku" to co ma niby byc zgnite plasiki czy drewno? :) Moja 38letnia jeździ i nie narzeka, chyba troszkę przesadzacie. Uważam ze za te 25tys to juz bardzo solidny sprzet sie kupi do ewentualnego doposażenia. Solary, aku itd. Wazne zeby baza była bardzo dobra i nieawaryjna.

He he. Kolego , uważej żebyś się po kupnie nie zdziwił :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pierzasty napisał:

He he. Kolego , uważej żebyś się po kupnie nie zdziwił :smirk:

Tak jak myślałem. Będą rady "kup za 50 a najlepiej 100tyś", a wiekszość ma poniżej 20tyś :>   No nic jak juz nie uzyskam tutaj porady, przykładu fajnej przyczepki będę sobie radził sam albo po prostu odpuszcze temat w tym roku i za rok, dwa bede juz szukał kampera. Nie bardzo wiem co miałoby mnie negatywnie zaskoczyc skoro przyczepa z 80 roku dawała radę i zjechałem nią i góry i doliny bez problemu. Koła odpadną? Złamie się na pół? Wybuchnie piec? Powaznie, nie wiem co może być nie tak z przyczepa któr przeważnie max 30dni w roku jest uzywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Będą rady "kup za 50 a najlepiej 100tyś", a wiekszość ma poniżej 20tyś :>   No nic jak juz nie uzyskam tutaj porady, przykładu fajnej przyczepki będę sobie radził sam albo po prostu odpuszcze temat w tym roku i za rok, dwa bede juz szukał kampera. Nie bardzo wiem co miałoby mnie negatywnie zaskoczyc skoro przyczepa z 80 roku dawała radę i zjechałem nią i góry i doliny bez problemu. Koła odpadną? Złamie się na pół? Wybuchnie piec? Powaznie, nie wiem co może być nie tak z przyczepa któr przeważnie max 30dni w roku jest uzywana.



Ale kolego pojechałeś teraz po forum ....
pewnie ze możesz coś kupić za 20 tysi

Jeśli znajdziesz czepke używana 30 dni w roku i garazowaną to bierz w Ciemno nie pytaj o nic ....
I płac tyle ile wola Sprzedający ....



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem
Jak szukaliśmy koledze czepke to była w komisie fajna i nie zniszczona z Niemiec
I sucha i w dobrej kondycji
Miała z 20 lat ale ja po lepszej ocenie bym brał

Szukaj oglądaj .... znajdziesz. Na forum nie dostaniesz Gotowca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lechwik napisał:

Tak jak wcześniej pisałem
Jak szukaliśmy koledze czepke to była w komisie fajna i nie zniszczona z Niemiec
I sucha i w dobrej kondycji
Miała z 20 lat ale ja po lepszej ocenie bym brał

Szukaj oglądaj .... znajdziesz. Na forum nie dostaniesz Gotowca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko sie zgadza, ja tutaj pytam o rady co do jakosci, producentów itd. Nie oczekuje gotowca albo rad typu daj 50 albo 100 to bedzie miodzio. Nie mam zamiaru dawac tyle bo póki co nie jestem karawaningowcem pełną gęba. Raz góra dwa razy w roku wyjade na kilkanascie dni i to wszystko. Nikt rozsadny nie wydaje 100tys na cos z czego nie korzysta. Chyba ze ktos nie ma coz  kasa robic bo nawet bogaty rozsadny nie kupi zbednej rzeczy. :)  Odechciało mi sie juz tej przyczepy i jade w domku posiedziec , szkoda ze zamiast pomagac, zachecić tutaj pierdzieli sie bzdury i s... mądrościami. Bez urazy oczywiście. Nie mam oczekiwac z kosmosu, są to realne ceny rynkowe. Przecież 15 letnia buda nie bedzie kosztowała 40tyś. a zakładając że uzywa ja ktoś normalnie jak ja czyli 1-2 razy w roku to przez 15 lat jest ona eksploatowana tyle ile max roczne auto, nawet nie. Co ma sie tam zniszczyc zebym szukał nie wiem, 2-3 letniej? Ogladałem juz, jak pisałem z 20 sztuk i wszystkie były w dobrym stanie, nie podarte, nie wyblaknęte, nie zgnite, jedynie wiekszosc smierdziała taka stechlizna, wilgocia bo po prostu stoją zamkniete i sila rzeczy bez wietrzenia tak sie dzieje.

Reasumując, chciałem sie dowiedziec przede wszystkim jaki producent gwarantuje dobra jakosc i mala awaryjnosc, jakie wysposazenie mozna uzyskac i na co warto zwrócić uwagę (moim zdaniem , ciepła woda i klima z butli gazowej to bajka rozwiazanie) . Antena , solary itd to dodatkowe atuty.  Liczylem na jakis konkretne przykłady jak lechwika. Fajnie ze chcoć jeden konkretny przykład ktoś wrzucił. Nie przeszkadzam, poszukam gdzie indziej... Temat mozna usunac zeby nie zaśmiecał forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza, ja tutaj pytam o rady co do jakosci, producentów itd. Nie oczekuje gotowca albo rad typu daj 50 albo 100 to bedzie miodzio. Nie mam zamiaru dawac tyle bo póki co nie jestem karawaningowcem pełną gęba. Raz góra dwa razy w roku wyjade na kilkanascie dni i to wszystko. Nikt rozsadny nie wydaje 100tys na cos z czego nie korzysta. Chyba ze ktos nie ma coz  kasa robic bo nawet bogaty rozsadny nie kupi zbednej rzeczy.   Odechciało mi sie juz tej przyczepy i jade w domku posiedziec , szkoda ze zamiast pomagac, zachecić tutaj pierdzieli sie bzdury i s... mądrościami. Bez urazy oczywiście. Nie mam oczekiwac z kosmosu, są to realne ceny rynkowe. Przecież 15 letnia buda nie bedzie kosztowała 40tyś. a zakładając że uzywa ja ktoś normalnie jak ja czyli 1-2 razy w roku to przez 15 lat jest ona eksploatowana tyle ile max roczne auto, nawet nie. Co ma sie tam zniszczyc zebym szukał nie wiem, 2-3 letniej? Ogladałem juz, jak pisałem z 20 sztuk i wszystkie były w dobrym stanie, nie podarte, nie wyblaknęte, nie zgnite, jedynie wiekszosc smierdziała taka stechlizna, wilgocia bo po prostu stoją zamkniete i sila rzeczy bez wietrzenia tak sie dzieje.
Reasumując, chciałem sie dowiedziec przede wszystkim jaki producent gwarantuje dobra jakosc i mala awaryjnosc, jakie wysposazenie mozna uzyskac i na co warto zwrócić uwagę (moim zdaniem , ciepła woda i klima z butli gazowej to bajka rozwiazanie) . Antena , solary itd to dodatkowe atuty.  Liczylem na jakis konkretne przykłady jak lechwika. Fajnie ze chcoć jeden konkretny przykład ktoś wrzucił. Nie przeszkadzam, poszukam gdzie indziej... Temat mozna usunac zeby nie zaśmiecał forum.




I co kolega żucia focha ...
ależ my tu mili jesteśmy ....

To na poprawę humoru pozdowionja z wyspy PAG


d0f8ef57434b2b16b9eb9570599c283a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cce7b2385475b1adf7e246a8281427e8.jpg

0a5e3d0b8fc73a0b2192f57a51c53d6a.jpg

ec7298ec9a3aebfd2f8a05de4d5799a7.jpg


c6e447d1e7a47fa298373c0772338dc6.jpg



5ccea33367d4b9e5e3cde16fe1e0ce0b.heic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.