Skocz do zawartości

Szukam przyczepy dobrze wyposażonej markowej


MaNaOl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam przyczepy dobrze wyposażonej , dobrej marki czyli takiej która mnie nie zawiedzie szybkimi zaciekami, awariami osprzętu itd. Byłem u handlarzy, zachwalili prawie wszystkie ale widze że LMC czy Knaus to chyba już dobry sprzęt...

Zalezy mi na takich parametrach:

-lekka zeby auto nie dostawało w dupę więc do 1500kg max ze wszystkim(rowery, bagaże, sprżet itd)

-koniecznie ciepła woda, zbiorniki na zewnątrz, antena samoustawiająca się, tak aby na dziko spokojnie sie ustawiać (lubię spokojne egzotyczne miejscówki)

-solary!!!, no własnie ile i jakie zeby uciągnęły podstawowe potrzeby (pompki wody, oświetlenia itd )

-dla 3 osób, ale najchetniej komfortowo wiec nie jakies tam wyrko 2x1,5 bo nie lubie jak mi nogi wystają za wyro ;) , układ dowolny, ale nos wolę mieć jednak jak najdalej toalety ;)

- chciałbym model "nowocześniejszy" ale ogranicza mnie budżet do 25tyś planowałem zakup (chyba że mnie ktoś przekona ze warto dołożyc do czegoś nowszego)

-ważne dla mnie jest aby dobrze się prowadziła i stawiała jak najmniejszy opór żeby auto nie dostawało mocno w dupę, bede ją cholował suvem w automacie 185KM

To tyle na szybko, w miare rozwoju wątku bede dopisywał , korygował ewentualne oczekiwania :)

Prosze mnie tylko nie hejtować, miałem wczesniej przyczepke z 80roku Hymera i żyłem :) Zjechała trochę ze mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Według Twojego Opisu to Taka jak moja. Była by Dla Ciebie Idealna. Bo Dla mnie Jest Idealna
Świetna do miejscówek Na Dziko
Świetnie się Z nią jeździ
Super Przestronna i w miare Nowoczesna

Brakuje tylko DMC. Żeby zabrać rowery. Ale w PL to nie problem. Nie nam wody Cieplej na Dziko. Ale można to przerobić. Teraz używam Prysznic z Worka który grzeje wodę na Słońcu


Uwaga
Układ to łozko Andresola 1600x2000.
+. Przestrzeń z L-ki pod Spodem

Andresola. Czyli łozko opuszczane z Sufitu. Które w Ciągu Dnia Podnosisz
Duża łazienka z odrębnym prysznicem
Ale ja nie używam toalety .... sam rozumiesz....


Nie spełnia tez kolejnego Twojego Wymagania
Cena. Ale ja tez zaczynałem od 25 tys ....

Pozdrawiam z CRO
Jak chcesz mogę Ci Ją pokazać - WAWA lub Olsztyn



ddaaea290452487660b4a35ca74564f9.jpg

9e86a338a5a2438d145639c713bf03cb.jpg

93860d91c8fc3d034f769790ec1407fa.jpg


6699bc0f346e9fe59f4f64544ba77bdc.jpg


Do tego Solar; Acu; SAT; roleta; mover







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kolega podwoi budżet i będzie może coś do wyboru.



Niekoniecznie
Ostatnio szukalismy Czepki dla kolegi i była w Komisie w Wawie czepka R 1997
Przywieziona z Niemiec z fajnie zachowanym wnętrzem i w Fajnym Stanie. Bez zapachów bez rdzy miała ACU. Solar .... przedsionek

Kosztowała Ok 20 tysi

Wiadomo. Płaci się za Sran Rocznik Wyposarzenie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Podwojenie budżetu w jakim celu? Przecież z 20 już przyczep oglądałem w tej cenie w przyzwoitym stanie. Pytałem głównie o producenta, jakiego polecacie? Moze jakis konkretny model przyczepy, jakieś sugestie na co warto zwrócić uwagę. Wiem ze na forum pełno tego ale to bym musiał z 10000 postów posklejać jedną dla mnie istotną odpowiedź :)  Ile jest Twoja warta Lechwik? :)

 

2 godziny temu, lechwik napisał:

Cześć.
Według Twojego Opisu to Taka jak moja. Była by Dla Ciebie Idealna. Bo Dla mnie Jest Idealna
Świetna do miejscówek Na Dziko
Świetnie się Z nią jeździ
Super Przestronna i w miare Nowoczesna

Brakuje tylko DMC. Żeby zabrać rowery. Ale w PL to nie problem. Nie nam wody Cieplej na Dziko. Ale można to przerobić. Teraz używam Prysznic z Worka który grzeje wodę na Słońcu


Uwaga
Układ to łozko Andresola 1600x2000.
+. Przestrzeń z L-ki pod Spodem

Andresola. Czyli łozko opuszczane z Sufitu. Które w Ciągu Dnia Podnosisz
Duża łazienka z odrębnym prysznicem
Ale ja nie używam toalety .... sam rozumiesz....


Nie spełnia tez kolejnego Twojego Wymagania
Cena. Ale ja tez zaczynałem od 25 tys ....

Pozdrawiam z CRO
Jak chcesz mogę Ci Ją pokazać - WAWA lub Olsztyn



ddaaea290452487660b4a35ca74564f9.jpg

9e86a338a5a2438d145639c713bf03cb.jpg

93860d91c8fc3d034f769790ec1407fa.jpg


6699bc0f346e9fe59f4f64544ba77bdc.jpg


Do tego Solar; Acu; SAT; roleta; mover







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest Twoja warta Lechwik?



Z każdym Sprzętem jest tak Samo. Możesz kupić nowa i Wydać 100 tysi. Możesz kupić 20 letnia i wydać 20

Jak szukasz coś za 20 nie patrz na Markę tylko na Stan i bezwypadkowość...

Z przyczepami jest tak jak z każdym Sprzętem.. robi się go z Takich samych klocków i tylko nakleja logo producenta.


Moją bym cenił na jakieś 43 tysie
u mnie w momecie wyboru najważniejsze było to żeby miała Wysoką mobilność i tak jest

Czyli łatwa w holowaniu + mover Szybka w rozstawieniu- roleta. i niezależna czyli solar i ACU
Zazwyczaj nie stoimy dłużej niż 2 dni w jednym miejscu .....
Przyczepa bardzo dobrze się prowadzi ....


Teraz szukał bym coś zupełnie innego ....






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:


 

 


I dlaczego żadnej nie kupiłeś?

Szukam, chce dokonać trafnego wyboru. Przyznam że nawet nie wiedziałem że "angielki" moga byc zgnite i na czy, ta zgnilizna polega, czy na zgniciu elementów ważnych takich jak rama, zawieszenie czyli bezpieczenstwo czy mowimy o angilskim klimacie i ogolnej wilgoci wyczuwalnej wszedzie. Byłem we Wiórku pod Poznaniem i wszystkie waliły stęchlizną. Dlatego np. tam nie kupiłem.

2 minuty temu, lechwik napisał:

 

 


Z każdym Sprzętem jest tak Samo. Możesz kupić nowa i Wydać 100 tysi. Możesz kupić 20 letnia i wydać 20

Jak szukasz coś za 20 nie patrz na Markę tylko na Stan i bezwypadkowość...

Z przyczepami jest tak jak z każdym Sprzętem.. robi się go z Takich samych klocków i tylko nakleja logo producenta.


Moją bym cenił na jakieś 43 tysie
u mnie w momecie wyboru najważniejsze było to żeby miała Wysoką mobilność i tak jest

Czyli łatwa w holowaniu + mover Szybka w rozstawieniu- roleta. i niezależna czyli solar i ACU
Zazwyczaj nie stoimy dłużej niż 2 dni w jednym miejscu .....
Przyczepa bardzo dobrze się prowadzi ....


Teraz szukał bym coś zupełnie innego ....






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie no chyba jednak marka ma znaczenie. Mój Hymer z 80 roku całkiem dobrze się trzyma w środku i rama grama rdzy nie am bo ocynkowana jak dobrze widze. Nawet koła czy hamulce pomimo stania zero problemów. Twoja doinwestowana i zapewne młodsza za 43tys to juz bardzo fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Polecenie marek , jest bez sensu bo jak trafisz na zgnitą , bitą to nie jest taka super , wiec zalezy jak się trafi . Jeden Kupi sobie nowy samochód i nawet palcem nie kiwnie , a drugi ładuje kase i nie ma końca , to tak samo działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, chce dokonać trafnego wyboru. Przyznam że nawet nie wiedziałem że "angielki" moga byc zgnite i na czy, ta zgnilizna polega, czy na zgniciu elementów ważnych takich jak rama, zawieszenie czyli bezpieczenstwo czy mowimy o angilskim klimacie i ogolnej wilgoci wyczuwalnej wszedzie. Byłem we Wiórku pod Poznaniem i wszystkie waliły stęchlizną. Dlatego np. tam nie kupiłem.



Pamiętaj ze importerzy przywiozą coś co na lokalnym rynku się już nie Sprzeda i ma niską Cenę. A to co jeszcze jest w Dobrym stanie to w Polandii nikt tyle nie zapłaci. Dlatego z Niemiec prawie się przyczep nie przywozi


Kupić super stan z Importu To tak jak by kupić TDI z Niemiec z przebiegiem 160 tys choć wszystkie nawet te 20 letnie tyle maja to Jak jest na Prawdę ???





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lechwik napisał:

 

 


Pamiętaj ze importerzy przywiozą coś co na lokalnym rynku się już nie Sprzeda i ma niską Cenę. A to co jeszcze jest w Dobrym stanie to w Polandii nikt tyle nie zapłaci. Dlatego z Niemiec prawie się przyczep nie przywozi


Kupić super stan z Importu To tak jak by kupić TDI z Niemiec z przebiegiem 160 tys choć wszystkie nawet te 20 letnie tyle maja to Jak jest na Prawdę ???





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie pomagacie... :( Jakie w ogóle marki brać pod uwagę, skoro sa przyczepy w "ocynku" to co ma niby byc zgnite plasiki czy drewno? :) Moja 38letnia jeździ i nie narzeka, chyba troszkę przesadzacie. Uważam ze za te 25tys to juz bardzo solidny sprzet sie kupi do ewentualnego doposażenia. Solary, aku itd. Wazne zeby baza była bardzo dobra i nieawaryjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaNaOl napisał:

Nie pomagacie... :( Jakie w ogóle marki brać pod uwagę, skoro sa przyczepy w "ocynku" to co ma niby byc zgnite plasiki czy drewno? :) Moja 38letnia jeździ i nie narzeka, chyba troszkę przesadzacie. Uważam ze za te 25tys to juz bardzo solidny sprzet sie kupi do ewentualnego doposażenia. Solary, aku itd. Wazne zeby baza była bardzo dobra i nieawaryjna.

Marka się nie liczy , stan jest ważny i układ . Szukaj, szukaj aż znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagacie... Jakie w ogóle marki brać pod uwagę, skoro sa przyczepy w "ocynku" to co ma niby byc zgnite plasiki czy drewno? Moja 38letnia jeździ i nie narzeka, chyba troszkę przesadzacie. Uważam ze za te 25tys to juz bardzo solidny sprzet sie kupi do ewentualnego doposażenia. Solary, aku itd. Wazne zeby baza była bardzo dobra i nieawaryjna.



Jest dokładnie tak. Jak piszesz z jednym wyjątkiem. Nie patrz na Marki
Marka to tylko znaczek na tym samym produkcie
Bo nikt sam nie produkuje osi, ram, czy haków tez wyposarzenie, okna itp wszystko jest takie same

Producent tylko robi design, montaż, marketing i serwis




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w najlepszym wypadku kupisz po wypożyczalni jak z Niemiec.

Chodziło mi o dodatki. Mało kto sprzeda z moverem, solarami, anteną automat, bojlerem gazowym, markową ( tabbert, lmc, fendt) i w tej cenie, chyba że rocznik ok 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

A w najlepszym wypadku kupisz po wypożyczalni jak z Niemiec.

 Chodziło mi o dodatki. Mało kto sprzeda z moverem, solarami, anteną automat, bojlerem gazowym, markową ( tabbert, lmc, fendt) i w tej cenie, chyba że rocznik ok 95

W Polsce , nie oszukujmy się , ale połowa poszła by pod demont i sprzedaż czystej przyczepki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.