Skocz do zawartości

Różnica w Prowadzeniu 1 oś 2 osie


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Knaus Sudwind 580 QS.
Numer posłałem na priv
 




Dzięki. Zadzwonię wieczorem. Jadę teraz z Trogiru do Zadaru ......

Przyczepa dla 2 + 1 a Wiec łozko francuskie + podkowa albo mały stolik z Fotelami

I musi być fajna łazienka z pełnym prysznicem tak jak teraz jest 410TS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piętrusy. Z drugiej strony można wyciągnąć dolne łóżko i jest sporo miejsca na rowery czy inne "potrzebne" rzeczy na urlopie:)

Ale nie znam modelu, który miałby oddzielny prysznic i nie miał łóżek piętrowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt ma 650 z odzielnymi prysznicami, dwoma osiami i bez pietrowego. Bardzo fajny uklad z oddzielna sypialnia. W takigo bym dzis celowal. 




Takiego też oglądałem i jak bym znalazł fajnego to bym kupił tylko taki Ok 6 metrów




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt Opal 650 FSD. 

Długość: 864 cm

Szerokość: 250 cm

DMC: od 2000

Kawał budy. Gdybym miał brać dla siebie to Knausa 750 UFK. Ale dla mnie to ma sens gdybym jeździł w zimie. W lato i tak większość czasu spędzamy przed przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt Opal 650 FSD. 
Długość: 864 cm
Szerokość: 250 cm
DMC: od 2000
Kawał budy. Gdybym miał brać dla siebie to Knausa 750 UFK. Ale dla mnie to ma sens gdybym jeździł w zimie. W lato i tak większość czasu spędzamy przed przyczepą.



Używam czepki do tep 0-5 st C. I bardzo bym chciał mieć ogrzewanie podłogi
U mnie poniżej 10 st już jest zimno na dole i goraco ba gorze





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 ma cos kolo 9m z dyszlem. Bardzo fajna „oddzielna” sypialnia i bardzo przestronna czesc dzienna. 




Tak. Tak. Może znasz kogoś kto ja użytkuje ??
Może sam taką masz ??




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest w Bieruniu. 

Ja mam rozmiar mniejsza - 560 z klasycznym układem. Gdybym jednak teraz kupował to wziąłbym właśnie tą 650. Różnica metra podczas jazdy to nic a wygoda użytkowania podczas kiepskiej pogody ogromna. 

Nie wiem czyb jest tam ogrzewana podłoga ale raczej nie. W każdym razie jak jeździłem zimą to przy nadmuchu i dywanach problem zimna od podłogi nie istniał do -15. W większe mrozy jeszcze nie jeździłem ale w najbliższą zimę się to bankowo zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleić maty grzewcze pod dywany i po kłopocie. To też było już wałkowane.

Tylko kto przy ciężkiej zimie ma odwagę na takie podróże ?

Stacjonarnie pod stokiem w Austrii to może ma rację bytu ale śmiganie kilometrów po soli i lodzie......hmmm . Nie widzę tego .

 

ps.info dla kolegi lechwik - DMC do 1300/1400jest dość popularne wśród kupujących używki. Powyżej tej cyfry ilość chętnych maleje lawinowo.

Stąd moje określenie sprzedawalna/niesprzedawalna.

A ci klienci ,którzy mają walory finansowe nawet gdy kupią coś dużego to za szybko tego nie sprzedadzą . Stąd ich głowa nie boli o czas zbycia.

lechwik - widzę z przekroju Twoich potrzeb ,że szedłbym w coś dużego. Mentalnie się "zwróci".

Ja mam 1-oś , szer 2,3 dł   7,6 z dyszlem 1,7 DMC przy układzie :przód podkowa , środek 2 łóżka po bokach a tył to blok łazienkowy (w tym wyseparowany prysznic).

Za nic nie zmieniłbym tego układu w moim stylu używania tj trochę Polandia , trochę kilometrówki i trochę chorwacko południowej ciasnoty.

Układ idealny.

 

 Jeszcze jedno - zimą jedna butla gazu na dobę może być za mało w czymś dużym. Przećwiczyłem kiedyś kampera 640cm przy mrozie -28 .

GAZ "znikał"  ..!

 

Edytowane przez Jarosław69
uzupełnienie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że dwie osie zaorały by mi trawnik pod domem to brałbym je pod uwagę. Hamują na bank bezpieczniej ( ciężar ten sam a dodatkowa para hamulcy) i bezpieczniej się holuje mam wrażenie. Miałem okazję jechać z 2 tonową dużą towarowką i było bardzo ok.

Może Adria Alpina 903? ;)

Na czas jazdy prosto będzie idealnie ;)

Na rondach i campingach nie zapominać że ciągniesz za sobą Tesco express.

Mover tylko na 4 koła, mój enduro ledwie idzie na 2 koła w jednoosiowej przy masie 1700kg.

 

Jak holownik da radę to warto przemyśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L
Jak holownik da radę to warto przemyśleć.
 




Narazie chce taka Ok 6 m
2 osie
Nas jest 2,5 osoby
A nie chce żeby mi było ciasno

Holownik i tak 3 ba zmienić. Lub używać starego Pajero



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzimy w dwie osoby.  Nasz Fendt ma DMC 1700 i to uważam za graniczną wielkość dla jednoosiowej  p-ki. Lepiej by miała większe koła i szersze opony - mógłbym jechać szybciej po gorszej nawierzchni. Będę zmieniał opony na szersze. 195 na 215.  Jest bardziej sztywna od poprzedniej dwuosiowej ( Dethleffs 700 MK ). Ona miała DMC 2000 i zwykłe , choć o wysokim profilu gumy. Po ścianach i suficie widać było że "pracuje" mimo dwóch osi. Inne długie mają podobnie. Odnoszę wrażenie, że powyżej długości budy 6 m producenci mają kłopoty ze sztywnością. Proszę zwrócić uwagę, że rama cepki 550 i 650 jest w zasadzie taka sama. Dyszel skręca się w inne dziury podłużnic. Szybciej i wygodniej jeżdzi mi się z obecną cepką .Ma mocniejszą oś i większe koła. Jedną i drugą ustawiałem zawsze autem. Mover uważam za zbytek - ale trzeba mieć auto z reduktorem. I co ciekawe z dwuosiówką jeżdziłem wolniej po dziurach, miała wszak słabe osie - choć dwie. Przy nawracaniu na asfalcie aż żal było patrzeć jak pracują wahacze. Koła nie były w jednej płaszczyżnie. Bałem się, że na dziurach mi się rozleci. Woziłem z sobą klej i różne śruby. Po każdej jeżdzie coś  skręcałem. Aż oberwała mi się ściana. Dealer mi to naprawił ale miałem już dość. Obydwie mają ogrzewane podłogi ( folie grzewcze ) i używane były w zimie.

Sadzę, że duża jednoosiowa jest lepsza dla dwóch osób niż jeszcze większa dwuosiowa. Problemy z jazdą podobne, manewrowanie też, należy tylko dbać o nieprzekraczanie DMC.  Hamują wbrew pozorom identycznie a różnica długości 1,5 m nie gra roli w jeżdzie.

Dwuosiową zaliczyliśmy Litwę , Rumunię i Chorwację z ich drogami 3 kategorii.  Jedno osiową pojechaliśmy w góry Albanii, dwu osiowa tych dziur by nie przetrwała.( Tak sądzę )

Zużycie paliwa podobne - różnice około litra. Zawsze jadę spokojnie - mam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.