Skocz do zawartości

Lusterka do Citroena Picasso


bugii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodziłem wczoraj po sklepach żeby zakupic dodatkowe lusterka do mojego auta Citroena Xsara Picasso. Wybór był nie za ciekawy gdyż w każdym sklepie był prawie zawsze ten sam model. Przymierzałem dwa rodzaje i w jednym były za krótkie gumy opasające(jedna) a drugich profil był nie za bardzo pasujący. W ASO powiedzieli mi że nie ma u nich dodatkowych lusterek w ofercie. Możecie coś poradzic? Pozdrawiam.

 

Zastanawiam sięnad tymi:

http://elcamp.movera.com/?navID=105&pID=13935&tpl=details&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim GMC testowałem różne warianty z dostępnych w naszych sklepach, wszystkie miały jedną wadę, wpadały w wibracje już przy 50km/h jedyne właściwe rozwiązanie to coś takiego http://www.etrailer.com/cipa.aspx natomiast nie widziałem tam modelu dla Citroena.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście !! W sklepie proponowali mi za 45 zł zestaw ale szajs od chińczyków. Z tych lusterek jestem bardzo zadowolony. Przejechałem na nich w wakacje koło 1000 km i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugii, też mam takie lusterka o których piszesz i jestem z nich zadowolony.

 

Rozsunięte na maxa dają dobrą widoczność (przyczepa o szerokości 2,32 m) .Przy mijaniu np.z Tirami potrafią się poruszyć ,wiadomo duży powiew wiatru ale jest to wina słabych sprężyn dociskowych w lusterkach samochodowych w ciągniku.

Jeżeli będą Ci pasowały do cytryny to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja do swojego Picasso zakupiłem dokładnie takie jak na zdjęciu powyżej....

Po kilku próbach udało mi się dopasować długości pasków i teraz mocowanie jest już mocne i pewne...

Myślę, że przy kształcie oryginalnych lusterek w Picasso to jest całkiem dobre rozwiązanie.... U mnie przy mijaniu TIRa potrafi się lewe lusterko przestawić, ale dzięki funkcji elektrycznego złożenia/rozłożenia lusterko powraca na swoją pozycję....

 

 

 

Qpuję do swej xsary picasso lustra jak wyżej podajecie - sprawdziły się Wam po tych paru wyjazdach? Polecacie chyba fajny model, inne na czuja nie pasują zbytnio do "bulwiastych" luster picasso.

Over!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego Picasso zakupiłem dokładnie takie jak na zdjęciu powyżej....

Po kilku próbach udało mi się dopasować długości pasków i teraz mocowanie jest już mocne i pewne...

Myślę, że przy kształcie oryginalnych lusterek w Picasso to jest całkiem dobre rozwiązanie.... U mnie przy mijaniu TIRa potrafi się lewe lusterko przestawić, ale dzięki funkcji elektrycznego złożenia/rozłożenia lusterko powraca na swoją pozycję....

 

 

 

 

 

Dzięki! Lustra kupione, właśnie rozpakowałem. Teraz czas na hak! Jest tu sporo info o tym jak to zrobić, więc pójdę ścieżką kupno w necie->montaż u mechanika->stacja kontroli pojazdów->wydział komunikacji ruchu. Chyba że coś przeoczyłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

 Dzisiaj zakupiłem do xsary picasso  lustereczka takie jak bugii. I nawet  ładny rabacik dostałem u Klai w Bieruniu. :yay: Zasugerowałem się opiniami. Zobaczymy jak lusterka sprawdzą sie w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja od poprzedniego holownika mam takie lusterka :

e0757afed3863d2b.jpg

Niestety do xsary picasso nie pasuję, bo xsara ma u góry lusterka jakby daszek i lusterko jest zamontowane za bardzo ku dołowi i niestety brakuje mu trochę regulacji.

Dlatego też muszę kupić nowe lusterka.

Lusterka które proponujecie są całkiem fajne ale oglądałem jeszcze lusterka montowane na przyssawkę do samego lustra. Zastanawiam się jak one się sprawują.

258bf5ae7408a3dd.jpg

 

A może ktoś z Was ma jakiś sprawdzony patent na dopasowanie tych lusterek z pierwszej fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.