Skocz do zawartości

Reanult Scenic I 1,9 DCi 2003 rok (po LIFT)


jafik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow,

To moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumiałość. Posiadam samochód jak w tytule, chcialbym kupic przyczepe dla 2 osob doroslych i 2 dzieci. Czy ktos z forumowiczow posiada takie auto i ciagnie nim przyczep ?? Jesli tak to jaka?? tak realnie, czy warto w to wchodzis czy czekac i wymienic auto na wieksze i mocniejsze, w dowodzie rejestracyjnym mam wpisane DMC przyczepy 960 kg, troche mało ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) Prosze o porade co moglbym takim autkiem pociagnac??

z gory dziekuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jafik007 napisał:

Witam forumowiczow,

To moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumiałość. Posiadam samochód jak w tytule, chcialbym kupic przyczepe dla 2 osob doroslych i 2 dzieci. Czy ktos z forumowiczow posiada takie auto i ciagnie nim przyczep ?? Jesli tak to jaka?? tak realnie, czy warto w to wchodzis czy czekac i wymienic auto na wieksze i mocniejsze, w dowodzie rejestracyjnym mam wpisane DMC przyczepy 960 kg, troche mało ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :) Prosze o porade co moglbym takim autkiem pociagnac??

z gory dziekuje !!

O ile mi wiadomo, jeśli to faktycznie polift to na haku powinieneś mieć chyba 1300. Bo masz tam silnik 1.9 Dci  118 KM. Prawdopodobnie diagnosta Ci odjął F3 od F2 i wyszło mi 960 i tyle wpisał. Bo auta chyba nie masz od nowości i pewnie jest sprowadzone? 

Generalnie możesz posiłkować się tym www.towcar.info i sprawdzić jak się auto na papierze sprawdzi z przyczepą o DMC 960 - powinien sobie poradzić. towcar.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sciagniete z Austrii i dokladnie jest tak jak mowisz ze po odejmowaniu wartości z tabliczki znamionowej wychodzi 960. Mam silnik 1,9 DCi ale o mocy 101 KM. Mozna jakos to wyprostowac?? Hak bede dopiero zakładał, jeszcze nie mam. Czy taka Renia pociagnie przyczepe DMC 1300 ?

Edytowane przez jafik007 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jafik007 napisał:

Auto sciagniete z Austrii i dokladnie jest tak jak mowisz ze po odejmowaniu wartości z tabliczki znamionowej wychodzi 960. Mozna jakos to wyprostowac?? Hak bede dopiero zakładał, jeszcze nie mam. Czy taka Renia pociagnie przyczepe DMC 1300 ?

Czyli diagnosta ignorant, bo w matematykę to on się w szkole powinien bawić, a nie w pracy. Niczego się nie odejmuje. Po prostu we francuzach masz bardzo często tak, że DMC zestawu nie jest równe DMC auta + DMC przyczepy. Zresztą na tabliczce znamionowej powinny być także dane O1 i O2.

Można to odkręcić. Ktoś na forum miał dokładnie ten sam problem i też ze Scenic :) Poszukaj.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega #jafik007 posiada  "Scenica I"   z ostatniego jego roku produkcji -2003. Dopiero w "Scenicu II"  były mocniejsze silniki 1,9 DCI 120 Km - i na haku 1300

Edytowane przez Czech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem dokumenty homologacji mojego samochodu i tam wyrazne jest napisane o DMC przyczepy 1300 kg :)  Juz rozmawialem z diagnosta, ma mi przygotowac dokumenty , z ktorymi pojde do wydzialu komunikacji i dokoman zmian w dowodzie rejestracyjnym. 

Krótko jestem uzytkownikiem tego forum, ale juz mi pomogliscie :) moge szukac przyczepy do 1300DMC :D  czy ktos ma doswiadczenie z takiego polaczenia ?? SCENIC + PRZYCZEPA ??

36465238_2217804624902339_830647040118620160_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega #jafik007 posiada  "Scenica I"   z ostatniego jego roku produkcji -2003. Dopiero w "Scenicu II"  były mocniejsze silniki 1,9 DCI 120 Km - i na haku 1300
Scenic I generacji też miał 1300 na haku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jafik007 napisał:

Krótko jestem uzytkownikiem tego forum, ale juz mi pomogliscie :) moge szukac przyczepy do 1300DMC :D  czy ktos ma doswiadczenie z takiego polaczenia ?? SCENIC + PRZYCZEPA ??

Sprawdź na tej stronie, jak Twoje autko poradzi sobie z wybraną przez Ciebie przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.