Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

Demokracja. Ja wolę to wydać w knajpie ;).

 

Coś mi się wydaje że byś raczej nie zaszalał ;)

Czyli klasyczny przelew...

A na stacji też można wykupić?

Jacek jeżeli chodzi Ci o PZMOT to byłem tam osobiście i wykupiłem, a na stacjach i w innych punktach również możesz wykupić

czy to jest Słowacja Węgry lub Rumunia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomek chodzi o to że najbliższa stacja benzynowa na Węgrzech jadąc przez Sahy jest już na płatnym odcinku...i to kawał drogi od granicy.

 

Jacek, na stacji też można, mają nawet chyba terminale samoobsługowe na wjeździe do Węgier - przynajmniej od Bratysławy i punkt z obsługą. Tyle, że ja jakoś nie wyobrażam sobie jak się z nimi dogadać.

 

Coś mi się wydaje że byś raczej nie zaszalał ;)

 

na stronie pzm winieta miesięczna na Węgry kosztuje 104zł, w sieci 69,2zł, Słowacja PZM 80,50 x2 dla zestawu pow 3,5 a na eznamka 62,12 x 2

35 + 36 zł na okrągło dla mojego zestawu.... plus wygoda przy zakupie w sieci.

 

Pewnie dłużej pisałem ten post i się przygotowywałem niż zakup np e-znamki - wystarczy karta debetowa z banku. Na Węgrzech idzie to 2 minuty dłużej, raz było po Polsku, raz po Angielsku. 

 

ja tam za 71zł coś tam zjem a na Węgrzech to i cała rodzina. Jeżeli Ciebie nie przekonałem to może innych ;)

 

aha - pytanie czy jeszcze za wysyłkę nie doliczają :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedziemy :) 4 km dalej i 6 minut dłużej, na foto odcinek od Trate do pierwszego punktu opłat w Cro tuż za granicą .

Za tą różnicę warto 15 eu choćby na obiad wydać.

.

Ale... Teraz sobie pofilozofuję, uwaga....

No własnie filozofujesz :D

Ja pisałam, że tak jak dotychczas nie pojedziemy ;)

Alternatywa zawsze się znajdzie jakąś inną trasą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przemierzam odcinek od Ptuj drogą alternatywną, nie jest za ciekawa. Zdjęcia z 2013r ale nie sądzę że coś się zmieniło.

Są po drodze 2 mosty bez ograniczeń tonażowych ale jest jeden zakaz pow.7,5t

Mam malutką nadzieję że ten ostatni odcinek autostrady od Ptuj będzie free lub po prostu bramki za ten odcinek, tak jak w Austrii, (winiety winietami a przez tunele bramki) inaczej musieliby zbudować alternatywę do granicy, mam tu na myśli nie turystyczny ruch lecz ich lokalny transport który drogą którą obecnie zwiedzam raczej sobie nie pojeździ.

Cholera nie mam kogo zapytać jak to jest.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przemierzam odcinek od Ptuj drogą alternatywną, nie jest za ciekawa. Zdjęcia z 2013r ale nie sądzę że coś się zmieniło.

Są po drodze 2 mosty bez ograniczeń tonażowych ale jest jeden zakaz pow.7,5t

Mam malutką nadzieję że ten ostatni odcinek autostrady od Ptuj będzie free lub po prostu bramki za ten odcinek, tak jak w Austrii, (winiety winietami a przez tunele bramki) inaczej musieliby zbudować alternatywę do granicy, mam tu na myśli nie turystyczny ruch lecz ich lokalny transport który drogą którą obecnie zwiedzam raczej sobie nie pojeździ.

Cholera nie mam kogo zapytać jak to jest.

Zapłać winiete, omiń kraj. Miej pewność, że nie dostaniesz mandatu bo ktoś tam gdzieś słyszał. Będzie bliżej sezonu, będzie info jak jechać i czy da się bez winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit nie wlazło.

Dojechałem bez problemu, ani metra Słoweńską Autostradą.

Od Ptuj do pierwszej bramki w Cro 23km drogą 3 kategorii, praktycznie przy autostradzie. Nie ma górek ani wywijasów.

Ponadto po drodze jest knajpa z polecenia z weselem co sobota a w tygodniu z bardzo obfitymi porcjami i zupą w wazach.

https://www.sloveniaholidays.com/gostisce-pri-sivi-caplji-trnovska-vas.html

Świetny wjazd, dużo miejsca by zaparkować nawet największym zestawem.

.

Edit.

Maarec, z pytaniem chodziło mi o drogi alternatywne, bo muszą być wobec płatnych, musi być opcja omijania i nie może być tak, że kierowca zajedzie w pułapkę typu "kozi róg".

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie mamy 100% pewności co do objazdu Słowenii bez winiety, zamieściłem info o konieczności sprawdzenia tego dokładniej.

Potwierdzone jest info, że tak już jechać bez winiety nie można.

post-7016-0-40860000-1513781020_thumb.jpg

 

Kiedyś autostrada kończyła w miejscu zjazdu ze ślimaka z drogi nr 2 na E59  na węźle Drazenci i dalej aż do granicy było free.

Od 22 listopada obowiązek winiety jest przesunięty dalej aż do węzła Podlehnik - zjeżdżając ze ślimaka wjeżdżamy wprost na płatną autostradę i dopiero ostatnie 6 km przed granicą jest jeszcze bezpłatne bo nie ma statutu autostrady.

 

Inne objazdy na przejście np. w Rogatec czy Ormoz są aktualne ale tymi chyba z budkami mało kto śmigał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

ostatnie 6 km przed granicą jest jeszcze bezpłatne bo nie ma statutu autostrady.

 

...

Podejrzewam że w tym miejscu będzie koniec autostrady i wjazd/wyjazd na free landówki, z satelity miejsce budowy spore i pasy oddalone od siebie, czyżby bramki? Dalej do granicy zwykła 4 pasmówka i być może tutaj będziemy wpadać z Ptuja. Z uporem maniaka powtarzam, musi być możliwość dla wszystkich pojazdów ominięcia płatnych dróg, jak TIR czy autokar przejedzie to zestaw tym bardziej .

Poczekamy zobaczymy, najwyżej urlop o jeden obiad podrożeje.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że w tym miejscu będzie koniec autostrady i wjazd/wyjazd na free landówki, z satelity miejsce budowy spore i pasy oddalone od siebie, czyżby bramki? Dalej do granicy zwykła 4 pasmówka i być może tutaj będziemy wpadać z Ptuja. 

Po co bramki? postawią znak koniec autostrady i już - tak jak do tej pory było na Drażenci. Jednak z tego co czytałam na ich stronie będzie autostrada do końca. Alternatywną drogę może poprowadzą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.