Skocz do zawartości

Grecja-sitonia-thalatta camp 2018


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Właśnie rozpoczęliśmy urlop (kolejny raz) na Talatta camp. Droga z Krakowa przebiegła dość spokojnie. Wyjazd w piątek 15:00 przyjazd niedziela 12:00. Droga przez Polskę  to każdy wie jak wygląda, Słowacja - ogólnie wolno, wolno, wolno, ale spokojnie na drodze, policji mało na drodze. Omijałem autostradę więc nie płaciłem winietę. Zestaw poniżej 3,5t. Węgry - winieta, na drodze spokój, ale już "Niemcy, Holendrzy, Belgowie" lecą na południe. Granicą Węgry-serbia (roszke) 1:30godz. Czekania. Serbia - spokój na drogach. Uwaga! Paliwo droższe niż na Węgrzech. Płaciłem karta i wychodzi 6,6zl za litr ON. Węgry to cena około 6zl. Granicą serbsko-macedonska 30min czekania. Paliwo jak zwykle super tanie cena 63,50 mkd - 4 zł z groszem. Macedonia spoko. Granica Macedonia-grecja od strzała przejechaliśmy. Grecja paliwo ON od 1,35 euro. Na Talatta camp sporo ludzi. Miejsca są, ale jak ktoś się wybiera później to lepiej wcześniej rezerwować. To tyle. Jak jakieś pytania to będę się starał odpowiadac na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za info bieżące. Przydadzą się niebawem.. :) z granicami mnie zaskoczyłeś. Przekraczałeś granicę SK-HU w miejscowości Sahy?? 

Czy Grecy już zrobili płatną Autostradę w kierunku Salonik czy dalej jest bezpłatnie??? 

Ja będę leciał na Volos i nie wiem czy zjechać na darmową drogę czy troszkę nadrobić kosztem 10E (19km). :)

Jaką pogodę macie? o ceny nie pytam bo jak wiemy każdy płaci inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie widziałem Was na stacji za salonikami bo też jechaliśmy w tym czasie ale na camp Melissi na który dotarliśmy o 10.30. My jechaliśmy przez Słowację autostradą, granica w Komarom(paskudny objazd). Granica Węgry-Serbia w Tompa ale to dla tych co nie kupują winety przez Węgry(polecam 5min stania.)Na Melissi luźno. Naszym zdaniem camp super, a jeździmy do Chorwacji 20 lat. Pozdrawiamy forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ufolz napisał:

Dzięki za info bieżące. Przydadzą się niebawem.. :) z granicami mnie zaskoczyłeś. Przekraczałeś granicę SK-HU w miejscowości Sahy?? 

Czy Grecy już zrobili płatną Autostradę w kierunku Salonik czy dalej jest bezpłatnie??? 

Ja będę leciał na Volos i nie wiem czy zjechać na darmową drogę czy troszkę nadrobić kosztem 10E (19km). :)

Jaką pogodę macie? o ceny nie pytam bo jak wiemy każdy płaci inaczej :)

Tak, slowacja-wegry to sahy, droga po przekroczeniu granicy płatna, są tylko jedne bramki - 2euro. Dalej już nie płaciłem. Co do pogody to jest około 24 stopnie, wieje, raz słońce raz pochmurno, morze wzburzone. Sporo ludzi na kempingu jak na ten czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szwagierka mowila ze wieje jak nigdy. Nie chcialem wierzyc. A jednak.. czyli jedziemy nizej. Gdzie cieplej. Dzieki za info.

Jak przez Serbie jechales to przepisowo czy mogles 100leciec? 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ufolz napisał:

Wlasnie szwagierka mowila ze wieje jak nigdy. Nie chcialem wierzyc. A jednak.. czyli jedziemy nizej. Gdzie cieplej. Dzieki za info.

Jak przez Serbie jechales to przepisowo czy mogles 100leciec? 

Ja leciałem 100km/h i mijałem dwa razy przenośny fotoradar, ale nie zatrzymali mnie później. Robią na autostradzie blokadę i musisz przejechać przez mały parking a tam czekają dwa radiowozy. Za Salonikami na dwupasmówce (taka długa prosta) też Grecy stali i strzelali z zoomu. Ale tam też miałem 100 i. Nie zatrzymali mnie. Chociazialem piętra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adko i Harry.

Witam.

Dobrze że powstał wątek.

W ub. roku byłem na Peloponezie (aż Eleafonisos i Voidokili), jest relacja w "Grecja 2017"

Teraz wybieram się w końcu sierpnia na Sithonię, może tak  25-26.

Myślę o Melissi właśnie, ale rozpatruję kemping Katerina, a najbardziej Platanisi (na północ od Sarti).

Jeśli będziecie na tych kempingach, lub widzieliście - proszę - wyraźcie swoje opinie.... :puk:

Pzdr :hej:

Stefan

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, olst napisał:

Myślę o Melissi właśnie, ale rozpatruję kemping Katerina, a najbardziej Platanisi (na północ od Sarti).

 

Platanisi zwiedziłem z Markiem jadąc do Melissi. Konglomerat, miejsca jakie nam pokazywali to z 15 min drogi na plaże. Chociaż plaża miodzio. Fajny piasek i błękit morza. Nie skorzystaliśmy. Lepsze mellissi. A plaża koło melissi tez jest OK a lużno jest

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, petek napisał:

Jak tam w Grecji? Na fb filmiki z Sithonii i Pilionu nie wyglądają dobrze. Żyjecie? 

Dziś mocno wiało, a padać zaczęło o 19-20 i pada cały czas, ale wszystko ok, zapas wódki mam, jest wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod ten temat. Planujemy dojechać w ten region w okolicach 11/12 sierpnia . Słowo "planujemy" jest tu jak najbardziej na miejscu.

Tak więc będę tu często zaglądał. Proszę o wasze opinie z Melissi  Camp gdybyście tam pobywali.

Miłego odpoczynku życzę i dużo dobrej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.