Skocz do zawartości

Waga przyczepy wyjazd za Granice


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 24.06.2018 o 09:31, lechwik napisał:

... zapakowałem 2 butle gazu grila i rozpałkę ...

Po co aż 2 butle? zamierzasz się tam dogrzewać ;) :D

Rozpałkę też zostaw a co za tym idzie i węgiel drzewny  - do Chorwacji to grill elektryczny albo gazowy, na większości kempingów nie można używać takich węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, gusia-s said:

Po co aż 2 butle? zamierzasz się tam dogrzewać ;) :D

Rozpałkę też zostaw a co za tym idzie i węgiel drzewny  - do Chorwacji to grill elektryczny albo gazowy, na większości kempingów nie można używać takich węglowych.

 

 

@ butle to po to Bo nie wiem ile Gazu mam w tej Podpiętej  a chciałem mieć zapas do lodówki ....   i tu pytanie  ile gazu bierze lodówka na dobę ?????????

 

 

No i pojechałem na złomowisko z  małą wagą z podziałką 10kg  no i wyszło 1380kg  a moje DMC to 1360kg   i już wiem że musze wyjąć 1 butle to wyjdzie na Równe DMC i ani grama więcej. A chciałem jeszcze rower i rzeczy włożyć  :( 

 

Pytanie  Czy kiedyś was warzono gdzieś - pytam o kontrole drogową ?  jak podchodzą do lekkiego przekroczenie choć pewnie dość Radykalnie :( 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lechwik napisał:

No i pojechałem na złomowisko z  małą wagą z podziałką 10kg  no i wyszło 1380kg  a moje DMC to 1360kg   i już wiem że musze wyjąć 1 butle to wyjdzie na Równe DMC i ani grama więcej. A chciałem jeszcze rower i rzeczy włożyć  :( 

Ale pojechałeś załadowany na wyjazd? Ubrania wziąłeś? Lodówka pełna jedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lechwik napisał:

 

 

@ butle to po to Bo nie wiem ile Gazu mam w tej Podpiętej  a chciałem mieć zapas do lodówki ....   i tu pytanie  ile gazu bierze lodówka na dobę ?????????

 

 

No i pojechałem na złomowisko z  małą wagą z podziałką 10kg  no i wyszło 1380kg  a moje DMC to 1360kg   i już wiem że musze wyjąć 1 butle to wyjdzie na Równe DMC i ani grama więcej. A chciałem jeszcze rower i rzeczy włożyć  :( 

 

Pytanie  Czy kiedyś was warzono gdzieś - pytam o kontrole drogową ?  jak podchodzą do lekkiego przekroczenie choć pewnie dość Radykalnie :( 

 

 

 

Wyciągasz butle, ważysz, odejmujesz wagę samej butli i wiesz ile masz gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziliście wyjołem Butle - 21 kg   kabel 5kg    gril 4,5kg    i wegiel 2,5kg  czyli razem  33 kg 

ale dokładam rower 14 kg i znowu jestem na zero 

mam załadowane też zero bagażu i zero jedzenia w lodówce    

Czyli pakuję się do walizek i do bagażnika  samochodu 

jedzenie się kupi na miejscu  tylko coś drobnego na podróż się weźmie 

 

Ciekawę tylko na ile waga na złomie była dokładna ???

 

Pewnie jeszcze w Drodzę (Jutro) gdzieś po drodzę na złom zajadę ......  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, jacek00 said:

To co masz w przyczepie? I jaka jest jej MW?

W przyczepę jest napchane wyposażenia  oryginalne DMC to 1200 i zostało kiedyś podwyższone do 1360 ( jeszcze we francji )  widać to po wlepkach  ( stara tabliczka )

Mover  Akumulator   zasilacz  TV SAT    Zbiornik (70l)    SOLAR    Roleta 

 

Co do gratów w przyczepie to są garnki tależe i takie tam drobiazgi ....... 

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lechwik napisał:

W przyczepę jest napchane wyposażenia  oryginalne DMC to 1200 i zostało kiedyś podwyższone do 1360 ( jeszcze we francji )  widać to po wlepkach  ( stara tabliczka )

Mover  Akumulator   zasilacz  TV SAT    Zbiornik (70l)    SOLAR    Roleta 

 

Co do gratów w przyczepie to są garnki tależe i takie tam drobiazgi ....... 

 

 

Nie pytam o DMC a o masę właśną. Musisz mieć małą ładowność z tego wynika, jak niemal na pusto przekraczasz DMC. A gdzie miejsce właśnie lodówkę, graty, stół, krzesła itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, jacekzoo said:

Zbiornik masz zatankowany na full? Zabierz z 10L tylko i będziesz 60kg do przodu

nie no zbiornik jest pusty ........ 

zbiornik mam za osią i jak bym zalał to kiepsko się jedzie.....   no i hak idzie do góry ....

19 minutes ago, jacek00 said:

 

Nie pytam o DMC a o masę właśną. Musisz mieć małą ładowność z tego wynika, jak niemal na pusto przekraczasz DMC. A gdzie miejsce właśnie lodówkę, graty, stół, krzesła itp?

HM   Nie wiem ???    

Może Wagę robili bez butli, akumulatora (pewnie z 50 kg) i tych paru pierdół które są w przyczepie  ...  

 

 

Edytowane przez lechwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, w79 said:

Juz sie chwalilem, ze w Austrii dwa razy bylem na wadze. Za kazdym razem zespol. Ie lrzekraczal 3.5 t i puszczali wolno bez kontroli... 

Czyli że co ?  byłeś przeciążony ???  O ile ?    Możesz bardziej opisać Sytuację ?

 

 To nie PL że krokodyle chyhają na 5 kg więcej niż 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak samo jak kontrola winiet na autostradzie. Zwijają wszystkich powyżej 2,8 tony na bok i przejazd przez wagę. Zestaw nie przekroczył 3,5 tony, a takich nie kontrolowali szczegółowo. Punkt ważenia zaraz przy granicy z Włochami. Na nowej A 5 widziałem że już specjalny parking jest. Jadę za 2 tygodnie to dam znać czy już działa, bo w maju był zamknięty. A może ktoś z Was jedzie prędzej? Dawajcie znać jak z wagami na drodze....

A czy ktoś z przyczepą był ważony przez ITD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.