Skocz do zawartości

Chorwacja, a dokładnie dojazd do niej?


Rekomendowane odpowiedzi

Winiety austriackie , czeskie , słowackie , najtaniej kupisz u czecha w budce zaraz za "dawnym" przejściem granicznym. Jeszcze przed wjazdem na most na Olzie. Piędziesiąt metrów wcześniej , w PZM-ocie są o 30% droższe.Co za porąbana instytucja :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Ja mam tylko jedną uwagę, jadąc przez Cieszyn w czerwcu i kierując się na Zilinę okazało się, że nagle znalazłem się na czeskiej autostradzie. Remont dróg w czeskim Cieszynie jest źle oznakowany.

Oczywiście w/w uwaga dotyczy wariantu przejazdu przez Słowację i braku winiety czeskiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bratysławy Jadąc w kierunku na Wiedeń zjechać z autostrady i drogą numer 9 jechać przez Hainburg, następnie wskoczyć na autostradę czy może nie zjeżdżać z autostrady, przejechać na stronę Węgierską i tamtędy pocinać na Wiedeń? Różnicy jest 50 km, a nawigacja wytyczyła drogę autostradą :niewiem:

 

Tomii, autostrada A1 kończy się przechodząc w A2 w Bratysławie. Tam masz idealne oznakowanie i nie ma możliwości zabłądzenia. Pojedziesz A2 kawałek i będziesz miał drogowskaz na Kitsee/Wien. Dalej już ciągle prosto przez A6 do austriackiej A4 i przed Wiedniem za rafinerią na S1, którą dojeżdżasz do A2. Najlepiej zobacz sobie te drogi na maps.google.pl

Nie masz się czym stresować, gdyż jak powtarzam oznakowanie jest bardzo dobre. Zabłądzisz jedynie, jeśli zaśniesz :ok:

 

Jeszcze co do wyjazdu z Polski. Ja wyjeżdżałem w tym roku przez Zwardoń, a wjeżdżałem przez Cieszyn. Obie drogi fatalne. Do Zwardonia remonty po polskiej stronie i od Bielska-Białej dziura na dziurze. W Czechach natomiast remonty i tak jak pisze Tomekk fatalne oznakowanie. Jak byś nie pojechał będzie źle. Odcinek Bielsko-Biała-Zwardoń-Cadca i Cieszyn-Cadca to najgorsze odcinki Twojej trasy. Reszta to już bułka z masłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wyjazdu z Polski. Ja wyjeżdżałem w tym roku przez Zwardoń, a wjeżdżałem przez Cieszyn. Obie drogi fatalne. Do Zwardonia remonty po polskiej stronie i od Bielska-Białej dziura na dziurze. W Czechach natomiast remonty i tak jak pisze Tomekk fatalne oznakowanie. Jak byś nie pojechał będzie źle. Odcinek Bielsko-Biała-Zwardoń-Cadca i Cieszyn-Cadca to najgorsze odcinki

Dlatego też jeżdże przez Czechy. Z Bielska S1 do przejścia Cieszyn/Chotebuz i dalej masz już nową expresówkę do Frydka i dalej expresówka 462 na Nowy Jicin , Olomuc , autostradę 1 do Brna i dalej expresówkę 461 na Mikulov. Dobpiero z 15 km przed Mikulovem masz szeroką jednopasówkę , taką jak nasza 7 na Gdańsk.

Ale niestety wariant trasy musisz sobie wybrać SAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jechałem w/w trasą w połowie lipca i tak: w Słowenii nie płaci się autostrada w budowie ,

można zatankować paliwo tańsze jak u na i na Chorwacji,na Węgrzech na tym krótkim odcinku nie płaci się bo właściwa autostrada praktycznie zaczyna się za drogą nr 86.

Odnośnie noclegów warto w Mosonmagyarover ładna miejscowość baseny termalne, trasa przez Węgry ok.200 km w Redics na granicy ze Słowenią są też baseny z campingiem, dobre miejsce na nocleg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jechałem w/w trasą w połowie lipca i tak: w Słowenii nie płaci się autostrada w budowie ,

można zatankować paliwo tańsze jak u na i na Chorwacji,na Węgrzech na tym krótkim odcinku nie płaci się bo właściwa autostrada praktycznie zaczyna się za drogą nr 86.

Odnośnie noclegów warto w Mosonmagyarover ładna miejscowość baseny termalne, trasa przez Węgry ok.200 km w Redics na granicy ze Słowenią są też baseny z campingiem, dobre miejsce na nocleg

Jazda przez Węgry okazało się jednak nieopłacalna ze względu na drogą autostradę w Chorwacji i miejsce docelowe jakim jest Istria - bardziej kalkuluje się wydać 35 euro i jechać autostradą w Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz jechał przez Austrię - Gratz i dalej na Słowenie - Maribor, to będzie około 7 km odcinek autostrady na początku i napewno obowiązuje na niej winietka ! Trzeba wydać te 35 EUR.

Jadę przez Maribor i dalej autostradą na Ljulijane i Koper więc nie wyobrażam sobie jazdy bez winietki :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii forum www.cro.pl pełne jest opisów jak ominąć płatny odcinek autostrady w Słowenii ... może warto poczytać ?! Widziałem na tym forum dokładnie naniesioną trasę gotową do wrzucenia do nawigacji !!!

 

... jeden z cytatów "Witam! właśnie wróciłem z Ciovo i podam ci parę rad. Po pierwsze to nie pchaj się na Węgry tylko z Bratysławy jedź prosto na Wiedeń, Gratz itd.

W Słowenii tak jak przedmówcy ci doradzali zaraz za przejściem skręć w prawo i ominiesz płatną autostradę ok 20km a cena 35 Euro!!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, gdybym nie jechał na Istrię to może by się opłacało kombinować. Tak jak wspomniałem po Słowenii będę robił trasę od przejścia granicznego do samego Kopru a to daje nam 280 km autostrady. Wracam tą samą drogą czyli 560 km. 35 euro za 560 km można zapłacić. Gdybym kierował się na Zagrzeb to tak jak piszesz miał bym zaledwie 20 km autostrady :niewiem:.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jadę przez Maribor i dalej autostradą na Ljublijane i Koper więc nie wyobrażam sobie jazdy bez winietki :niewiem:

 

 

 

 

Takie pytanie mam, bo jeździłem do KOPRU chyba ze sto razy swojego czasu ciężarówką i były też na autostradzie słoweńskiej bramki na których się płaciło za przejazd autostradą. Wszyscy piszą o miesięcznej winetce, za ponad trzydzieści pare euro- więc moje pytanie: czy ta wineta jest konieczna, czy można na bramkach płacić? Czy po prostu winetę opłaca się bardziej? Ciężarówką pamiętam, że koszt był olbrzymi...

Chyba jednak będę planował wyjazd na chorwację i raczej skłaniałbym się, że będzie to istria, więc raczej leciałbym właśnie na Koper...

Edytowane przez golab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Właśnie byłem tym zdziwiony, bo wtedy osobówki również podjeżdżały na bramki...

Edytowane przez golab (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Tomil jeśli można wiedzieć to kiedy planujesz wyjazd? Ja wracam z Cro ok. 14-15.09 i będe miał na zbyciu winietę ze Słowenii wraz z kuponem kontrolnym ważną chyba jeszcze ze 2-3 m-ce. Jeżeli Cię to inyeresuje to pisz . W Słowenii co do uiszczania opłat są wręcz przeczuleni. Pzdr.

 

Winieta raz przyklejona na szybę to niemożliwość zdarcia jej w całości - więc zbyć jej nie możesz - a dodatkowo na kuponie z którego odrywasz winietę musisz wpisać nr rej swojego samochodu. Ciekawy jestem co jeszcze nasi wymyślą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.