Skocz do zawartości

Już tylko Truma


krzy_

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia sprawa to nieszczęsne lusterka do ciągania przyczep - auto to Vectra B więc w grę wchodzą tylko lustra oryginalne lub montowane na błotniki - nie potrafię sobie poradzić ze znalezieniem tego typu luster.

 

Lusterka pasujące VB - http://elcamp.movera.com/?navID=105&pID=16010&tpl=details&lang=6 mam takie i chwale sobie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lusterka pasujące VB - http://elcamp.movera.com/?navID=105&pID=16010&tpl=details&lang=6 mam takie i chwale sobie

Pozdrawiam

Witam

A czy te lusterka nie są za krótkie? Jeśli posiadasz zdjęcie zamotowanego tego lustra na aucie to proszę wklej je.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy zamulania z Trumą.

Kupiłem w Realu za całe 3.99 zapalarkę gazu, wyjąłem z niej iskrownik piezoelektryczny i tą część artystyczną mam zakończoną - ogrzewanie działa. pozostała kwestia montażu tego ustrojstwa, ale z tym sobie poradzę. Zauważyłem, że po odpaleniu pieca pali się mniejszy palnik, a po puszczeniu pokrętła regulacyjnego zapala się drugi - większy. Odpalam na 10, puszczam pokrętło - zapala się większy palnik. Zmniejszam na 9 - pali się tylko mały palnik. Zmniejszam na np. 3 - nic się nie zmienia. Zwiększam na 4 - zapala się drugi palnik - wydaje mi się że grzeje z taką samą mocą jak na 10, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Czy to jest prawidłowe działanie?

Na zdjęciach w necie znalazłem jeszcze jeden element, którego u mnie nie ma, a nazywa się on czujnik termostatu (na rys. element nr 7). Czy jest ten element konieczny i do czego on jest podłączony, bo na zdjęciu wygląda, że nie jest do niczego podłączony - a jeśli tak jest to jak on działa (zdjęcie znalazłem w internecie i wykorzystałem je bez zgody i wiedzy autora, ale mam nadzieję, że to nie problem).

 


Rysunek z instrukcji obsługi

post-56202-imported-46dc6302-faab-4772-a6d7-3d41642d57fc_thumb.jpg

 

Tego elementu u mnie brakuje

post-56202-imported-297f7a7d-1650-4e19-a8ec-7841a94b93a0_thumb.jpg

 

Tak to u mnie wygląda

post-56202-imported-6d850de3-d299-441e-b37f-cb658b252d61_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzy_ nie chcę Cię wprowadzać w błąd ale według Mojego rozeznania to ta część jest czujką ( termostatem ) temperatury w przyczepie tzn. mimo ustawienia na 10 a temperatura w przyczepie wysoka to on decyduje o wielkości płomienia ( mały ) i gdy temperatura zrobi się niższa to ta czujka decyduje o zwiększeniu plomienia, spełnia rolę jak termostat w lodówce i to powinno działać przy ustawieniu na każdą temperaturę ( cyfrę ).Mam nadzieję żę dość jasno napisałem jeżeli nie to pisz spróbuje inaczej.POZDRAWIAM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kapilara z cieczą. Zmiana temperatury płynu zamkniętego w miedzianej rurce powoduje zmianę ciśnienia i przymknięcie lub otworzenie zaworu gazowego - tak jak ktoś napisał pełni role termostatu. To tak w teorii.

W praktyce to nie wiem gdzie jest to podłączone :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby znależć gdzie jest podłączone chyba będziesz zmuszony wyjąć ogrzewanie na zewnątrz lub chociaż częściowo podnieś do gory aby je obejrzeć od spodu.Można też położyć się pod przyczepę gdyż częściowo ogrzewanie wystaje chociaż za dużo od spodu nie zobaczysz.Szkoda że nie zrobiłem zdjęć jak Ja wyjmowałem ogrzewanie bo nie działało Fizo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy45 - w sobotę wyjmowałem to cudo, bo gaz nie był podawany na palnik - więc to nie kłopot. Ale nie widiałem tam nic, co wskazywałoby na brak czegokolwiek. A potem szuakjąc jakiegoś iskrownika w internecie znalazłem zdjęcie no i klops - znowu czegoś nie mam, a kto inny ma. Czy mógłbyś napisać jak zachowuje się Twój piec podczas kręcenia pokrętłem - tzn. czy tak jak mój czy może inaczej.

 

mymlon - z tego co widzę na ostatnim zdjęciu, to ten ducik co to na rysunku ma numer 10 dochodzi do tego plastiku z pokrętłem od regulacji - tylko jak ja rozbierałem pokrętło nie widziałem nic, co mogłoby świadczyć o brakach w tym miejscu piecyka.

 

Może po prostu w moim tego nigdy nie było i niepotrzebnie zawracam głowę? Wrócę do domu to jeszcze raz rozbiorę to pokrętło i przyjrzę się dokładniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzy_ kręcąc pokrętłem dużym brązowym zwiększasz dopływ gazu,a termostat decyduje czy podać większy lub mniejszy gaz i wtedy palą sie 2 palniki albo jeden mimo ustawienia na wyższej lub niższej cyferce bo to zależy od temperatury panującej w przyczepie,zimno palą się 2 palniki osiągnie temperaturę ustawioną na pokrętle wtedy jeden gaśnie ( ten większy ), pali się mniejszy i gdy temperatura spadnie zapala się znów drugi duży na rysunkach mymlona widać obydwa palniki, a także ten przewód( rurka miedziana) który dochodzi do tego termostatu to ten obok kolanka z brązu,za kolankiem a przed zaworem regulacyjnym i rurkami do palników.Nie umiem przeslać zdjęcia mymlona z zaznaczoną rurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak, nie ma sprawy - jak jeszcze coś Ci trzeba będzie przypomnieć to wal śmiało - zobaczymy co da się zrobić :)

 

A wracając do tematu - zastosowałbym jakiś inny miernik temperatury, ale wciąż nie wiem, jak to powiązać z zaworem gazowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże ale jest czujnik temperaturowy ale elektryczny wykorzystywany przy wentylatorkach lodowki w przyczepie ale działający odwrotnie bo jak wzrośnie temperatura to on załącza wentylatorki,a możę są w sklepach komputerowych także o działaniu podobnym jaki potrzebujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.