Skocz do zawartości

Pajero IV vs Land Cruiser 120/150


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową kolegów z forum zwiększyłem DMC swojej przyczepy na 1600kg i zacząłem wykorzystywać jej ładowność tak że zapakowana waży jakieś 1,5t. Niestety odczuwam troche dyskomfortu holując ją Touranem. Moc silnika jest w zupełności wystarczająca (400Nm i 190KM) ale ten touran ma masę własną 1540kg i niestety czuję, jak przyczepa na haku pracuje. Dodatkowo jest naprawdę kiepska trakcja z napędem na przód... w szczególności czuć to przy szybkim włączaniu się d ruchu. W związku z tym szukam czegoś co posłuży mi jako holownik i jednocześnie duże auto rodzinne. Moją uwagę przyciągneły 2 modele Pajero IV i Land Cruiser 120 lub 150. Ma ktoś jakieś doświadczenia jak te samochody się sprawdzają w roli holownika? Jak wypadają jako holowniki względem dużych suv-ów (X5, tuareq itp.)?

z gory dzieki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapytaj @Jarosław69 o LC- z tego co pamiętam po pół roku z niego zrezygnował bo jazda ze swoją cepką chyba 1700kg to nie była jazda...

Ja też po namowach kolegów zrezygnowałem z nowego Pajero IV na rzecz czegoś innego i nie umiem się już doczekać jak to nowe "wozidło" się będzie sprawować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem Pajero III 3,5 v6 automat przez jakiś czas. Co prawda jedna generacja wstecz odnośnie to o co pytasz ale skoku technologicznego jesli chodzi o konstrukcję w stosunku do Pajero IV nie ma. Auto wygodne i myślę, że Tourana to akurat bije na głowę komfortem podróżowania szczególnie z przyczepa. Reduktor, możliwość jazdy 4H po czarnym to duży atut tego samochodu ale ze względu głównie na wiek ma swoje bolaczki które w mojej ocenie zdyskwalifikowały to auto jako auto do dalekich podróży. Pajero IV 3.2 diesel nigdy mnie nie przekonywał, głośna , słaba i dość podatna na awarie pompy wtryskowej jednostka. Do tego dojdzie korozja zbiornika, wlewu paliwa i innych dupereli, hostorie z napinaczem łańcucha rozrzadu itp. Sprzedałem swoje P III i nie zdecydowałęm się na P IV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z podanych dwóch modeli to LC zdecydowanie lepiej. pytanie do czego ma służyć auto. P4 też nie jest złe wyeliminowali bolączki poprzedniego modelu. kwestia budżetu i przeznaczenia auta. ja jeżdżę patrolem i nie narzekam nie jest to suw tylko prawdziwa ternówka i poza asfaltem nieźle sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek75 napisał:

witam

z podanych dwóch modeli to LC zdecydowanie lepiej. pytanie do czego ma służyć auto. P4 też nie jest złe wyeliminowali bolączki poprzedniego modelu. kwestia budżetu i przeznaczenia auta. ja jeżdżę patrolem i nie narzekam nie jest to suw tylko prawdziwa ternówka i poza asfaltem nieźle sobie radzi.

Co akurat przy holowaniu przyczepy ma wiecej wad niz zalet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dudek_t napisał:

Co akurat przy holowaniu przyczepy ma wiecej wad niz zalet...

nie za bardzo wiem o co Ci chodzi zrobiłem z patrolem z przyczepą ponad 100 tys. i nie znalazłem żadnej wady może poza tym, że nie ma znaczka grupy vw ( jeżeli to można uznać za wadę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol byłby fajny do ciągania przyczepki offroadowej. Jako cywilny holownik nawet nie wchodzi u mnie w grę.

Jeszcze mały update: Dla testów podpiąłem dziś przyczepę pod X5 3.0pb, które waży 2130kg. Zrobiłem ~100km po krajówkach i autostradzie. Co prawda mniej czuć ogon niż w touranie ale szału nie było... Jedynie trakcja o niebo lepsza i stabilniejszy był zestaw na autostradzie przy większej prędkości ~120km/h. Czy to oznacza, że muszę się przyzwyczaić że 1500kg będzie czuć na haku w każdym aucie? Jak pod tą X5 podpinałem przyczepę z dmc900 to musiałem sie pilnować żeby pamiętać że coś holuję - wogóle nie było jej czuć.

Hmm... a ma ktoś tutaj może Discovery III/IV?  W rankingach https://www.thetowcarawards.com kilka razy wygrał w kategorii ciężkich przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim szukaj auta na ramie, będzie sztywniej.

Wujek ma disco ciągle coś z elektroniką.

Ja Sorento ciągam lawetę nawet teraz miałem 2300kg na ogonie i tam luz, zapiąłem swojego wilczka i dużo gorszy komfort jazdy przy wyższych prędkościach.

Nie skreślaj też Nissana Pathfindera

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie znalazles w Patrolu slabego silnika? Jaki tam jest najmocniejszy? 

standartem u nas jest 3.0 160koni da się z tym jeździć. ja mam 3.0 z bmw 220 koni i jest ok. są też 4.2 w benzynie lub dieslu. kemping mam dmc 1500 i jakoś specjalnie nie czuje obciążenia. także nie wiem o co Ci chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.