Skocz do zawartości

[Relacja] Włochy - rodzinne wakacje


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A dlaczego nie założysz ich na przyczepę?

Witam

 

Ja już parę lat miałem rowery na dyszlu, ale pierwszy problem to wyważenie, a drugi, dyskwalifikujący definitywnie to ograniczenie skrętu. Na tylnej ścianie montować też nie ma sensu bo znowu problem będzie z wyważeniem. Myślałem jeszcze żeby bagażnik na jeden rower, taki do którego zakładamy fotelik Neli przykręcić na przedniej ścianie, tuż nad szybą, lekko pochylony, a dwa pozostałe już jako składaki do boxu na aucie. Pomyśleć trzeba...

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7dedfd0e5eb5cdf527457eab5a048a9.png

Jakiś porządny schodek nie pomoże przy wkładaniu rowerów, aluminiowy lub drewniany, który mógłby pózniej być dodatkowym miejscem do siedzenia ?
Witam

Mam, taki składany, kuchenny, ale to nie to. Ma być prosto i łatwo.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodek zawsze można wykorzystać ten z przyczepy, teraz też będę zarzucał 4 rowery na dach i zastanawiam się jak je tam rozlokować 

Ja bym jeszcze pomyślał na twoim miejscu na uchwytach zamykanych na dole np. thule 591, 510 na pewno prościej zamknąć rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodek zawsze można wykorzystać ten z przyczepy, teraz też będę zarzucał 4 rowery na dach i zastanawiam się jak je tam rozlokować 
Ja bym jeszcze pomyślał na twoim miejscu na uchwytach zamykanych na dole np. thule 591, 510 na pewno prościej zamknąć rowery.
Witam

Schodek z przyczepy jest za niski. Kwestia zamykania nie jest problemem.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

No to jak już się zebraliśmy po dwóch dniach to pojechaliśmy coś zobaczyć poza naszą parcelą. W przewodniku wyczytałem że na zachodnim wybrzeżu Gardy, jakieś 25 km od nas jest  Salò, największe miasto tego regionu, z promenadą nad jeziorem i zabytkami. Jedzie się niezbyt skomplikowaną droga, ale malowniczą. Faktycznie jest tam ładnie i ma się nieodparte wrażenie że to nie jest jezioro w górach, ale najprawdziwsze śródziemnomorskie morze. Turystów nie za dużo, tak w sam raz. Można z tego miejsca kupić bilet na przejażdżki po jeziorze. 

 

 

IMGP4967.JPG

IMGP4975.JPG

IMGP4994.JPG

IMGP4995.JPG

IMGP4997.JPG

IMGP5044.JPG

IMGP5045.JPG

IMGP5049.JPG

IMGP5077.JPG

IMGP5083.JPG

IMGP5090.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomekk napisał:

Witam

Schodek z przyczepy jest za niski. Kwestia zamykania nie jest problemem.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka
 

A tak dopytam, co jest problemem? Bo pakowałem wczoraj 4 rowery na dach i mam pewne wnioski :D (1 piwo przy tym to za mało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dopytam, co jest problemem? Bo pakowałem wczoraj 4 rowery na dach i mam pewne wnioski  (1 piwo przy tym to za mało  ) 
Witam

Pakuje się w domu, no okey, jadę, sprawdzam czy na kempingu są nisko gałęzie, no sa nisko, dochodzi kolejna czynność do zrobienia. Inny przypadek, wjeżdżamy na kemping na 2 dni, planowaliśmy sie, gałęzie tu nie przeszkadzały, pada propozycja że jedziemy do Florencji, no to dawaj, zdejmujemy rowery i jedziemy. Wracamy i jutro jedziemy dalej , no zakładamy znowu rowery itd. Wysokość przyczepy 2,6 m jest dla mnie akceptowalne, bo raczej wszędzie przejadę , natomiast wysokość z rowerami to 3,2 m i już pod np. mostkiem w drodze do Łeby z Warlubia nie przejdę. No to mniej więcej o to chodzi.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Voku napisał:

No wysokość to już nic nie poradzisz, ewentualnie pozbyć się rowerów z dachu (klapa, przyczepa itd)  :D albo zmienić auto :D

Witam !

Muszę pooglądać rowery składane, ale takie raczej budżetowe, bo ze mnie i żonki rowerzyści żadni, ale rower jest wielce praktyczny na wyjazdach. Koncepcja jest taka, że pod przednim łóżkiem dwa rowery wejdą,  w związku z tym, że jest ono  dość szerokie i wewnętrzna krawędź jest blisko osi przyczepy (jakieś 1 m) to nie będzie problemu z wyważeniem i ewentualnym efektem wahadła. Wysokość złożonego roweru to około 60 cm, więc wejdą na bok, a nie na leżąco i będą przypięte do wewnętrznej krawędzi łóżka. Co do auta to nie zmienię :D bo nie ma nic lepszego-praktycznego na rynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie jestem antyrowerowy ;) za to uważam że hulajnoga to jest to.

Na recepcje, do kibelka czy do sklepu jeśli tylko alejki są utwardzone to na hulajnodze. Dla dzieciaków na spacer czy do zabawy na kempingu też ok.

Rower może być jeśli 2 tygodnie byś gdzieś siedział. Tak to więcej przy tym roboty niż tej jazdy na rowerze. 

Składak w schowku w sumie brzmi rozsądnie. Wyjmujesz tylko w razie jak jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja. Proszę o ciąg dalszy... my koniec sierpnia początek września planujemy ten sam kierunek, więc chętnie poczytam o Waszych spostrzeżeniach. Np. czepki są obowiązkowe na wszystkich basenach kempingowych?....I o zdjęcia proszę....Już chce tam jechać

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja. Proszę o ciąg dalszy... my koniec sierpnia początek września planujemy ten sam kierunek, więc chętnie poczytam o Waszych spostrzeżeniach. Np. czepki są obowiązkowe na wszystkich basenach kempingowych?....I o zdjęcia proszę....Już chce tam jechać

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Witam

Czepki nie na wszystkich kempingach, ale warto je mieć, wystarczą takie sportowe z tkaniny.

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.