Skocz do zawartości

Chorwacja: 2+2 + PIES po spokój i wypoczynek POMÓŻCIE !! PILNE !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Urlop zaczyna się od 23.06. Jeśli nie będzie dobrych prognoz pogody na Polskę chcemy pojechać przez Węgry do Chorwacji. Moja rodzina to ja, żona, syn 18l, córka 14l i średniej wielkości pies (Gończy Polski). Potrzebujemy dostępu do prądu, czystych toalet, pryszniców z ciepłą wodą (nie musi być bardzo ciepła / gorąca :-)), drzewa rzucającego cień, .... Lubimy spokój, kameralność, brak tłoku i dużych otwartych przestrzeni. Do Chorwacji chciałbym pojechać na miejsce, na którym akceptuje się psy, jest dostęp do niekamienistej plaży na którą będę mógł chodzić z psem.

Poproszę o pomoc i nakierowanie. Do tej pory nie wyruszaliśmy poza Ojczyznę :-)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego, przeglądałem i przeglądam to co jest na forum. Staram się na ile mogę brać czynny udział w jego funkcjonowaniu. Nie, nie oczekuję że ktoś zorganizuje mi wakacje. Inicjatywy w razie potrzeby też nie zabraknie.

Po prostu, może ktoś zechce coś napisać co przyspieszy cała sprawę = pomoże. Ja POPROSZĘ, jak już pisałem wyżej.

Przepraszam, nie zrozum mnie źle ale to co napisałeś jest jak wysypać komuś wiadro gwoździ i motywować do znalezienia czterech najkrótszych spośród innych podobnych. Czasami pomoc jest potrzebna aby coś przyśpieszyć, usprawnić, nie popełniać błędów i tak sobie myślę, że fora są też od tego ...

Jeszcze raz proszę o pomoc.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się prosty, ale też może być skomplikowany.  Są osoby które muszą mieć kempingi w pełnym wypasie, baseny, sklepiki, dyskoteki, wszelkie bajery. I są  tacy którym wystarcza dostęp do energii  elektrycznej, przyzwoite sanitariaty z ciepła wodą, teren zadrzewiony z bezpośrednim dostępem do morza. Dalej czy bliżej do miasteczka ? I tutaj : jaka plaża : piaszczysta (żwirek)  czy kamienista.  Bliższy czy dalszy dojazd.  No i w Waszym przypadku  "akceptacja zwierząt"  na kempingu.   Podaj więcej szczegółów - POMOZEMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Moim zdaniem bardzo ciężko będzie spełnić wszystkie kryteria. Zwłaszcza niekamienista plaża i spacerowania z psem po niej. Bardzo często jest zakaz wstępu na plażę z psem, albo wpuszczanie go do wody...

Niemniej jednak polecam ci kemping Brioni na Istrii koło Puli. Masz bardzo przyzwoity standard, dużo cienia, ciepła wodę i czyste toalety. Kemping jest duży...zawsze znajdziecie Cichy kąt i masz obok tereny do spacerów. Na kempingu jest nawet wanna do mycia psa. Plaże są super nawet zacienione  drzewami, ale płytkie/wąskie. Na plażowanie z psem musiałbyś coś poszukać bo na tych głównych są znaki zakazujące. Widziałem co prawda ludzi z Fotkami ale na większe psy będzie reakcja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nami jest tak:

  • " ...Są osoby które muszą mieć kempingi w pełnym wypasie, baseny, sklepiki, dyskoteki, wszelkie bajery. I są  tacy którym wystarcza dostęp do energii  elektrycznej, przyzwoite sanitariaty z ciepła wodą, teren zadrzewiony z bezpośrednim dostępem do morza. ..."

Zdecydowanie zaliczamy się do tej drugiej grupy, której wystarcza dostęp do energii  elektrycznej, przyzwoite sanitariaty z ciepła wodą, teren zadrzewiony z bezpośrednim dostępem do morza. Nawet kilkaset metrów do morza możemy podejść.

  • " ... Dalej czy bliżej do miasteczka ? ..."

Byle nie mieć "za plecami" miejskiego ruchu i zgiełku. Miasteczko / miasto potrzebuję w zakresie niezbędnych zakupów na które mogę dojechać samochodem.

  • " ... I tutaj : jaka plaża : piaszczysta (żwirek)  czy kamienista. ... "

Piaszczysta albo drobny żwirek. Kamienista odpada.

  • " ... Bliższy czy dalszy dojazd. ..."

Wolałbym bliższy ale na fajne, polecane i sprawdzone miejsce jestem gotów jechać dalej.

  • " ... No i w Waszym przypadku  "akceptacja zwierząt"  na kempingu. ... "

Tak, pies musi być akceptowany na kempingu i na plaży.

Jeśli coś jeszcze z informacji potrzeba to dodam.

DZIĘKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Commander napisał:

Cześć.

Moim zdaniem bardzo ciężko będzie spełnić wszystkie kryteria. Zwłaszcza niekamienista plaża i spacerowania z psem po niej. Bardzo często jest zakaz wstępu na plażę z psem, albo wpuszczanie go do wody...

Niemniej jednak polecam ci kemping Brioni na Istrii koło Puli. Masz bardzo przyzwoity standard, dużo cienia, ciepła wodę i czyste toalety. Kemping jest duży...zawsze znajdziecie Cichy kąt i masz obok tereny do spacerów. Na kempingu jest nawet wanna do mycia psa. Plaże są super nawet zacienione  drzewami, ale płytkie/wąskie. Na plażowanie z psem musiałbyś coś poszukać bo na tych głównych są znaki zakazujące. Widziałem co prawda ludzi z Fotkami ale na większe psy będzie reakcja.

Pozdrawiam.

Dziękuję, wieczorem sprawdzę Broni i wciągam na rozpiskę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zuczek napisał:

Piaszczysta albo drobny żwirek. Kamienista odpada.

Bardzo mało jest kempingów spełniających te oczekiwania, ponieważ Chorwacja to głównie plaże kamieniste. Plaża typowo piaszczysta (ale to też nie piach jak nad naszym Bałtykiem) przy kempingu znajduje się na wyspie Rab w Lopar, ale trudno tam mówić o kameralności. Drugi kemp. z a'la piaszczystą plażą jest na Peljesacu w Prapratno - psy na kempingu są dozwolone lecz nie wiem jak na plaży. Ostatnio na obu był @maarec to może odpowie. Pozostałe kryteria Prapratno spełnia, no może poza tym bliżej niż dalej ;) ale jest na uboczu, w fajnej zatoce, ma cień i plażę w zasięgu. Ja na niej zakazu nie widziałam lecz być noże coś się zmieniło od tamtej pory.

Polecany tu Brioni ma plażę w zasadzie z drobnych kamyków, to nie jest żwir jednak oraz częściowo skałki. doprecyzuj zatem czy np. otoczaki akceptujesz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gusia-s napisał:

Polecany tu Brioni ma plażę w zasadzie z drobnych kamyków, to nie jest żwir jednak oraz częściowo skałki. doprecyzuj zatem czy np. otoczaki akceptujesz. 

Dziękuję za wpis. Zaakceptuję wszystko na czym nie powykręcam ani nie poprzecinam nóg. To tak "oględnie" mówiąc. Drobny żwirek i wygładzone otoczaki mogą być :). Mam nadzieję, że kolega Maarec wpadnie na temat i coś podpowie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, temat widziałem, tylko co ja mam teraz zrobić? Pisać od nowa relację skończoną 48h temu?

Fotek są setki, na pytania chętnie odpowiem. Na Prapratno widziałem kilka psów w wodzie. Nie było raczej zakazu. Nie popieram, bo pies w wodzie przeważnie jest nieźle podniecony i zainteresowany ludźmi a ja np nie lubię takich zabaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maarec napisał:

Jestem, temat widziałem, tylko co ja mam teraz zrobić? Pisać od nowa relację skończoną 48h temu?

No wypowiedzieć się w temacie psów co właśnie zrobiłeś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, pięknie dziękuję. Coś z tego wykombinuję :rolleyes:.

Maarec, relację "skończoną 48h temu" na pewno zobaczę.

16 godzin temu, maarec napisał:

Nie popieram, bo pies w wodzie przeważnie jest nieźle podniecony i zainteresowany ludźmi a ja np nie lubię takich zabaw.

To brak wyobraźni właściciela psa. Ze swoim zawsze chodzę na odludzie, gdzie aportuje piłkę lub patyki z wody bez przeszkadzania komukolwiek.

Aczkolwiek mój syn czasami, na plaży, nad morzem, bierze psa na linię spacerów, styczną z wodą i zaczyna aportowanie z wody, z dużych odległości z pokazem posłuszeństwa. Spacerowicze się zatrzymują, obserwują, podoba im się to co widzą, chwalą psa, zaczyna się rozmowa i pytania .... Dumny synek jako centrum wydarzenia zaczyna odpowiadać ze szczególnym skupieniem na płci przeciwnej wieku adekwatnego :D itd ...

Widząc sprawę mamy z żoną zawsze ubaw, pies robi za wabik :-)

Muszę powiedzieć, że pies jest w tym dobry i niezawodny !!!! :lol:

16 godzin temu, gusia-s napisał:

No wypowiedzieć się w temacie psów co właśnie zrobiłeś :)

Gusia-s, dokładnie tak !! :hej:

DZIĘKUJĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Nie wiem  czy to Panu pomoże w podjęciu wyboru. Otóż byliśmy w Chorwacji /kurcze, dość dawno bo w 2008 r./ w NOWIGRAD na campingu "AUTOCAMP MAREDA" *** . Bardzo duży teren. Najdroższe parcele to przy morzu. Niestety brzeg kamienisto-piaszczysty ale wąski. Dużo cienia. Sanitariaty dobre, woda ciepła, atmosfera b.dobra. Najważniejsze, można z psem. Wtedy najlepiej opłacało się mieć złotówki i wymieniać w miasteczku w Banku. Na terenie campingu jest sklep. Cała reszta niedaleko od kempingu. Wspaniałe miasteczko, dobre wino wlewane nawet do butelek po wodzie. Wtedy kurs był: 1,-PLN = 1,87 KUN a za 1,- E = 7,28 KUN. Bagietka kosztowała 7,80 KUN. 1,5 l wina Merlot 24,-KUN, 4 jajka = 9,16 KUN. Za 6 dni 2 osoby dorosłe, pies, samochód, przyczepa kempingowa, prąd kosztowało 930,- KUN. Tak to było 10 lat temu. Ale sam plac kempingowy, infrastruktura bardzo dobra. Ale z psem trzeba iść poza kemping aby dać mu się wyszaleć. Pozdrawiam serdecznie. Larysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.