Skocz do zawartości

Nowa i pierwsza


Jackjustjack

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem po europejskich kempingach, napatrzyłem sie na przyczepy i chcę w to wejść w sesie kupić sobie przyczepe i podbijać swiat.

Jest tylko jeden mały problem, nie mam o tym zielonego pojecia..

Może tu na forum znajdzie sie ktos kto mi podpowie pare rzeczy.

Wiem jedno, chce nowa przyczepę, wygodnę , rodzina 2+2 z opcję dokoptowania 2 osób:) czyli 6 osobowa.

Zacząłem od zrobienia prawka b+e , jestem świadomy kosztów viatolu itp.

Przewiduje budżet na pierwszą przyczepę ok100k.

Jest mi ktoś w stanie sensownie podpowiedziec na co zwracac uwage (wyjazdy glownie w cieple kraje) Brazylia RPA ;D

Jakie dodatki (klima, ogrzewanie, mover, rolety, okna itp) ,dobor dmc, przedsionki, gdzie szukać i u kogo zamawiać, na co naciągają  sprzedawcy, na co nie zwracać uwagi.

Szukałem informacji w internecie ale wiekszość jest na temat kupna przyczepy używanej badz jak najtańszej, a nie ma porad co do  nowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

100 000 zl za duza DOBRA przyczepe z takimi dodatkami jak napisales to moze byc za malo. Dla szeescu osob potrzebujesz minimum 5.5 metrowa przyczepe. Najlepsze czyli Tabbert, Fendt i Hymer golasy czyli bez klimy, movera i namiotu kosztuja ponad 25000 EURO.

Co do informacji na temat nowej przyczepy to trzeba wyszukac w googel salonu, pojechac , zobaczyc co sie podoba i zamowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co potrzebujesz :) jedni wolą markize a dla mnie tylko przedsionek, jedni ustawiają rękoma a inni moverem, jedni zakładają klime inni jeżdżą tylko na dziko gdzie nie ma 230v itd itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jackjustjack napisał:

Jeździłem po europejskich kempingach, napatrzyłem sie na przyczepy i chcę w to wejść w sesie kupić sobie przyczepe i podbijać swiat.

Jest tylko jeden mały problem, nie mam o tym zielonego pojecia..

Może tu na forum znajdzie sie ktos kto mi podpowie pare rzeczy.

Wiem jedno, chce nowa przyczepę, wygodnę , rodzina 2+2 z opcję dokoptowania 2 osób:) czyli 6 osobowa.

Zacząłem od zrobienia prawka b+e , jestem świadomy kosztów viatolu itp.

Przewiduje budżet na pierwszą przyczepę ok100k.

Jest mi ktoś w stanie sensownie podpowiedziec na co zwracac uwage (wyjazdy glownie w cieple kraje) Brazylia RPA ;D

Jakie dodatki (klima, ogrzewanie, mover, rolety, okna itp) ,dobor dmc, przedsionki, gdzie szukać i u kogo zamawiać, na co naciągają  sprzedawcy, na co nie zwracać uwagi.

Szukałem informacji w internecie ale wiekszość jest na temat kupna przyczepy używanej badz jak najtańszej, a nie ma porad co do  nowych.

 

 

Brazylia, RPA?

A jak się tam dostaniesz z 6-cio metrową budą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jackjustjack napisał:

Oczywiście taki żart sytuacyjny :D Włochy , Chorwacja , Francja itd itp

 

Tu masz fajną budę i to w baaardzo dobrej cenie. DMC możesz wybrać 1500. Resztę pieniedzy przeznaczysz na doposażenie - klima, mover, przedsionek itp

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-altea-552-pk-nowa-6-osobowa-ogrzewanie-truma-aks-ID6AmheL.html#af4050fff2

@maarec ma taką, więc na pewno poleci ;)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacekzoo napisał:

To zależy co potrzebujesz :) jedni wolą markize a dla mnie tylko przedsionek, jedni ustawiają rękoma a inni moverem, jedni zakładają klime inni jeżdżą tylko na dziko gdzie nie ma 230v itd itd 

Do tej pory jeździłem wynajmując mobilhomy na miejscu ,ale po paroletniej obserwacji ,wiem , że przedsionek jest dla mnie wygodniejszy, klima to postawa , czyli prąd jest :D z moverami to różnie zależy od miejsca , jest to chyba po prostu wygodne , nie trzeba szukać ludzi do pomocy. Także mniej więcej wiem czego chce , tylko nie wiem za bardzo co, jak i za ile oraz ewentualnie co jeszcze by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydujac się na nową, u dilera ustalisz zakres dopłat za klimę, moovera, itp.  Najpierw znajdz model (rozkład)  przyczepy która Ci najbardziej odpowiada dla 2+2+2.  To nie tylko spanie, ale i przebywanie 6 osób wewnątrz, gdy zajdzie potrzeba

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-premio-plus-510-tk-burstner-premio-plus-tk-przyczepa-7-mio-miejscowa-2018-od-reki-ID6zXHti.html#f218c6fd9c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zbyszek napisał:

Decydujac się na nową, u dilera ustalisz zakres dopłat za klimę, moovera, itp.  Najpierw znajdz model (rozkład)  przyczepy która Ci najbardziej odpowiada dla 2+2+2.  To nie tylko spanie, ale i przebywanie 6 osób wewnątrz, gdy zajdzie potrzeba

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-premio-plus-510-tk-burstner-premio-plus-tk-przyczepa-7-mio-miejscowa-2018-od-reki-ID6zXHti.html#f218c6fd9c

Ogólnie z tego co szukałem ,to podoba mi się rozkład  KNAUS SÜDWIND 580 QS, ale się nie upieram, liczę  na doświadczenie innych i podpowiedzi ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica między tym knausem a burstnerem czy adrią które podlinkowali to szerokość, knaus ma 250cm. 

 

Sudwinda wyposażonego w tej cenie raczej nie dostaniesz, sporta już prędzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jackjustjack napisał:

Ogólnie z tego co szukałem ,to podoba mi się rozkład  KNAUS SÜDWIND 580 QS, ale się nie upieram, liczę  na doświadczenie innych i podpowiedzi ;D

Listenverkaufspreis

Listenverkaufspreis inkl. 19% MwSt [EUR] 22.790,00 €

Fahrzeugmaße

Gesamtlänge (cm) * 782
Nutzlänge (cm) 568
Gesamtbreite / Innenbreite (cm) 250/234
Gesamthöhe / Innenhöhe (cm) 257/196
Vorzeltumlaufmaß (cm) 996
Masse des leeren Fahrzeugs (kg) ** 1.300
Masse in fahrbarem Zustand in kg ** 1.370
Technisch zulässige Gesamtmasse (kg) ** 1.600
Maximale Zulademöglichkeit (kg) ** 230
Reifengröße 185 R14C
Felgengröße 5 1/2 J x 14
Schlafplätze 5
Bettenmaße Bug (cm) 193 x 145
Bettenmaße Mitte (cm) 214 x 112/102
Bettenmaße Heck (cm) 192 x 70 / 190 x 76
Ausstellfenster rundum *** 7
Dachluken mit Fliegengitter 2
Pilzlüfter 2

 

Piec miejsc do spania.

 

Masz  tylko 230 kg do zaladowania. Namiot, klima , mover ( przy tach rozmiarach wskazany), gril, naczynia, garnki itp.  Moze kuchenka indukcyjna? Chyba nie chcesz gotowac w nowej przyczepie. Proponuje dwie szafki kuchenne ( koszt okolo 200 euro + podwujna indukcja 80 e) 

Ubrania, kosmetyki, zabawki ( jakis ponton na wode , stand up paddle).................

To wszystko wazy. 

My mamy zaladunek 400 kg na cztery osoby. Dodatkowo  mover, namiot i markiza . Wazymy na styk i bagaznik w samochodzie pelny.

Aaaaa rowery!

Nie zapomnij o rowerach. U nas dwa na przczepie i dwa na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wydra napisał:


Chyba nie chcesz gotowac w nowej przyczepie. Proponuje dwie szafki kuchenne ( koszt okolo 200 euro + podwujna indukcja 80 e) 

A czemu ma nie gotować? Może też nie spać, nie korzystać z WC i w ogóle nie używać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.