Skocz do zawartości

Wtyczki 13 pin i 7 pin w jednej przyczepie ?


kkris64

Rekomendowane odpowiedzi

... a światła zewnętrzne już sprawdziłeś :hmm: Udało Ci się już ustalić masę dla nich i poszczególne przewody dla konkretnych świateł?

Jeśli tak, to podaj kolory z opisem wszystkich przewodów, które już zidentyfikowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Sun Jun 17 2018 o 15:39, Kristofer napisał:

 Warto jednak właściwą polaryzację określić, ponieważ w wyłączniku lodówki w wersji ze wskazaniem przy pomocy LED, nie będzie ona świecić, gdy polaryzacja zasilania będzie odwrotna.

Wyjasnij proszę co znaczy w wersji że wskazaniem przy pomocy LED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od modelu lodówki. Większość z nich, jeśli posiada wskazanie załączenia z danego źródła zasilania, np. 12 V, ma to realizowane za pomocą żaróweczki, ale są lodówki, gdzie zamiast żaróweczek, są wskazania przy pomocy diod led lub nawet rozbudowanych wyświetlaczy LCD. W takich przypadkach, polaryzacja przewodów do zasilania lodówki nie może być dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ten drugi kabel w przyczepie z 12 przewodami to chyba nie ma od świateł zewnetrznych. Dlaczego ? Po pierwsze po co byłby drugi kabel z 7 przewodami ? a jest od świateł zewnetrznych. Po drugie mimo wielu prób przy podłączeniu przewodów nie działają żadne światła.

Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co myśleć tylko sprawdzać... z daleka widać, że to jakaś totalna masakra i samoróbka, więc nie można bazować na niczym prócz sprawdzenia.

Podobnie było u mnie, instalacja była stworzona tak, że miałem już dość zagadek i od samej wtyczki stworzyłem nową ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kristofer napisał:

Zależy od modelu lodówki. Większość z nich, jeśli posiada wskazanie załączenia z danego źródła zasilania, np. 12 V

W mojej lodówce brak jest właśnie wskazania załączenia lodówki. 

Jest niby światełko ale nie świeci się , dochodzi do niego tylko 7 volt przy podłączeniu cepki do 230 v. Światełko po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora działa.

Jedynie co udało mi się ustalić z tych 12-stu przewodów to minus i plus do pompki wody.

Na drugiej wtyczce są wszystkie światła zewnętrzne. [ oprócz wstecznego, ale to oczywiste przy 7 pinach ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.

Przy odnajdowywaniu przewodów np: do pompki wody  wystarczy próbować miernikiem nastawionym na brzęczyk pomiędzy dwa przewody łączyć przy wtyczce. Przecież to jest obwód zamknięty i wtedy łatwo odnaleźć.

Chciałem tylko lodówkę jeszcze znaleźć ,ale wychodzi na to że żaden inny odbiornik nie jest podłączony lub coś jest gdzieś przerwane na zasilaniu.

Czy kładąc nowy przewód od wtyczki do lodówki trzeba coś wstawić dodatkowo, nie wiem bezpiecznik lub przekaźnik ?

Nie umiem tylko sprawdzić które to przewody mogą dochodzić do lodówki, które są na ściance obok lodówki. 

Żeby światełko się zapalało w lodówce nie byłoby problemu, ale oczywiście na złość jeszcze ono nie działa.

 

 

IMG_20180628_122439[1].jpg

IMG_20180628_122515[1].jpg

IMG_20180628_122532[1].jpg

IMG_20180628_122921[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepach występują obwody 12 v zabezpieczone bezpiecznikami. Kolego organoleptycznie po przewodzie od wtyczki poszukaj gdzie wchodzi do przyczepy i w tym miejscu np pod łóżkiem, albo w szafie może znajdować się puszka np z obwodem zabezpieczającym, gdzie np przepalony bezpiecznik skutecznie unieruchamia lodówkę. Możesz oczywiście położyć całą nową instalację, ale prościej sprawdź co masz w budce przewód po przewodzie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 13:38, michael napisał:

W przyczepach występują obwody 12 v zabezpieczone bezpiecznikami. Kolego organoleptycznie po przewodzie od wtyczki poszukaj gdzie wchodzi do przyczepy i w tym miejscu np pod łóżkiem, albo w szafie może znajdować się puszka np z obwodem zabezpieczającym, gdzie np przepalony bezpiecznik skutecznie unieruchamia lodówkę. Możesz oczywiście położyć całą nową instalację, ale prościej sprawdź co masz w budce przewód po przewodzie. Powodzenia.

Sprawdziłem na całej długości, brak jakichkolwiek bezpieczników. Odkryłem jedynie że z 12 przewodów jedynie 5 wchodzi do przyczepy. 4 grube i 1 cienki, z tego 2 grube nie podpięte nigdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.