Skocz do zawartości

SYSTEM "SOG"


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

czesc koledzy jakos szukalem i nie moglem sie doszukac na forum, chodzi mi dokladnie o system SOG, czyli zeby nie smierdzialo z toalty, czy moze ktorys z kolegow ma cos takiego jak to sie ma w praktyce prosze o wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona producenta: http://www.sog-dahmann.de/

 

Myślę że najlepszym sposobem na brak przykrych zapachów jest używanie dobrej chemii w odpowiedniej ilości, oraz wylewanie ścieku z dolnego zbiornika raz na 3-4 dni.

 

Powiem szczerze, że nigdy nie czułem konieczności zainstalowania tego systemu, a z dolnego zbiornika czuje tylko zapach chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ja poczułem i żadna chemia ci nie pomoże jak mam ten sog to chemie używam od przypadku do przypadku

 

Generalnie urządzenie nie jest drogie, a chyba super popularności na rynku nie zdobyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie zdobyło ale to z jednego powodu dużo osób nie wie że coś takiego jest a jak każą mu 100Eurosów zapłacić to woli kupić pare litrów paliwa ma szczególnie to inny odniesienie do kamperów gdzie przebywasz podczas jazdy i te wymieszane gazy po otwarciu idą do góry a nie na zew. tak moim zdaniem w każdym kamperku powiniem ten system być montowany ale kasy szuka się wszędzie aby cena podst. była niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI w tym systemie przeszkadza to, że gazy będą odprowadzane do przedsionka (o ile wyjście drzwiczek jest z tej strony). obie więc bym tego nie zamontował. Niemniej jest to ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Odgrzeje kotleta

Czy ktoś się orientuje czy można dokupić część "stykową" do takiego odpowietrznika

odpowietrznik.jpg.0f36502a85c7e40b2c714563644c30e3.jpg

By gazy odprowadzić na zewnątrz...

o takie coś:

638406086_podpicie.thumb.jpg.d15521e8eec5b8bade8bd5cae42d241c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2008 o 22:33, szary11 napisał:

MI w tym systemie przeszkadza to, że gazy będą odprowadzane do przedsionka (o ile wyjście drzwiczek jest z tej strony). obie więc bym tego nie zamontował. Niemniej jest to ciekawe :)

...ale tego nie będziesz czuł, bo SOG ma zewnętrzny wymienialny filtr węglowy...a po drugie i tak co 2-4 dni opróżniasz kasetę.

P.S. Mam SOG, ale chemi używam...jak ktoś na tym oszczędza to powodzenia w czyszczeniu kasety po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebeb napisał:

...ale tego nie będziesz czuł, bo SOG ma zewnętrzny wymienialny filtr węglowy...a po drugie i tak co 2-4 dni opróżniasz kasetę.

P.S. Mam SOG, ale chemi używam...jak ktoś na tym oszczędza to powodzenia w czyszczeniu kasety po sezonie.

Racja :ok: Wypowiedziałem się tak, nie znając w pełni zasady działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misio napisał:

nie o uszczelkę...ale o cały system podpięcia sog bez "wiercenia" i wpinania...

trochę chęci do szukania i jest : - https://www.gomarket.com.pl/przyczepy-i-samochody-kempingowe/czesci-do-przyczep-i-kamperow/kampery-i-przyczepy-wodne-instalacje/toalety-akcesoria-czesci-zamienne/p,przylacze-sog-typ-b-toilette-c200-sog,100040990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie o to chodzi.

Napisałem:

10 godzin temu, Misio napisał:

nie o uszczelkę...ale o cały system podpięcia sog bez "wiercenia" i wpinania...

I pokazałem na zdjęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.