Skocz do zawartości

Mała przyczepa 2+2 z łóźkami piętrowymi


Eastnomad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum jednak przeszukując je dokładnie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie poszukuję pierwszej przyczepy dla swojej rodziny i chciałbym aby spełniała kryteria opisane poniżej:

Małea przyczepa w konfiguracji 2+2 z łóżkami piętrowymi + toaleta (najlepiej z prysznicem). Najchętniej w konfiguracji ze wszystkimi łóźkami o długości conajmniej 190cm. Z tego co udało mi się do tej pory znaleźć i spełniałoby wymagania to Sterckeman Starlett 370CE. Czy znacie może jeszcze jakieś inne marki/modele zbliżone do wspomnianego, które spełniałyby wymagania i które można by brać pod uwagę przy zakupie?

Jeśli chodzi o stan to jeszcze nie wiem czy miałaby to być nowa czy używana. Z tego co czytałem na forum to generalnie mniejsze przyczepy w wariancie 2+2 szybciej znajdują nowych właścicieli więc pewnie z używaną będzie ciężko, ale może się uda.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, NieKumaty said:

O jakim budżecie mówimy , jakie dmc potrzebujesz . 

Nowa max. 40tys (może na wyprzedaży dało by radę), używana myślę max. 20-25tys. Jeśli chodzi o DMC to mogę max.1400kg, ale wolałbym sporo lżejszą bo być może trochę gór w moich trasach się pojawi.

26 minutes ago, jacekzoo said:

A jaki jest powód że szukasz aż takiego maleństwa? 

Zależy mi na czymś co byłoby kompaktowe, zwinne, nie zabierało dużo miejsca podczas przechowywania. Przyczepę chciałbym kupić z myślą o jednym dłuższym wypadzie z rodzinką w opcji 2os dorosłe + 1 dziecko lub 3 osoby dorosłe + 1 dziecko. Raczej nie nastawiami się na dłuższe przebywanie w jednym miejscu (max.3dni), bardziej objazdowo z dużą ilością zwiedzania z użyciem samego samochodu, roweru czy po prostu pieszo. Myślę też że i na polach łatwiej byłoby o miejsce dla takiej przyczepy.

Dodatkowo kilka weekendowych(2-4dni) wyjazdów w ciągu roku w ciekawe miejsca niekoniecznie wszystkie z pełną infrastrukturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 400 będzie cięzko, ale 400 już jest wybór, oglądałem takie hobby y fendt'a

w hobby będziesz miał "K" w oznaczeniu od kinder ;) - np 400 KB

https://gratka.pl/motoryzacja/hobby-400-super-stan-4-5os-z-lazienka-lozko-pietrowe-ciepla-woda-hobby/ob/401390?oferta-archiwalna

http://vandenbeltcaravanencamper.nl/?attachment_id=3700 

6-Hobby-400-KB-de-luxe-easy-van-den-Belt

mam taki układ u siebie i jestem zadowolony - sypialnie dzieciaków (pietrusa) można zamknąć

pełna łazienka, dzieci śpią osobno, ciężkie elementy (lodówka, toaleta) na osi 

łóżko piętrowe można złożyć i jest stolik dla 2os, ale samo łóżko jest stabilne a nie byle co jak w adrii gdzie robiło się z szafek

 

a nowych (choć w 40tyś będzie ciężko) to popatrz na 

https://www.practicalcaravan.com/reviews/caravan/36887-weinsberg-caraone-400-lk

za 12tyś e są ogłoszenia

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby sprostować troche , to nie ma czegoś takiego jak wyprzedaż rocznika czy posezonowa obniżka . Ten Weinsberg , jest powiązany z Adrią ? Bo strasznie są do siebie podobne , szczerze to nigdy nie zagłębiałęm się w ten temat .
Weinsberg to grupa Knausa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, konrad_b said:

poniżej 400 będzie cięzko, ale 400 już jest wybór, oglądałem takie hobby y fendt'a

w hobby będziesz miał "K" w oznaczeniu od kinder ;) - np 400 KB

https://gratka.pl/motoryzacja/hobby-400-super-stan-4-5os-z-lazienka-lozko-pietrowe-ciepla-woda-hobby/ob/401390?oferta-archiwalna

http://vandenbeltcaravanencamper.nl/?attachment_id=3700 

6-Hobby-400-KB-de-luxe-easy-van-den-Belt

mam taki układ u siebie i jestem zadowolony - sypialnie dzieciaków (pietrusa) można zamknąć

pełna łazienka, dzieci śpią osobno, ciężkie elementy (lodówka, toaleta) na osi 

łóżko piętrowe można złożyć i jest stolik dla 2os, ale samo łóżko jest stabilne a nie byle co jak w adrii gdzie robiło się z szafek

 

a nowych (choć w 40tyś będzie ciężko) to popatrz na 

https://www.practicalcaravan.com/reviews/caravan/36887-weinsberg-caraone-400-lk

za 12tyś e są ogłoszenia

Dzięki za dodatkowe propozycje. Z tego co zdążyłem się wczoraj zorientować i wyszukać po twoim poście to takie Knaus o symbolu (długości) 400 były produkowane dawniej, teraz nawet jakby ktoś chciał coś nowego od nich to rozmiar co najmiej 0,5m większy. Chyba faktycznie kontynuacją tej linii jest ten Weinsberg 400LK (skoro to ta sama grupa Knaus). Niemniej jednak ze względu na cenę poszukam ofert tego Knausa bo pewnie około 20k dałoby się coś znaleźć.

Quote

w hobby będziesz miał "K" w oznaczeniu od kinder ;) - np 400 KB

mam taki układ u siebie i jestem zadowolony - sypialnie dzieciaków (pietrusa) można zamknąć

Skoro posiadasz taki model to mam pytanie czy na tych łóżkach pietrowych mogłaby ewentualnie podróźować osoba dorosła czy może mają ograniczenie wagowe lub są po prostu za krótkie?

Quote

łóżko piętrowe można złożyć i jest stolik dla 2os, ale samo łóżko jest stabilne a nie byle co jak w adrii gdzie robiło się z szafek

o której adrii wspominasz?

 

15 hours ago, konrad_b said:

a nowych (choć w 40tyś będzie ciężko) to popatrz na 

https://www.practicalcaravan.com/reviews/caravan/36887-weinsberg-caraone-400-lk

za 12tyś e są ogłoszenia

Jeszcze takie pytanie czy w Polsce jest szansa na zakup takiej nowej przyczepy Weinsberg (jakiś dystrybutor) czy tylko na zachodzie?

12 hours ago, NieKumaty said:

Tak aby sprostować troche , to nie ma czegoś takiego jak wyprzedaż rocznika czy posezonowa obniżka . Ten Weinsberg , jest powiązany z Adrią ? Bo strasznie są do siebie podobne , szczerze to nigdy nie zagłębiałęm się w ten temat .

A czy nie jest tak, że na koniec roku przynajmniej cześć z tych firm oferuje w korzystniejszych cenach przyczepy już wyprodukowane ze względu na koszty ewentualnego magazynowania czy lifting modelu któy będzie oferowany w kolejnym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eastnomad napisał:

Skoro posiadasz taki model to mam pytanie czy na tych łóżkach pietrowych mogłaby ewentualnie podróźować osoba dorosła czy może mają ograniczenie wagowe lub są po prostu za krótkie?

Jak to podróżować? Nie wolno podróżować w przyczepie.

 

Cytat

o której adrii wspominasz?

 

Jeszcze takie pytanie czy w Polsce jest szansa na zakup takiej nowej przyczepy Weinsberg (jakiś dystrybutor) czy tylko na zachodzie?

Są dealerzy Weinsberg w PL

 

Cytat

A czy nie jest tak, że na koniec roku przynajmniej cześć z tych firm oferuje w korzystniejszych cenach przyczepy już wyprodukowane ze względu na koszty ewentualnego magazynowania czy lifting modelu któy będzie oferowany w kolejnym roku?

Nie, nie ma czegoś takiego jak wyprzedaże rocznika. To nie samochody, gdzie wiek ma znaczenie. Ewentualnie możesz szukać po wypożyczalniach, albo pokazowe. Wtedy jest faktycznie taniej.

U Mańczaka możesz kupić taniego  Sterckeman.

Zobacz sobie ten model: http://manczak.pl/index.php?s=sprzedaz&subpage=pokazPrzyczepe&id=462

Tu masz układ https://www.sterckeman-caravans.com/configurator/m/starlett-370ce-kids/

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, jacek00 said:

Jak to podróżować? Nie wolno podróżować w przyczepie.

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o spanie na postoju/kempingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś z W-wy to w Tomicach mają przyczepy Weinsberg  , ja właśnie u nich widziałem taką przyczepkę

może tego modelu nie zobaczysz, ale na podstawie większego wyrobisz sobie zdanie o samej marce (widać że jest to tania przyczepa)

hobby z lat 90 jest lepiej zrobiona i nie piszę tu o materiałach, ale np szafki, wykończenia itd

 

co do mojej hobby, to u mnie jest chyba max 75kg, ale ja wzmocniłem piętrusa bo jak wlazłem to się uginało, teraz moje 85kg wytrzymuje

inna kwestia że tam nie ma nawet 180cm, więc raczej ktoś niższy może spać

z tym że u mnie to łóżko jest jako opcja (jest składane, chowa się pod szafki), w przyczepach gdzie piętrus jest na stałe nie ma takich problemów 

niestety hobby też odeszło od piętrusa w tych najmniejszych modelach, ciekawe jak fendt

 

 

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/14/2018 at 9:43 PM, konrad_b said:

jak jesteś z W-wy to w Tomicach mają przyczepy Weinsberg  , ja właśnie u nich widziałem taką przyczepkę

może tego modelu nie zobaczysz, ale na podstawie większego wyrobisz sobie zdanie o samej marce (widać że jest to tania przyczepa)

hobby z lat 90 jest lepiej zrobiona i nie piszę tu o materiałach, ale np szafki, wykończenia itd

 

co do mojej hobby, to u mnie jest chyba max 75kg, ale ja wzmocniłem piętrusa bo jak wlazłem to się uginało, teraz moje 85kg wytrzymuje

inna kwestia że tam nie ma nawet 180cm, więc raczej ktoś niższy może spać

z tym że u mnie to łóżko jest jako opcja (jest składane, chowa się pod szafki), w przyczepach gdzie piętrus jest na stałe nie ma takich problemów 

niestety hobby też odeszło od piętrusa w tych najmniejszych modelach, ciekawe jak fendt

 

 

 

 

Dzięki, tak też zrobię pojeżdzę trochę po komisach/wypożyczalniach i orientacyjnie dopasuję coś do swoich potrzeb. Jednak ze względu na chęć częstszego przemieszczania się podczas podróży i założenia krótkiego przebywania w przyczepie nadal będę się skłaniał do czegoś w okolicach 4m +- 0,2m, żeby w trasie wygodnie się tym przemieszczało + DMC max.1300kg.
 

Jeśli chodzi o Fendt'a to od 2012 nie produkuje już tego typu przyczep, podobnie zrobiło Hobby od 2017 (tak jak napisałeś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jednak ze względu na chęć częstszego przemieszczania się podczas podróży i założeniabędę się skłaniał do czegoś w okolicach 4m +- 0,2m, żeby w trasie wygodnie się tym przemieszczało + DMC max.1300kg.


Przemyśl to jescze raz. Osobiście użytkuje Dethleffs 510 , przyczepa z dyszlem ma 715cm. Jeździmy tylko na weekendy glownie nad morze lub w góry. Wyjazd w piątek po pracy a powrót w niedzielę wieczorem. Walijskie drogi są naprawdę wąskie i absolutnie nie odczuwam dyskomfortu związanego z wielkością budki. Przemyśl to czy kupując małą budke nie dojdziesz do wniosku że jest w niej mega ciasno
Istotna jest wg mnie szerokość a nie długość.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

On 6/25/2018 at 1:27 AM, infer said:

Przemyśl to jescze raz. Osobiście użytkuje Dethleffs 510 , przyczepa z dyszlem ma 715cm. Jeździmy tylko na weekendy glownie nad morze lub w góry. Wyjazd w piątek po pracy a powrót w niedzielę wieczorem. Walijskie drogi są naprawdę wąskie i absolutnie nie odczuwam dyskomfortu związanego z wielkością budki. Przemyśl to czy kupując małą budke nie dojdziesz do wniosku że jest w niej mega ciasno
Istotna jest wg mnie szerokość a nie długość.
 

Tak wiem, szerokość jest w moim przypadku istotna bo potrzebuję łóżka 2m +- 5cm, z czego dużo mniejszych przyczep po prostu nie spełnia tego warunku. Są jednak i takie które posiadają szerokość 2,2m wiec w środku można zagospodarować miejsce na łóżko 2m lub nawet w niektórych przypadkach 2,05cm.

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń takiej małej przyczepy - chociażby konieczność składania za każdym razem łóżka, żeby powstał stolik, ale ja chcę przyczepę traktować przedewszystkim jako miejsce do spania, a nie do przebywania w ciągu dnia (taki mam styl podróżowania, choć oczywiście nie neguję jeśli ktoś ma inne podejście).

Może w weekend uda mi sie podjechać do 1-2 wypożyczalni, komisów i naocznie zobaczyć różne rozwiązania (da mi to szerszy widok na sprawę), ale na tą chwilę moim faworytem jest ten typ, o którym pisałem wcześniej. Według mnie muszą być dwa oddzielne łóżka dla dzieci bo na jednym to raczej może być im ciężko a opcja kombinacji 1 dorosły + 1 dziecko na danym łóżku też mi nie pasuje, stąd ten pomysł na łóżko piętrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.