Skocz do zawartości

Akumulator jaki do Adria


Ewilela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, Ewilela napisał:

Witam wszystkich,

 czy pomożecie w doborze akumulatora do adrii czy żelowy czy tradycyjny jakiej pojemności ? Kielce gdzie można od ręki dostać 

Myślę, że marka i typ przyczepy nie decydują o doborze akumulatora, a najważniejszym  jest bilans mocy pobieranej z niego. Do przyczepy kupiłbym żelowy. Do swojej  (moover, oświetlenie LED, pompki) kupiłem 85 Ah. I oczywiście dobrą ładowarkę Bosch C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kalapan napisał:

To już każdy powinien kupić według własnych potrzeb. Ja mam  starszą Adrię i mam akumulator AGM 105 Ah, bo taki jest w miarę korzystny do mojego solara.

 

IMG_20180415_101602.thumb.jpg.91a7a412ff88e5234d3d94a230067b64.jpg

Kolego sympatyczny ;) mam pytanie jaki masz regulator do ładowania aku z panela słonecznego typ,jakie napiecie z panela ? jaka moc panela W.Pozdrawiam 

PS. Kupiłem do swojej przyczepy z żoną akumulator 12V 230Ah firmy VOLT w chwili obecnej zadowolony,lecz jestem w trakcie dobierania panela oraz regulatora  napiecia i przetwornicy na 230V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SP3OW napisał:

jaki masz regulator do ładowania aku z panela słonecznego typ,jakie napiecie z panela ? jaka moc panela

Panel ma takie dane:

Moc szczytowa [Pmax]:160Wp

Sprawność ogniwa:21,7%

Sprawność modułu:20,4%

Napięcie mocy maksymalnej [Vmp]:17,8V

Natężenie prądu mocy maksymalnej [Imp]:8,99A

Napięcie obwodu otwartego [Voc]:22,3V

Prąd zwarciowy [Isc]:9,71A

Dane regulatora Tracer MPPT:

  • Dane techniczne: Model Tracer 2210A
  • Nominalne napięcie systemu: 12 V / 24 V
  • Prąd znamionowy ładowania: 20A
  • Prąd znamionowy rozładowania: 20A
  • Zakres napięcia wejściowego akumulatora: 8V~32V
  • Max. napięcie obwodu otwartego PV: 100V
  • Zakres napięcia MPP: VBAT+2V~72V
  • Max. moc wejściowa PV: 260W/12V, 520W/24V
  • Własne zużycie mocy: ≤20mA(12V); ≤16mA(24V)
  • Spadek napięcia rozładowania obwodu: ≤0.18V
  • Współczynnik kompensacji temperatury: -3mV/°C/2V(Wartość Domyślna)
  • Komunikacja: RS485(interfejs RJ45)
  • Uziemienie: Dodatnie uziemienie
  • Parametry Środowiskowe: Model TRACER 2210A
  • Zakres temperatury LCD: -20oC~+70oC
  • Środowisko pracy, Zakres temperatury: -25oC~+45oC
  • Temperatura przechowywania: -35oC~+80oC
  • Zakres wilgotności: ≤95% (N.Z.)
  • Obudowa: IP30
  • Parametry Mechaniczne: Model TRACER 2210A
  • Wymiar: 220mm x154mm x 52mm
  • Średnica otworu montażowego: Φ;5
  • Waga: 1.1kg

Tracer.jpg.ce332d5b4818c4aa8eca8d4b13e3b5c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz ;) Ponieważ mam na oku panel słoneczny  "szarpa" :D 320W (reszta danych jak znajde gdzies w kompie ) do panela .Co do pojemności aku to mam w tej chwili 230Ah 1200A rozruchu hehehe zastanawiam sie na drugim takim akumulatorem aby było 24V i tu mam problem jaki regulator ładowania kupić :( ponieważ napięcie z panela wychodziło jak pamiętam około 40V? czyli 2 razem bedzie około 80V i musze to przemyśleć .Takie dostałem w ofercie wraz z cenami.

 

  1. SHARP NU-SC 360W – 799 zł netto + 23% VAT = 982,77 zł brutto 
  2. BOVIET BVM6610M 300W –599 zł netto + 23% VAT = 736,77 zł brutto
  3. EXE SOLAR A-EXM 300W – 735 zł netto + 23% VAT = 904,05 zł brutto
  4. LG N1C-G4 320W – 840 zł netto + 23% VAT = 1 033,20 zł brutto

BOVIET BVM6610M 300W - KARTA KATALOGOWA PL (1).pdf

SHARP NU-SC 360W - KARTA KATALOGOWA - PL.pdf

EXE SOLAR A-EXM 300W KARTA KATALOGOWA PL.pdf

LG N1C-G4 320W KARTA KATALOGOWA PL.pdf

Edytowane przez SP3OW
uzupełnienie danych (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem w załącznikach co i jak wygląda ,teraz pytanie jaki regulator aby było OK ? Zakładam iż będę miał 2 aku w szergu . Gdyby ktoś reflektował na panel to pisać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym Tobie zastanowić się przed kupnem podobnych paneli. Ja osobiście nawet nie miałbym  szansy na montaż tak ogromnego panelu na dachu swojej przyczepy. Ledwo swój zmieściłem a jest szerokości 67 cm. Z tego co sprawdziłem to taki panel Sharpa ma wymiary 1956 x 992 x 40 mm. To dużo, sprawdź czy w ogóle wlezie Ci na przyczepę.Mnie przykładowo trzymałoby okienko dachowe, więc nie wszedłby.Na dodatek waga takiego panelu 26 kg! W życiu nie odważyłbym się takiego ciężaru wrzucić na dach. Mój waży  dokładnie 2,45kg, bo jest to panel elastyczny, co prawda "okułem" go w aluminiową ramę i dopiero całość kleiłem do budy.Ale mimo tego na końcu ważył niecałe 6 kg. A gdzie tu do 26 kg? W/g mnie to duża przesada, ale jak kto woli

Dodatkowo zastanów się nad ciężarem akumulatorów. Mój 105 Ah waży około 35 kg, pomyśl ile waży taki 230 AH, a Ty chcesz jeszcze wrzucić do cepki dwa takie :(  Masz zdrowie jednym słowem...

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dwa takie panele i dwa akumulatory, to 200 kg. Resztę osprzętu pomijam. Jedyne wytłumaczenie, to chyba przyczepa stojąca na działce, a nie do podróżowania, zwłaszcza, że instalacja ma być na 24 V. Dla dwóch w/w paneli, to wyłącznie kontroler 30 A i z wejściem na min. 100 V, jeśli panele mają być łączone w szereg. Przy takich założeniach, to minimum np. "Tracer 3210 A". Będzie jednak zdecydowanie nieodpowiedni gdyby jednak akumulatory miały pracować w konfiguracji 12 V. Wtedy, to przynajmniej "Tracer eT6415BND". :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer,panele i aku nie będą ważyć 200Kg ;) Instalacja 24V to tylko z powodu lepszej sprawności (poboru A )niż na 12V .Chodzi mi tylko o to aby przetwornica DC/AC miała mniejszy pobór prądu.Co prawda mam jeszcze w zapasie UPSa od komputera SMART 3000 ale on tylko z 48V na 230V więc sobie go darowałem :D Zasilanie 12V to w zasadzie jest mi nie potrzebne tylko tyle co jest orii instalacja do zasilania pompek do wody oraz zasilania awaryjnego którego jeszcze nie uruchomiłem :( ponieważ nie wiem jak działa (może z  zasilania wtyczki) haka??

Co do resty elektryki to myślę iż dam sobie radę 

Nie wiem do czego mam jeszcze jedno urządzenie i jak powinno być wpięte (jutro zrobie fotkę) i będę prosił o wytłumaczenie.To nasza pierwsza przyczepa i mieliśmy z nią sporo kłopotu na starcie.Zastanawiam się jak zrobić tylko ciepłą wodę ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SP3OW napisał:

Kristofer,panele i aku nie będą ważyć 200Kg ;)

Dobry akumulator musi ważyć, chyba że będą to jakieś wydmuszki jedynie z etykietką 230 Ah
Pierwszy lepszy z brzegu, trochę mniejszej pojemności niż ten accu, o którym pisałeś, a już masa 62 kg

accu.jpg.3fcc3c374be20dc3cce8316667bfea68.jpg

Panel, którego typ podałeś - masa 26 kg

Panel.jpg.e1f878faaa4e006e5dfd88d63fd11404.jpg


2 akumulatory 230 Ah, powiedzmy 2 x 65 kg
2 panele 2 x 26 kg
Do tak ciężkich i dużych paneli, uchwyty ze śrubami będą ważyć ok. 6 kg, to samo dla akumulatorów, jeśli ma być bezpiecznie, do tego kilka metrów przewodów konkretnych rozmiarów, a gdybym chciał być bardzo dokładny, to pewnie jeszcze z kilogram kleju (2 kartusze) i przepusty dachowe - też coś tam ważą.

Tylko dwa panele i dwa akumulatory + do tego komplet uchwytów, to z prostego wyliczenia ok. 195 kg., więc chyba się zbytnio nie pomyliłem.
O kontrolerze, przetwornicy i reszcie osprzętu nie wspominam, chociaż to z pewnością przekroczy 10 kg. ;)

PS

Wady i zalety instalacji 12 V oraz 24 V są mi znane. Zdziwiłem się jedynie tym, co chcesz upakować do przyczepy, czego jedynym wytłumaczeniem byłoby użytkowanie przyczepy stacjonarnie :hmm:

Ciepła woda = bojler gazowy (w Twoim przypadku). To najlepsze, ekonomiczne i najbardziej efektywne wyjście dla ogrzania wody w przyczepie, która jest bez dostępu do sieci ~230 V

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kistofer, dobrzeliczysz i ciesze się iż mam bratnią dusze co sie zna na elektryce (Pan czepialski jesteś) za to cię już lubię :)

W chwili obecnej walcze z montażem orii haka do BMW masakra jakaś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie przecież się nie "czepiałem". :D Zastanawiała mnie jedynie waga samej "elektryki", którą masz zamiar wrzucić do przyczepy, co wcale nie jest dziwne, chociażby w świetle tego tematu. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.