Skocz do zawartości

kontrole na granicy Chorwackiej ze Słowenią, Włochami i Węgrami


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Można, gdy składasz wniosek przez internety (e-puap) - w styczniu tak wymianiałem dowód i mogłem wybrać odbiór gdzie chcę.

Miałam na myśli oczywiście złożenie wniosku osobiście.

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Możliwe, że przez e-puap mogłoby być sprawniej...

Nie będzie sprawniej, to działa tak samo jakby Tobie pracownik w Urzędzie ten wniosek wprowadził do systemu.

Na pocieszenie podam, że właśnie dziś od rana aplikacja do Rejestracji Dowodów Osobistych padła, nie działa nic. Nie da się wprowadzić wniosku co uniemożliwia wystąpienie o dowód.

Nie działają żadne aplikacje w systemie Żródło, nie działa obywatel.gov.pl i epuap. Nie wiadomo ile to potrwa.

Edit: na przyspieszenie paszportu też nie ma szans w dniu dzisiejszym, wnioski są przyjmowane wyłącznie osobiście ale nie są wysyłane zlecenia produkcji bo nie działa system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No masz - dobrze, że wniosek złożył wczoraj rano - pytanie tylko czy został dalej procedowany;-)

A może to że system się zatkał sprawi, że wcześniej zarejestrowane wnioski pójdą szybciej...

No nic - teraz qmpel przewiduje różne warianty awaryjne, ale widzę tez problem, bo jeśli nawet może się wybrać do Włoch, przez Słowację (czy też Czechy) i Austrię bez dowodu i dojedzie, to może być problem już z rejestracją dziecka na kempingu we Włoszech, a nie tylko z planowaną tydzień później Słowenią i Chorwacją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zulos napisał:

No masz - dobrze, że wniosek złożył wczoraj rano - pytanie tylko czy został dalej procedowany;-)

Jak pisałam, procedowany jest natychmiast przy kliencie. Wklepuje się pesel, sprawdza dane z wnioskiem, skanuje foto, rejestruje, przesyła do produkcji, drukuje potwierdzenie. Tyle czynności. Dalej to już kolejka produkcyjna, zależy jak wstrzeli się, ile wniosków w danym dniu spłynie z kraju.

Ja mam przypadki, że np. wniosek złożony był. 24.05 i dokument w tym samym dniu został wyprodukowany a przyjechał do urzędu 5.06 czyli niestety 12 dni trwało dostarczenie, albo złożony 8.05. produkcja 9.05. przyjechał 18.05 ale też wniosek z 17.05. produkcja 24.05. dostawa 5.06.

Najstarszy niezrealizowany wniosek mam z 28.05. - jeszcze nie dotarły do nas dokumenty z tego dnia a to już 15 dni :/ 

Także jak widać loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gusia-s napisał:

Ja mam przypadki

Qrczę - mogłem od razu wysłać go do Ciebie, skoro się tym zajmujesz;-)

A to dobry człowiek i żeglarz. A każdy żeglarz to dobry człowiek i klient nieawanturujący się...

Tyle, że tak jak ja niestety najgorszego sortu morda zdradziecka i "warto być przyzwoitym"...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zulos napisał:

Qrczę - mogłem od razu wysłać go do Ciebie, skoro się tym zajmujesz;-)

Ale te moje przypadki są zupełnie niezależne ode mnie. Jak pisałam ... tak się akurat złożyło, bez popchnięcia z naszej stronie. 

Na pocieszenie system ruszył ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz - dobrze, że wniosek złożył wczoraj rano - pytanie tylko czy został dalej procedowany;-)
A może to że system się zatkał sprawi, że wcześniej zarejestrowane wnioski pójdą szybciej...
No nic - teraz qmpel przewiduje różne warianty awaryjne, ale widzę tez problem, bo jeśli nawet może się wybrać do Włoch, przez Słowację (czy też Czechy) i Austrię bez dowodu i dojedzie, to może być problem już z rejestracją dziecka na kempingu we Włoszech, a nie tylko z planowaną tydzień później Słowenią i Chorwacją...
 



Ja wjeżdżałem w zeszłym roku z nieważnym dowodem dziecka. Zwrócili mi uwagę, że jest nieważny, ale zdecydowali, że mogę jechać.

Na campingach zupełnie ich nie interesuje ważność dokumentu.

W drodze powrotnej nie ma problemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witus napisał:

Ja wjeżdżałem w zeszłym roku z nieważnym dowodem dziecka. Zwrócili mi uwagę, że jest nieważny, ale zdecydowali, że mogę jechać.

Na campingach zupełnie ich nie interesuje ważność dokumentu.

W drodze powrotnej nie ma problemu.

 

 

Na jakiej granicy puścili Cię z nieważnym dowodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej granicy puścili Cię z nieważnym dowodem?

Pewnie na każdej , my w zeszłym roku tak wakacje zaliczyliśmy , , teraz mamy DO i paszporty świeże . Nam dopiero przy powrocie ktoś zwrócił uwagę

Nosy rok I święta samolotem tez nikt nie zauważył

 

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej granicy puścili Cię z nieważnym dowodem?


Węgry - Cro ... wezwali pograniczników ze strony wpuszczającej, oni podjęli decyzję, że mogę jechać dalej.

Podziękowałem za zwrócenie uwagi i pojechałem dalej.
A ja znam historię jak jedna osoba miała nie ważny paszport i cała rodzina została wysadzona z autokaru na granicy UE, koniec wczasow i kłopoty z powrotem.



Stresu specjalnie nie ma, pojechałbym dalej Węgry może Włochy ... bez rezerwacji więc luz.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Spoko - jak coś to zostawią dzieciaka na granicy - w końcu ma 9 lat to sobie poradzi;-)
Gdyby nie to, że bagażnik pełny, to nie byłoby problemu;-)



Masz wymówkę, powiesz, że obywatel.gow.pl nie działa ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - granicę Chorwacką oni (bo my już niestety wracamy po tygodniu:-( będą przekraczać z Włoch, więc może tym bardziej nie będzie problemu, a z powrotem... Cóż, najwyżej skoszarują ich w jakimś obozie z uchodźcami;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.