Skocz do zawartości

kontrole na granicy Chorwackiej ze Słowenią, Włochami i Węgrami


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - jak wyglądają w tym roku kontrole na przejściach Chorwackich ze Słowenią, Włochami i Węgrami?

Czy sprawdzają dokładnie dokument, czy tylko machamy dokumentami, czy może jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja przynajmniej mam czym machać, a druga załoga zorientowała się właśnie, że najmłodsza odnoga nie będzie miała czym, a na dowód czeka się 3 tygodnie, a wyjazd za 10 dni...;-(

Tak czy siak - czy macha się, czy nie macha przynajmniej dowód powinien być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej mam czym machać, a druga załoga zorientowała się właśnie, że najmłodsza odnoga nie będzie miała czym, a na dowód czeka się 3 tygodnie, a wyjazd za 10 dni...;-(

Tak czy siak - czy macha się, czy nie macha przynajmniej dowód powinien być...

Dowód robią w niecałe 7 dni od złożenia wniosku online. Teraz DO drukuje się na miejscu w każdym urzędzie. Rok temu wyrabiałem swój DO i od złożenia wniosku nie minęło chyba więcej jak 5 dni i miałem DO do odbioru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca - a już na pewno nie dla dziecka.

Dziś rano skoro świt qmpel był w swoim urzędzie gminy i pani wysyłała wniosek do Stolycy z adnotacją "priorytet", choć sama twierdziła, że teraz to same priorytety, że ona nie ma nawet telefonu do nikogo w Stolycy, żeby sprawę przyspieszyć i normalne czekanie to 3 tygodnie, a "priorytet" ma szansę na 2...

A że dokumenty ze Stolycy przychodzą 1 raz w tygodniu w czwartek to jest minimalna szansa, że przyjdą w przyszły czwartek (czyli na dzień przed wyjazdem)...:-(

Ja jakiś miesiąc temu czekałem na swoje (a właściwie moich dzieci) ok. 2,5 tyg.

Możliwe, że drukują to na miejscu (choć nie wydaje mi się), ale i tak wnioski idą do Stolycy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można chyba wybrać sposób odbioru, może w urzędzie w województwie albo stolicy?

U mnie też to było kilka dni. 

Absolutnie nie jedźcie bez ważnych papierów bo może być po wczasach. Na wjeździe do Cro od Węgier skanowali nam dowody, kazali szyby opuścić, czytali imiona dzieci, porównywali z fotkami. Na granicy z BiH skanowanie plus 3 machnięcia ręką. 

Przed nami jechał Polak bez żony a z 2 dzieci, że względu na dziwny układ było trzepanko całego auta przez Chorwatów w Leteney.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementuję plotkę jakoby dowody były drukowane w urzędzie gminy. Dostarczane są z PWPW pocztą specjalną przez Policję. Nie można sobie wybrać miejsca odbioru, odbiera się tam gdzie się składa wniosek. Opcja priorytet zupełnie nie działa, chyba że trafi się akurat na szykowaną paczkę i się po prostu załapie. Termin ustawowy na wydanie dowodu to 30 dni, ale wnioski są wprowadzane on-line i idą do produkcji z tzw. automatu. Bywa, że dowód jest drukowany już następnego dnia lecz zanim dotrze do urzędu to minie jeszcze od kilku do kilkunastu dni. W moim urzędzie zazwyczaj 7-14 dni zależy jak nam dowiozą. W większych miastach albo tam gdzie działa Komenda Miejska lub chociaż Komisariat Policji ta droga jest krótsza więc dostawy są częściej, w mniejszych gminach gdzie nie ma nawet Posterunku to jak dzielnicowemu się zechce ruszyć ;)

Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że w systemie nie ma błędów w danych osobowych, jeśli są niestety procedura się wydłuża.

Szybciej idzie załatwić paszport, tam priorytet działa tylko trzeba pogadać w urzędzie, jak kierownik nie służbista to da radę. Dostawa min. 2x w tyg. 

 

Powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gusia-s napisał:

Nie można sobie wybrać miejsca odbioru

Można, gdy składasz wniosek przez internety (e-puap) - w styczniu tak wymianiałem dowód i mogłem wybrać odbiór gdzie chcę.

Czas oczekiwania to rzeczywiscie to kwestia przypadku. W dużych miastach jakoś to wszystko szybciej idzie niż w gminach. Być może czekają aż uzbiera się jakaś pula dowodów i wysyłają je jedną przesyłką. Ja czekałem 3 tygodnie (odbiór w urzędzie niewielkiej gminy). 

Ale mieliśmy też ciekawostkę z 3-cią tablicą rejestracyjną (do bagażnika na hak) Ja czekałem miesiąc w starostwie powiatowym, 7 km od Krakowa - a znajomy w Krakowie w urzędzie miejskim dostał tablicę w 5 dni. 

7 godzin temu, gusia-s napisał:

Nie można sobie wybrać miejsca odbioru

Można, gdy składasz wniosek przez internety (e-puap) - w styczniu tak wymieniałem dowód i mogłem wybrać odbiór gdzie chcę.

Czas oczekiwania to rzeczywiscie to kwestia przypadku. W dużych miastach jakoś to wszystko szybciej idzie niż w gminach. Być może czekają aż uzbiera się jakaś pula dowodów i wysyłają je jedną przesyłką. Ja czekałem 3 tygodnie (odbiór w urzędzie niewielkiej gminy). 

Ale mieliśmy też ciekawostkę z 3-cią tablicą rejestracyjną (do bagażnika na hak) Ja czekałem miesiąc w starostwie powiatowym, 7 km od Krakowa - a znajomy w Krakowie w urzędzie miejskim dostał tablicę w 5 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przez e-puap mogłoby być sprawniej...

Ja coś mam pecha do załóg współtowarzyszących - w zeszłym roku przejechałem ładnie granicę Węgiersko-Chorwacką, po czym w lusterku widzę, że druga załoga ma problem. Okazało się, że za dużo torebek - dowód został w innej torebce w domu;-)

Najlepsze jest to, że rezerwowaliśmy miejsce na przełomie stycznia/lutego, więc czas był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.