Skocz do zawartości

Pomoc zakupie pierwszej przyczepy 2+2 10k


drynda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, planuje kupić swoją pierwszą przyczepę. Wymagania to 2+2 cena do 10k zł, nie za duża, przedsionek i to byłoby na tyle :)

Generalnie przyczepa będzie służyła za miejsce noclegowe i w razie złej pogody do posiedzenia (pewnie i tak głównie pod namiotem. wc/prysznic może być choć nie jest to wymagane. W oko wpadła mi knaus sudwind 395 https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-knaus-395-piekny-stan-ID6Aftgw.html#47aa49b5cf jesteśmy po pierwszych oględzinach. Zajrzałem we wszystkie szafki, zakamarki, pod siedzenia itp. itd. nie znalazłem miejsc gdzie elementy drewniane są spuchnięte czy wilgotne, śladów przecieków również nie znalazłem. Mój niepokój odrobinę spowodowały dwa narożniki od spodu od strony dyszla posmarowane czarnym silikonem (obręb około 10x10cm 15x15 cm) 2  narożniki tylne bez sladu smarowania napraw czy coś. Rama ocynkowana beż jakichś śladów korozji. Amortyzatory skorodowane i elementy na których trzymają się koła też z widoczną korozją. Czy mógłby ktoś rzucić okiem na ogłoszenie. 

Kilka zdjęć dodatkowych: https://drive.google.com/drive/folders/1j0SturH57HiaM-EjaNUnbjj71D2aiZCu?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie jak ogłoszenie. Zdjęcia nie pokazują szczegółów tylko ogólny wygląd. Jak na 27 lat to nie odstrasza. Trzeba sprawdzić czy opisane w ogłoszeniu wyposażenie działa. Piszesz o rzeczach, które Ciebie niepokoją ale nie pokazałeś żadnego z nich  na zdjęciach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie koledzy że to lekka przesada? Po tylu latach użytkowania może po prostu facetowi odpadła warstwa baranka nie miał baranka to posmarował silikonem. Może wcale Pruchna tam nie ma Wiem bo u mnie sytuacja była podobna Tylko że ja zakonserwowałem od spodu barankiem. Myślę że warto by było to miejsce obejrzeć dokładnie a nie olać od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NieKumaty napisał:

" ... gdzie kolwiek widzisz silikon to olewaj . ..."

Może nie aż tak, bo silikon też jest używany do produkcji przyczep i w niektórych miejscach jak najbardziej może zostać użyty, może być widoczny i to nie powinno skłaniać do odwrotu.

Gdyby kolega Drynda pokazał (jak już pisałem) sprawę na zdjęciach: jakieś zbliżenie tego miejsca, można by powiedzieć coś więcej i adekwatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zuczek napisał:

Może nie aż tak, bo silikon też jest używany do produkcji przyczep i w niektórych miejscach jak najbardziej może zostać użyty, może być widoczny i to nie powinno skłaniać do odwrotu.

Gdzie producenci przyczep używają silikonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienia / wykończenia brodzików i innych sanitariatów, uszczelnienia / wykończenia bakisty od wewnątrz. Z tym się spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zuczek napisał:

Uszczelnienia / wykończenia brodzików i innych sanitariatów, uszczelnienia / wykończenia bakisty od wewnątrz. Z tym się spotkałem.

I po czym wnosisz, że to jest silikon, a nie dedykowane do tego celu różnego rodzaju uszczelniacze i kleje? Do wykańczania brodzików itp nie stosuje się silikonu. To owszem, na pierwszy rzut oka wygląda na silikon, ale to z silikonem nie ma nic wspólnego.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego uszczelniacz do montażu akcesoriów od zewnątrz, co innego wykończenie od środka. Jeśli nazywać uszczelniaczem preparat do uszczelnienia i wykończenia brodzika trzeba powiedzieć, że jest on oparty głównie na silikonie. Różnica pomiędzy kupionym, dobrej jakości silikonem na przykład w Cast.... a preparatem dedykowanym, z etykietą branżowego producenta może być żadna lub znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drynda napisał:

Jadę dzisiaj na kolejne oględziny i postaram się zrobić lepsze zdjęcia, przy naciskaniu w tych miejscach nie czułem, żeby było miękko czy żeby się coś rozwarstwiało

Teraz była taka pogoda że wszystko wyschło. Ostatnio oglądałem przyczepe co aż się rozłaziła okleina a było twardo i sucho. Także ostrożność x2

 

59E9807F-05A3-4C05-ACA7-AA7A736AFE3C.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.