Skocz do zawartości
Igor Pietkiewicz

Profil opon- pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Igor Pietkiewicz

Witajcie. Mam szybkie pytanie, bo mimo podobnych wątków konkretnej odpowiedzi nie znalazłem, a za kilka dni wyjeżdżam

Musze wymienić w moim KIPie 42 opony, bo zamierzam przejechać kilka tys kilometrów. Obecnie są tam jakieś tureckie sparciałe  185/R14 C.
Wiem z forum że muszą być wzmocnione "C". Ale mam zagwozdkę dotyczącą bieżnika. Czy takie mogą być: http://allegro.pl/2x-185-80r14c-hankook-vantra-ra18-opony-letnie-bus-i7199081274.html
Opona ta ma index nośności 102 czyli nośność 800kg. Mnożąć przez dwa to daje udźwig 1600kg.
Mój Kip ma masę własną ok. 900kg, a DMC to 1200kg.  Dodam, że nie zależy mi na wielu latach z tymi oponami, bo to prawdopodobnie ostatni sezon z KIPem (przesiadka na kampera).
Mogą być?

o1.jpg

o2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Witaj.

Bez względu na probelm wszytko co  dotyczy opon piszemy w wątku z oponami. Temat obserwuje wielu forumowiczów i łatwiej jest o szybką odpowiedź.

Bieżnik jak bieżnik...typowo do dostawczych. A jakiego oczekujesz? Ten jest ok. Wzór jakich wiele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igor Pietkiewicz

Dziękuję za sugestię dotyczącą miejsca wątku! Choć przyznam, że... jeszcze przed napisaniem szukałem najodpowiedniejszego działu i nie znalazłem. Dlatego też uznałem, że ten dział będzie odpowiedni czyli "Podwozie i układ jezdny ". Jeśli coś przeoczyłem będę wdzięczny za sugestię, gdzie go zamieścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

A tak "a pro po" - profil opony to wysokość boku opony w % do szerokości. 185R14 C to to samo co 185/80R14C

Jeżeli pytasz o bieżnik to tytuł mocno wprowadza w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igor Pietkiewicz

Łojej, ale gafa. jasne, że chodzi o bieżnik. A dokładniej czy do przyczep taki jak w poście się nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Tak w zupełności się nadaje. Ja też mam w swojej Hanki koka...hehe.

Bierz bo cena dobra.

Masz tu linka z oponami na przyszłość. Zadano tu chyba wszelkie z możliwych pytania....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KlAn

Założyłem takie tylko piętnastki z indeksem chyba 102 do mojej budy w ubiegłym roku. Moja ma DMC 1600kg i po zrobieniu ok. 7500km wszystko jest ok. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igor Pietkiewicz

Super! Wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi