Skocz do zawartości

Zbieram materiał o karawaningu


Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

i rankiem należy wybrać się do portu rybackiego zakupić rybkę np .Flonderki prosto z kutra na kempingach są miejsca do czyszczenia ryb następnie rybki zasolić

Do tego miejsca tak samo ale oprócz soli jakaś przyprawa grilowa i zamiast smażyć to upiec na grillu.Palce lizać :niewiem:

A do tego białe, wytrawne, schłodzone winko i surówka np z pomidorów lub z białej kapustki mmmmmmmm..... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy i kolezanki ! Troszeczkę temat został spłycony .!

A kaszanaeczka a,la Rysiaczek . A karkóweczka z pieczarkami we własnym sosie , a pstragi w zielonym tłuszczu , skrzydełka w miodzie . O czosnkowym masełku nie wspomne ! Hitem Zlotu w Bachotku będą mięska z blachy ! Taka rozgrzana na grilu blacha daje wiele mozliwosci ! Mozna smazyc zrobione szybko malutkie kotleciki , cieniutkie paseczki schabiku , boczek , jajka sadzone itp.. Wszystko podskakuje na blasze roznoszac wokół wspaniały aromat przypraw .

Cała tajemnica leży własnie w przyprawach . Te gotowe w opakowaniach sa niejadalne !

Ja bazuje na mieszaninie : oliwa z oliwek , tabasko , zielona pietrucha , chili . Do ryb stosuje pieprz zielony a do kotletów ziołowy . Do ryby mozna podac odrobinke wasabi .Z rybami tez jest róznie . Inaczej przyprawiamy pstraga a inaczej sandacza czy tez szczupaka ! Najprosciej przyrzadza sie płoteczki . Wystarczy odrobina smalcu i soli / tak ! smalcu !!!!? Pychotka ! Karpik lubi przetopione masełko / oryginalne 82% tłuszczu a nie trujące mixy czy margaryny / .Wegorza smazymy na oliwie dodajac tylko czarny pieprz i sól. Boczek lubi wegete a karkóweczka czosnek i lubczyk. Do golonki nie wolno dodawac czosnku ale za to pieknie sie piecze w lisciach chrzanu , wymaserowana wczesniej w zalewie piwnej z dodatkiem lubczyka i rozpuszczonej kostki rosołu wołowego . ..........itd...itd ! I powiem Wam ze ze zwykłej mortadeli mozna zrobic królewskie danie za pomoca umiejetnie dobranych przypraw !

 

Smacznego ! :niewiem::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczek poruszył temat grila

jeden przepis :

na folii alu położyć kaszanki czy krupnioki jako kiełbaski pozostawić we flaczku obok w tej samej ilości dołożyć kapustę kiszoną lekko przyprawić pieprzem i polać oliwą folię z zawartością zawinąć w rodzaj kokona i zapiekać na grilu a zimą może być piekarnik

pyszności

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem tak w przyszłym sezonie mam zamiar zmienić krzesełka i stolik .

Na uwadze mam holenderską firmę DUKDALF a konkretnie Paso Doble bo to lekkie i bardzo wytrzymałe krzesełka :] ( max.obciążenie 135kg ) http://sklep.kempingowe.pl/index.php?products=product&prod_id=250

 

Ale jak widze to Paso Doble to pikuś przy tym co widać na zdjęciu.

Nie pozostaje mi nic innego jak zapytać co to za firma produkuje te bardzo bardzo wytrzymałe krzesełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kochani, ześwirowani karawaningowcy! Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam! Jestem dziennikarka i zbieram materiał o karawaningu. O ile informacje techniczne i tym podobne można bez problemu odszukać w internecie, o tyle informacje o kuchni podczas wypraw karawaningowych sa enigmatyczne. Zależy mi, żeby materiałk był rzetelny i daleki od przekłamań, więc potrzebuje Waszej pomocy!!! :( Interesuje mnie: w jaki sposób przygotowujecie posiłki, jakie jest menu karawaningowca i czy istnieja jakieś preferencje kulinarne, np. zupka chińska? :) A może cenicie wyrafinowana kuchnię? Czy często zdobywacie pożywienie sami? czy posiłki na kampingach przygotowujecie i spożywacie sami, czy istnieje tradycja wspólnych posiłków? czy w końcu ktoś miał jakies ciekawe przygody zwiazane ze zdobywaniem, przygotowywaniem posiłków?

Zdaję sobie sprawę, że ile osób , tle opinii, dlatego zachęcam do dodawania swoich komentarzy każdego, aby uwzglednić wszystkich :)

podaję też swojego maila: ola_budzinska@o2.pl

 

Nie potrzeba zbierać materiałów, bo wszystko zostało opisane już dawno, dawno temu przez Irenę Gumowską, która nakładem Wydawnictwa PTTK "Kraj" wydała w 1986 r. książkę pt. "Kuchnia pod chmurką".

Na 180 stronach zostało opisane wszystko co dotyczy odżywiania wakacyjnego, o gotowaniu i jadaniu w plenerze, o ziołach polnych które można wykorzystać do przyrządzanych posiłków. Przepisów na potrawy zaś są dziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.