Skocz do zawartości

Przyczepa z pękniętą ścianą przednią


sailor69

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku fają przyczepkę. Odpowiada mi rozkład i wyposażenie. Jest zadbana i wydaje się, że jest szczelna i sucha. Moje obawy wzbudza jednak poziome pęknięcie na wysokości rączki do manewrowania na przedniej ścianie (tej ze schowkiem od strony dyszla). Ze słów sprzedającego wynika, że poprzedni właściciel ciągnął (lub pchał?) przyczepkę i w wyniku tego ta ścianka pękła. Ponadto widać, że z przodu uszczelnienia nie są oryginalne. Ale - jak wspomniałem - w środku nie zauważyłem oznak jakiejkolwiek wilgoci. Czy Waszym zdaniem to jakiś (oprócz wizualno-estetycznego) problem - biorąc pod uwagę, że aktualnie w przyczepie jest mover, więc uchwyt nie będzie aktywnie wykorzystywany?

 

20180608_112638.thumb.jpg.9963da9fd99f24c0ac05c7d48310c73a.jpg20180608_112643.thumb.jpg.de85168ab7b6d151ac3d31c2307f9b43.jpg20180608_112651.thumb.jpg.cda45c7c82f16e631aec216a67e3eaae.jpg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po lewej i po prawej stronie przedniej płaszczyzny widać nieoryginalny uszczelniacz. Pomyślałem, że jak pękł ten fragment wzdłuż rączki, właściciel profilaktycznie uszczelnił cały przód dookoła. Aluminiowe ranty z przodu też jakieś takie pokręcone...

20180608_112721.thumb.jpg.de2c5fe4164dcf5646a6373f93b634f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że uchwyt nie będzie wykorzystywany. Ale to nie zmienia faktu, że przyczepa pracuje pod wpływem warunków atmosferycznych, przy zmianie położenia, w czasie jazdy, .... Szpara = pęknięcie w zależności od tych czynników będzie się rozszerzać i zwężać czyli otwór będzie pisząc najprościej rósł albo malał. Nie masz pewności, że za chwilę pęknięcie nie pójdzie dalej. Ten fakt i jego konsekwencje musisz mieć na uwadze.

To, że na chwilę obecną nie widać oznak obecności wody to dobrze ale to nie znaczy, że wody nie ma w środku. Wilgoć wyjdzie po czasie jeśli woda dostała się do środka i nie zostanie odparowana. To wszystko to proces, nie efekt chwili.

Jeśli potencjalnie kupisz tą przyczepę to według mnie powinieneś jak najszybciej naprawić pęknięcie. Nie ma wątpliwości, że przez takie pęknięcie woda będzie przenikać do środka w czasie deszczu. Jeśli naprawa nie będzie powiązana z otwarciem przedniej ścianki (czyli nie da się stwierdzić czy woda się dostała i ile jej jest ... ) to w każdy pogodny dzień otwierasz bakistę i przednie okno (jeśli jest bo zdjęcia tego nie pokazują) aby maksymalnie wietrzyć newralgiczne miejsce = odparować wilgoć jak najszybciej. Pozostałe okna również, pomogą zwiększyć cyrkulację powietrza.

To co napisałem może pomóc pod warunkiem, że pęknięcie nie jest efektem permanentnego odkształcenia całej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.