Skocz do zawartości

Ograniczenia prądu na kempingach


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W skrócie: masz 6A bezpiecznik który nie rozłączy się momentalnie przy lekkiej nadwyżce; . Przekroczenie 6A musi być albo znaczne albo długie (kilka minut lub dłużej) żeby bezpiecznik zareagował. Wiec nawet jak ci kuchenka i inny sprzęt pobierze 6.5+A przez chwile to nic się nie stanie.

Edytowane przez Piotrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kończąc rozwinięty wątek wyglądało to tak:

- non stop chodziła oczywiście lodówka w przyczepie plus wentylacja, a że było na jednym przyłączu 8 osób w tym dzieci i nastolatka to cały czas były przynajmniej dwa sprzęty na ładowarce,

- wieczorami oczywiście oświetlenie (wszystko LED),

- do tego jak było trzeba to ekspres do kawy (1380W), tostero-grill (1500W) i płyta indukcyjna (2000W) - oczywiście nie na raz - każde z osobna.

Nic nie wywaliło ani raz. Możliwe, że każdy z tych sprzętów na swój max. działał na tyle krótko (krótkie cykle max. w trakcie np. grillowania, czy gotowania na płycie), że zabezpieczenie nie zdążyło zadziałać, choć wydaje mi się, że płyta te cykle to ma długie.

Tak przy okazji - to był drugi wyjazd z płytą indukcyjną - REWELACJA - jak najbardziej polecam! Nie dość, że niemal wszystko można na tym zrobić, to jeszcze błyskawicznie i płynnie regulując moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Tak przy okazji - to był drugi wyjazd z płytą indukcyjną - REWELACJA - jak najbardziej polecam! Nie dość, że niemal wszystko można na tym zrobić, to jeszcze błyskawicznie i płynnie regulując moc.

kuchnia.JPG.c4366e11e5184b81654027580ddcb854.JPG

Jak wykupuję przyłącze na kempingach, to indukcji używamy już od pięciu lat, właśnie z uwagi na zalety, o których piszesz :skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kristofer napisał:

Jak wykupuję przyłącze na kempingach, to indukcji używamy już od pięciu lat, właśnie z uwagi na zalety, o których piszesz :skromny:

Jak bym zliczył koszt kuchenki i kartuszy to indukcja zwróciła mi się po 1 sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Płyta indukcyjna ... na campingu?! Nie przesadzacie ;)

Zresztą i tak nie miałbym miejsca, płetwy ledwo zmieściłem ... wracam do pakowania ...
5cb4f39116c71fc0c2f42607185f597f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, witus napisał:

Panowie! Płyta indukcyjna ... na campingu?! Nie przesadzacie ;)

Zresztą i tak nie miałbym miejsca, płetwy ledwo zmieściłem ... wracam do pakowania ...
 

Nie bardzo rozumiem zabierania za sobą na wyjazd takiej ilości piwa - w dodatku euro lagera robionego na grysiku kukurydzianym ;). Kupił byś coś lepszego. Amber ma Pilsa w puszkach. Bardzo poprawne piwo bez jakiś tanich zamienniķów słodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

Panowie! Płyta indukcyjna ... na campingu?! Nie przesadzacie ;)
Zresztą i tak nie miałbym miejsca, płetwy ledwo zmieściłem ... wracam do pakowania ...

No ale szacun - jeden soczek się zmieścił...

Movera zdemontuj i te parę kilo indukcji nie zrobi różnicy;-)

Wszyscy wiemy, że najlepsze gotowanie jest na zewnątrz, a indukcja do tego nadaje się najlepiej - niezależnie od wiatru z różnymi ustawieniami można błyskawicznie wszystko ugotować/podgrzać/przysmażyć/...

Indukcja RULEZ!!

Choć w domu gotuję na gazie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem zabierania za sobą na wyjazd takiej ilości piwa - w dodatku euro lagera robionego na grysiku kukurydzianym ;). Kupił byś coś lepszego. Amber ma Pilsa w puszkach. Bardzo poprawne piwo bez jakiś tanich zamienniķów słodu


Nie będę tego pił ... długa historia ;)
No ale szacun - jeden soczek się zmieścił...
Movera zdemontuj i te parę kilo indukcji nie zrobi różnicy;-)
Wszyscy wiemy, że najlepsze gotowanie jest na zewnątrz, a indukcja do tego nadaje się najlepiej - niezależnie od wiatru z różnymi ustawieniami można błyskawicznie wszystko ugotować/podgrzać/przysmażyć/...
Indukcja RULEZ!!
Choć w domu gotuję na gazie...;-)



Fakt wiatr, nie pomyślałem o tym. W przyszłym tygodniu zaczynam urlop i pewnie sobie szybko przypomnę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:


Fakt wiatr, nie pomyślałem o tym. W przyszłym tygodniu zaczynam urlop i pewnie sobie szybko przypomnę.
 

 

No to masz jeszcze czas - taka jak moja kosztuje całe 109,99 zł w internetach...

Wprawdzie pierwsza zakupiona miała jedną krawędź nieobrobioną (wada fabryczna), ale szybko wymienili mi na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na You Tube oglądam vlogi Kiki Świat, są na wybrzeżu francuskim, /vlogi są z m-cznym opóżnieniem/ i tam mają zabezpieczenie 16A.  Czyli nie mają problemu z urządzeniami elektrycznymi. Możecie spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.