Skocz do zawartości

Pierwsza Przyczepa


marciano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zakupy pierwszej przyczepy kempingowej, od jakiegos czasu czytam watki i rozlgladam sie po roznych serwisach.

Planuje zakup niedlugo ale bardziej sklaniam sie ku zakupie po sezonie.Jestesmy 4 osobowa rodzina , dzieci maja 3 i 6 lat.Czasami zabierzemy ze soba psa. Planuje wydac do 30.000zl. Auto jakim mam zamiar ciagac przczepe to Suzuzki Grand Vitara 1.9DDiS.

Na ogladalem sie juz wielu przczep w internecie, na zywo jednak nie widzialem zadnej. Poza tymi ktore sie widuje nad jeziorami i nad morzem. Najbardziej przypadly nam do gusty przyczepy 2 osiowe ze wzgledu na ich wymiary a konkretnie modele firmy Fendt i Tabbert ze wzgledu na wyposazenie i ladnie sie prezentuja. Nie wiem tylko czemu wiekszosc modeli jak nie prawie wiekszosc ktore widzialem nie posiada toalet kasetowych, tylko przenosne.

Co do zakupu nie kieruje sie az tak naddo rocznikiem lecz zeby przyzczepa byla przestronna i dobrze wyposazona, nie ukrywam ze bardzo zalezy nam na klimatyzacji. Przyczepy Fendt Diamond i Tabbert posiadaja takowa w praktycznie kazdym modelu.

Czy wybor Fendt lub Tabbert na pierwsza przyczepe to dobry wybor?

Moze mozecie polecic przyczepy o podobnym standardzie innego producenta ???

Znacie jakis godnych polecenia dealerow przyczep w Lubuskiem???

Z gory dziekuje za pomoc.

 


 

Edytowane przez marciano (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, marciano napisał:

Witam,

Przymierzam sie do zakupy pierwszej przyczepy kempingowej, od jakiegos czasu czytam watki i rozlgladam sie po roznych serwisach.

Planuje zakup niedlugo ale bardziej sklaniam sie ku zakupie po sezonie.Jestesmy 4 osobowa rodzina , dzieci maja 3 i 6 lat.Czasami zabierzemy ze soba psa. Planuje wydac do 30.000zl. Auto jakim mam zamiar ciagac przczepe to Suzuzki Grand Vitara 1.9DDiS.

Takim autem chciałbyś ciągnąć przyczepę o DMC 2000 kg? No to raczej nie jest najlepszy pomysł, już pomijam, że będzie to niezgodne z przepisami, bo taka Vitara ma DMC ile? 2100 kg? 

 

3 minuty temu, marciano napisał:

Na ogladalem sie juz wielu przczep w internecie, na zywo jednak nie widzialem zadnej. Poza tymi ktore sie widuje nad jeziorami i nad morzem. Najbardziej przypadly nam do gusty przyczepy 2 osiowe ze wzgledu na ich wymiary a konkretnie modele firmy Fendt i Tabbert ze wzgledu na wyposazenie i ladnie sie prezentuja. Nie wiem tylko czemu wiekszosc modeli jak nie prawie wiekszosc ktore widzialem nie posiada toalet kasetowych, tylko przenosne.

Co do zakupu nie kieruje sie az tak naddo rocznikiem lecz zeby przyzczepa byla przestronna i dobrze wyposazona, nie ukrywam ze bardzo zalezy nam na klimatyzacji. Przyczepy Fendt Diamond i Tabbert posiadaja takowa w praktycznie kazdym modelu.

Czy wybor Fendt lub Tabbert na pierwsza przyczepe to dobry wybor?

Moze mozecie polecic przyczepy o podobnym standardzie innego producenta ???

Znacie jakis godnych polecenia dealerow przyczep w Lubuskiem???

Z gory dziekuje za pomoc.

Te Tabberty czy Fendty o których piszesz to zazwyczaj są przyczepy po cyganach. Jak wyglądają możesz poczytać tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwazny z Ciebie czlowiek, ze chcesz Vitara 1,9 ciagnac  uczciwego Taberta :) W zeszlym sezonie nad jezioro przyjechal pewien gosc wlasnie Vitara z tym samym silnikiem, mial za soba jakas angielke DMC 1100. Po ulewnym deszczu opuszczal swoje miejsce i na wlasne oczy widzialem jak walczyl z ta angielka. Smrod sprzegla do dzisiaj chyba tam pozostal :) Skonczylo sie na tym, ze musialem wyciagnac na utwardzona droge tak jego angielke, jak i  jego Vitare. Niezbyt ciekawie to wygladalo :( Jednym slowem czarno to widze :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego was pytam o zdanie. Do tej pory  myslalem ze Vitara sobie poradzi.

Jakie przyczepy mozecie polecic w podobnym standardzie i cenie ktore nie zajada mojej Vitary ??? :)

I sie wszystcy wygodnie pomiescimy ?

Edytowane przez marciano (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik ma ile? 120 KM i 300 Nm? To ja bym jednak skupił się na poszukiwaniach w okolicy do 1400 kg. Jakiejś 5,5 metrowej budy.  Zmieścisz się nawet do 3500 kg.

To sobie przeanalizuj z różnymi budkami:

https://towcar.info/GB/index.php

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marciano napisał:

No to tak trzeba szukac, na wymiane auta nietsety juz mnie ie bedzie stac.

 

Nie wiem jakimi uprawnieniami dysponujesz ale zwróć uwagę że przy tym holowniku  buda 1500kg = prawko b96 lub b+e i viatoll

 

Edytowane przez junior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, junior napisał:

Nie wiem jakimi uprawnieniami dysponujesz ale zwróć uwagę że przy tym holowniku  buda 1500kg = prawko b96 lub b+e i viatoll

 

jestem tego swiadom, dlatego bardziej jestem sklonny do zakupy przyczepy po sezopnie zeby wyrobic uprawnienia, nie stanowi to dla mnie przeszkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacekzoo napisał:

Wg przepisów max co możesz zapiąć to 1556kg. Czyli do 1500 budę możesz szukać, będzie to jednoośka ale z tych większych. Jak logiczny układ wynajdziesz to będzie komfortowo

nawet z B+E nie moge zapiac cięższej przyczepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o prawo jazdy. W polskim prawie jest przepis który mówi że przyczepa z hamulcem najazdowym musi być lżejsza od holownika o 33% nawet jak w dowodzie rejestracyjnym masz napisane więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.