Skocz do zawartości
konradviper

Pierwsza poważna wyprawa, jak to zaplanować?

Rekomendowane odpowiedzi

Larysa

Przeczytałam wszystkie rady kamperowiczów   i jak to bywa, każdy ma "jakąś " rację. Wg mojego doświadczenia to najważniejsze jest wiedzieć z grubsza gdzie chcecie pojechać i co zobaczyć i jak spędzać czas. Nam bardzo pomógł niemiecki katalog dot. kempingów w całej Europie. Sa tam adresy, ceny, nazwy, mapki i wszystko co jest potrzebne aby wybrać i dojechać na dane m-sce.  Są także ceny a to bardzo pomaga. To odnosi się do kempingów. We Włoszech najtrudniej jest z nocowaniem na trasie. Jeżeli chcecie jechać wzdłuż wybrzeża to ogólnie masakra. Wiem to z autopsji. W sezonie bardzo kiepsko wygląda sprawa na kempingach, są bardzo obłożone. W tym katalogu są podane nr telefonów kempingów i można ew.spróbować rezerwacji. Jeżeli chce Pan wiedzieć jeszcze coś to poproszę o wiadomość. Serdecznie pozdrawiam i życzę wspaniałego urlopu.Larysa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
andiat
Napisano (edytowane)

Poczytaj i cos sobie wybierz https://play.google.com/store/search?q=park4night&c=apps&hl=pl

Ja jeżdżę z https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night

i z https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.acsi.europa

Warto kupić bo to grosze 

Ja jade z wnukami na Węgry .Baseny z bajerami i do mnie termy 

Edytowane przez andiat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Larysa

Nie wiem czy podpowiem co do planu drogi. Np. plan mieliśmy - objazd jeziora bodeńskiego, dookoła.  Drugiego roku: duże jeziora, też dookoła w Austrii.  Jezioro Garda /fantastyczne/ a następnego roku Jezioro Como. My kochamy Alpy ale też wodę. Trudno to pogodzić. Ale najpiękniejsza podróż to począwszy od Włoch Wenecja, potem przeskok w poprzek nad Śródziemne i całe wybrzeże lazurowe poprzez  San Remo, St.Tropez do Marsylii. W St.Tropez odbywał się  zlot największych /czyt.najdroższych / jachtów. To były niezapomniane chwile. Takich życzę Pana rodzinie. Polecam także Bornholm. Tam jest mikro klimat, roślinność śródziemnomorska , krzewy fuksji rosną w lasach. Ale nocowanie to chyba już tylko na kempingach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Ja dla odmiany nie lubię się rozczulać nad trasą tranzytową i staram się ją łyknąć w jednym kawałku, w nocy, bez dłuższych postojów. Od nas (Kraków/Katowice) jak wyjedzie się wieczorem, to rano można być we Włoszech/Słoweni/Szwajcarii/Francji. Tak samo powrót. Dzieciak się wyśpi, kierowca nie, ale przynajmniej trasa jest łyknięta w kilkanaście godzin i nie traci się dwóch dni z urlopu. No i fajniej się jedzie bo ruch nocą jest znacznie mniejszy, można wdusić tempomat i się zrelaksować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarod

Co kto lubi :). W takiej Norwegii to właśnie trasa była dla mnie wakacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka
3 minuty temu, Jarod napisał:

W takiej Norwegii to właśnie trasa była dla mnie wakacjami.

18 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

nie lubię się rozczulać nad trasą tranzytową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed
W dniu 7.06.2018 o 12:10, konradviper napisał:

Ma to sens, co piszę?

. W Polsce na dwupasmówce poruszam się 110km/h, za granicą będę pewnie bardziej pokorny, muszę sobie wydrukować ściągawkę z dopuszczalnymi prędkościami, ale chętnie też dowiem się od Was gdzie trzeba bardzo uważać na prędkości.

Uzupełnij ściągę o Polskę. W Polsce też trzeba "bardzo uważać"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konradviper
Napisano (edytowane)
W dniu 12.06.2018 o 18:51, Larysa napisał:

Ale najpiękniejsza podróż to począwszy od Włoch Wenecja, potem przeskok w poprzek nad Śródziemne i całe wybrzeże lazurowe poprzez  San Remo, St.Tropez do Marsylii. W St.Tropez odbywał się  zlot największych /czyt.najdroższych / jachtów. To były niezapomniane chwile. Takich życzę Pana rodzinie.

Biorę takze  pod uwagę taką wersję, z wplecioną Toskanią po Wenecji i San Marino. 

Do dyspozycji 3 tygodnie więc jest szansa że udaloby się taki plan bez zbędnej napinki zrealizować. 

Chyba czas poczytać trochę wiecej o południu Francji.

Edytowane przez konradviper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Larysa

Proszę zwrócić uwagę na kolor morza. Po przekroczeniu granicy Włochy - Francja, robi to tak fascynujące wrażenie. Morze na Lazurowym Wybrzeżu jest naprawdę koloru lazurowego. Zazdroszczę Panu, że ma Pan to wszystko przed sobą. Miasta w bieli a morze lazurowe. Ogromne przeżycia mieliśmy w St.Tropez. Nas dzieli na pewno duża różnica wieku, ale o B.Bardot Pan wie. Jest tam dużo sklepików, tj. kiedy B.B. była na topie. Moda zachowana w jej stylu. Nie wiem czy ma Pan żonę, jeżeli tak, to będzie dla niej duża ciekawostka. To Tylko w S.Tropez. Przepraszam, chyba się zagalopowałam. To są wspomnienia. Przez 3 tyg. zobaczy Pan dużo i przeżyje wiele. Pozdrawiam.

Ale ze mnie gapa. Przecież ma Pan żonę i dwójkę dzieci. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi