Skocz do zawartości

Inwentaryzacja stanu przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Do przyczepy o DMC 1700 potrzebujesz auta z DMC minimum 2261 kg. Czyli 300 kg więcej niż masz obecnie!

Tak wiem x 1,33 itd. Ale z DR wynika coś innego. DMC zestawu dla homologacji mojego auta = 3760 kg. Odjąć DMC auta - 1960 kg i wychodzi 1,8 t DMC przyczepy.

4 godziny temu, jacek00 napisał:

PS. Pomijając już nawet przepisy, to nie jest najlepszym pomysłem podpinanie tak wielkiej przyczepy do takiego lekkiego i "małego" autka.

Dlatego napisałem, że zgodnie z przepisami mogę ale w praktyce może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dlatego napisałem, że zgodnie z przepisami mogę ale w praktyce może być różnie.

 

No zgodnie z przepisami możesz ciągnąć przyczepę z hamulcem o DMC 1800 kg. Tego dotyczy wpis w DR.

 

Natomiast w przypadku hamulca najazdowego to zgodnie z przepisami możesz ciągnąć nie więcej niż 1460 kg.

 

Hamulec najazdowy nie jest hamulcem w rozumieniu przepisów i został dopuszczony do użytku warunkowo przy stosowaniu przelicznika 1.33.

 

Wiec tym pojazdem nie możesz ciągnąć legalnie tej przyczepy. Koniec i kropka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Z hamulcem najazdowym możesz ciągnąć nie więcej niż 1460 kg.

 

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Po prostu dzielisz dmc auta przez 1,33 i tyle możesz.

Przepraszam Panowie ale to już było na tym forum, zresztą tutaj się też dowiadywałem o maksymalne DMC dla mojego auta.

Współczynnik 1,33 jest wtedy kiedy nie mamy informacji w DR. Jeżeli w DR jest informacja o maksymalnej wadze przyczepy to stosuje się dane z homologacji a nie ze przemnożenia DMC pojazdu przez w/w współczynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00 & @jacekzoo- co Wy tam wiecie!!! Kolega właśnie zakupił przyczepę i wie więcej niż Wy więc dajcie mu holować to, czego legalnie nie może a przy pierwszej kontroli i bystremu policmajstrowi zweryfikuje swoją wiedzę:D Ile razy już to było wałkowane na forum? Tysiąc razy? Jak mówi @jacekzoo- pierdylion razy:jump:

@GrzechRuniqa, nie obraź się kolego ale jesteś w błędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, GrzechRuniqa napisał:
Przepraszam Panowie ale to już było na tym forum, zresztą tutaj się też dowiadywałem o maksymalne DMC dla mojego auta. Współczynnik 1,33 jest wtedy kiedy nie mamy informacji w DR. Jeżeli w DR jest informacja o maksymalnej wadze przyczepy to stosuje się dane z homologacji a nie ze przemnożenia DMC pojazdu przez w/w współczynnik. 

 

 Aha, nie wiem skąd bierzesz za przeproszeniem te bzdury, no ale wiedz, że nie masz racji.

W DR zawsze jest informacja o wadze przyczepy z hamulcem, a jak takiego wpisu nie ma to w ogóle nie możesz holować niczego, a jedynie możesz sobie bagażnik na rowery założyć.

Natomiast przelicznik 1.33 dotyczy przyczepy i zastosowanego w niej hamulca.

Możesz zaklinać rzeczywistość ile wlezie, ale przepisy w tym temacie są jednoznaczne. Twój zestaw jest nielegalny w myśl rozporządzenia w sprawie warunków technicznych i takim pojazdem nie masz prawa poruszać się po drogach publicznych.

 

Żeby już zakończyć tą jałową dyskusję wklejam Ci wyciąg z przepisów, abyś nie miał wątpliwości, że to o czym piszemy jest zgodne z prawdą:

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
§ 14.7. W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo @jacek00 No to przepraszam Szanownych Panów. Tkwiłem w błędzie wynikającego z braku wiedzy. Żona ma X5 z hakiem i to nim przyciągnąłem mojego "cygana". Na co dzień jeżdzę moim Outbackiem i byłem przekonany, że wystarczy DMC przyczepy < DMC ciągnika. Cały czas wychodzi na wierzch moje spontaniczne podejście do tematu. A dodatkowo dopiero zrobię uprawnienia B+E, więc i tak nigdzie sam nie pojadę. Uprzedzając pytania, to kolega był kierowcą.

Edytowane przez GrzechRuniqa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj nam te rozmowy o uprawnieniach, bo tego jest na forum co wątek, dawaj lepiej zdjęcia przyczepy będziemy rozkminać na drobne co w niej siedzi :D (albo nie siedzi :D) to jest dużo ciekawsze od kolejnego wątku o uprawnieniach, obniżaniu dmc itp.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Trochę się zaciąłem na wymianie tapicerki i nie miałem czasu na dalsze przeglądy. Zakład tapicerski wycenił komplet nowych gąbek i pokrycia na około 1900 pln. Wymieniam bo gąbki są żółte i ciężko stwierdzić co się tam kryje. 

Wracam do tematu termy. Zrobiłem kilka dodatkowych zdjęć i za nic mi nie wychodzi, że tam stała Truma TT. Nigdzie nie mogę znaleźć spustu wody. Jest jakaś zaślepka ale boję się ją ruszać. Czy mógł byś tam zamontowany inny "podgrzewacz wody"? Pytanie nr 2. czy trudno wykonać takie spusty?

 

 

IMG_4303.JPG

IMG_4304.JPG

IMG_4305.JPG

A i jeszcze małe odkrycie. Co to może być?

IMG_4307.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zobacz gdzie idą te węże czerwone? Czy do kranów czy do jakiegoś zbiornika? Spusty nic trudnego po prostu robisz 2 dziury w podłodze i zakładasz zawory spustowe.

2. Wygląda jak zasłonki, może do przedsionka. Ciężko stwierdzić po zdjęciach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, GrzechRuniqa napisał:

Jest jakaś zaślepka ale boję się ją ruszać.

Ta zaślepka jak to nazwałeś wygląda mi na mocowanie budy do ramy, wiec to nie jest żadna zaślepka, sprawdź w innych miejscach przyczepy powinieneś mieć takich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 czerwone węże, o ile dobrze widzę, to kończą się w tym samym miejscu, co ten przewód wentylacyjny (ten aluminiowo papierowy). To by sugerowało, że jednak w tym miejscu "coś" było. Czy próbowałeś może zajrzeć pod przyczepę w tym miejscu, gdzie ten zestaw rur? Może ktoś się bardzo postarał i zakrył pozostałości po mocowaniu bojlera nowym kawałkiem wykładziny? Trochę by to było dziwne, ale sama obecność dziwnie zakończonych różnorodnych węży w tym miejscu też do normalnych nie należy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.