Skocz do zawartości

Mała wolnossąca benzyna jako holownik – Suzuki S-Cross


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, maarec napisał:

Spalanie na powrocie wzrośnie, jest bardziej pod górkę ;)

No właśnie - niby się to bilansuje, ale nie do końca.

Ja ostatnio na Węgry spaliłem 8,6 l, a nazad (niby lżejszy) 9,4 l, więc całkiem spora różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie że powstał ten wątek gdyż czytając go, trochę rozwiałem swoje wątpliwości co do możliwości ciągnięcia przyczepy kempingowej. Mianowicie posiadam Kia Sportage III z ogromnym benzynowym silnikiem ;) 1.6  136KM  ;)   oglądałem angielkę z dyszlem lekko ponad 6m długości (MW 860kg), aby sprawdzić możliwości auta przejechałem się z nią. Auto normalnie ruszało i hamowało, natomiast prędkość to 95km/h i dalej nic ;) Czy to normalne zachowanie samochodu? Generalnie szukam przyczepy lżejszej ok 660 -750 MW więc chyba powinno być lepiej, czy się mylę? Najważniejsze, że mam już hak ;)

 

 

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcino81 napisał:

Fajnie że powstał ten wątek gdyż czytając go, trochę rozwiałem swoje wątpliwości co do możliwości ciągnięcia przyczepy kempingowej. Mianowicie posiadam Kia Sportage III z ogromnym benzynowym silnikiem ;) 1.6  136KM  ;)   oglądałem angielkę z dyszlem lekko ponad 6m długości (MW 860kg), aby sprawdzić możliwości auta przejechałem się z nią. Auto normalnie ruszało i hamowało, natomiast prędkość to 95km/h i dalej nic ;) Czy to normalne zachowanie samochodu? Generalnie szukam przyczepy lżejszej ok 660 -750 MW więc chyba powinno być lepiej, czy się mylę? Najważniejsze, że mam już hak ;)

A jaki moment obrotowy i przy jakich obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcino81 napisał:

Fajnie że powstał ten wątek gdyż czytając go, trochę rozwiałem swoje wątpliwości co do możliwości ciągnięcia przyczepy kempingowej. Mianowicie posiadam Kia Sportage III z ogromnym benzynowym silnikiem ;) 1.6  136KM  ;)   oglądałem angielkę z dyszlem lekko ponad 6m długości (MW 860kg), aby sprawdzić możliwości auta przejechałem się z nią. Auto normalnie ruszało i hamowało, natomiast prędkość to 95km/h i dalej nic ;) Czy to normalne zachowanie samochodu? Generalnie szukam przyczepy lżejszej ok 660 -750 MW więc chyba powinno być lepiej, czy się mylę? Najważniejsze, że mam już hak ;)

 

 

 

To coś słabo. Jeżdżę Hyundaiem ix35 z tym samym silnikiem 1,6GDI i przyczepką o DMC 1100 kg. Myślę, że pojedzie jakieś 130 km/h. Oczywiście w neutralnych warunkach, pod mocny wiatr czuć jak powietrze trzyma zestaw. Sam jechałem ok. 120 km/h, więcej już nie chciałem ryzykować no i benzyny szkoda. Jak już gdzieś wcześniej pisałem optymalna prędkość to 90 km/h co daje 2500 obr/min na 6 biegu. Jak jest pod wiatr to bieg 5. i prędkość 80 km/h przy tych samych obrotach. Wyższe prędkości to nieproporcjonalny przyrost zużycia paliwa. Sprawdzone w Polsce, Włoszech, Chorwacji. Oczywiście pod górki nie ma co żałować obrotów i trzeba czasami zredukować do 4. lub 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A jaki moment obrotowy i przy jakich obrotach?

Moc silnika
135 KM (99 kW) przy 6300 obr/min
Maksymalny moment obrotowy
165 Nm przy 4850 obr/min

 

Chyba że przyczepa była dużo cięższa niż miała ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 00:42, maarec napisał:

Zdecydowanie trzymaj te 75kg nacisku na hak. Spalanie na powrocie wzrośnie, jest bardziej pod górkę ;). 

Dalej tunel sv rok czynna tylko jedna nitka i zwężenie przez 10km?

A sprawdzacie w ogóle max. dopuszczalny nacisk na kulę haka w zaczepie samochodu, a nie na UN?

Tak sobie wszyscy piszą dawaj 75 kg. A ja mam np. max. dop. nacisk na kulę haka wg. tabliczki z haka 60 kg. I co z tego, że UN ma 75 kg. :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

A sprawdzacie w ogóle max. dopuszczalny nacisk na kulę haka w zaczepie samochodu, a nie na UN?

Tak sobie wszyscy piszą dawaj 75 kg. A ja mam np. max. dop. nacisk na kulę haka wg. tabliczki z haka 60 kg. I co z tego, że UN ma 75 kg. :miga:

Ja u siebie sprawdzam i mam nadzieję, że inni też wykazują się myśleniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 12:38, Marcino81 napisał:
Moc silnika
135 KM (99 kW) przy 6300 obr/min
Maksymalny moment obrotowy
165 Nm przy 4850 obr/min

 

Chyba że przyczepa była dużo cięższa niż miała ważyć.

Szału nie ma - mój ma 120 KM i 156 Nm. Twój zapewne jest cięższy, więc ta różnica się niweluje, choć wiadomo, że im cięższy holownik tym lepiej, a że zamierzasz holować lżejszą niż moja przyczepę (faktyczna masa to niecałe 1.100 kg) to nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spostrzeżenia z jazdy S-Crossem - tym razem już konkretna trasa do Włoch, w sumie 2100 km.

Po tych prawie 3 tys. km mogę stwierdzić jedno - taki samochód nadaje się jak najbardziej do jazdy zwykłymi drogami. Autostrady to już zdecydowanie nie jego żywioł.

Zużycie paliwa: zwykła droga 9 l, autostrada - 11 l.

Jazda autostradą jest oczywiście w porządku, ale w zasadzie wyłącznie w optymalnych warunkach, tzn. bez wiatru lub z wiatrem małym albo pchającym.

Jechałem przez Słowację najpierw autostradą od Popradu na Ruzemberok, a później z Żiliny do Bratysławy z na prawdę konkretnym wiatrem w mordę. Auto nawet w dół nie chciało jechać, a co dopiero pod górę. Piąty bieg bezużyteczny - w ruchu 4, a czasem nawet 3. Przez to wszystko realna prędkość to było 70-80 km/h, a przy tej prędkości, paskudnych porywach wiatru i wyprzedzających samochodach były niemal nieustające ciarki na plecach.

Na szczęście wiatr się uspokoił i droga przez Alpy (polecam puściuteńką w nocy trasę S6) to już zupełnie inna bajka. Pomimo deszczu i drogi wijącej się do góry z ciągłymi tunelami i estakadami, samochód nagle zaczął jechać na 5-ce, na której nawet przyspieszał (a przynajmniej nie zwalniał), a na 4-ce to już śmigał. Jazda wygodna, 90 km/h. Podróż autostradą przez Alpy przywróciła mi wiarę w ten samochód, że nie jest tak źle.

Zdaję sobie sprawę, że przy takim wietrze jak miałem przez całą Słowację (ok. 350 km w sumie) to jazda w zasadzie każdym samochodem nie byłaby komfortowa, ale zapewne cięższym i mocniejszym byłaby dużo mniej stresująca. To jest więc największy minus takiego samochodu z takim silnikiem.

Zastanawiam się także co za samobójca wymyślił max. z przyczepą 80 km/h? W moim przypadku różnica była diametralna.

Po pierwsze - przy prędkości  90 km/h nie wyprzedzają nas TIRy (no może poza sporadycznymi przypadkami, a wówczas różnica prędkości to max. 5 km/h).

Po drugie - wszystko co nas wyprzedza (zwłaszcza większych gabarytów) oddziałuje na zestaw zdecydowanie mniej. To zaskakujące, ale różnica przy prędkości 80, a 90 km/h jest diametralna. Jazda z prędkością 90 km/h była znacznie bardziej komfortowa i pozbawiona stresu w porównaniu do jazdy 80 km/h. Niestety przy większym wietrze już 90 km/h się nie pojedzie i wówczas jest męczarnia.

Tym razem średnia spalania z całej trasy, przy czym 3/4 to autostrady, przekroczyła 10 l. Wciąż nie jest to źle.

Po tych 3 tys. km i dwóch jakże różnych wyjazdach nie mogę powiedzieć, żebym polecał taki samochód o takich parametrach do ciągnięcia przyczepy, ale jak ktoś ma taką sytuację jak ja, że nie może zmienić w danej chwili samochodu, to śmiało może z taką przyczepką jeździć licząc się z ewentualną męką na autostradzie w czasie silnego wiatru.

Ja raczej jeszcze 2 sezony dociągnę tym samochodem i dopiero na trzeci z kolei zmienię - być może też na S-Crossa, ale już z silnikiem 140 KM i 220 Nm z turbiną. Osiągi o niebo lepsze, choć masa ta sama - możliwe więc, że byłoby to zamienił stryjek siekierkę na kijek, choć raczej odwrotnie, a z kija na siekierkę to już Dobra Zmiana;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia. Osobiście nie chciałbym holować samochodem, który ma problemy z jazdą pod wiatr. Nie było opcji nie patrząc na spalanie dać 4 biegu i jechać 95-99kmh ? aż tak nie szedł ?

miałem kilka przejazdów pod silny wiatr, raz wręcz bardzo silny (wracając z Wielkanocy na Węgrzech, jadąc 100kmh wykręciłem ok 14.7 spalanie) z tym, że pojechałby i 120kmh.

i jeszcze myślisz o takim samym tylko trochę mocniejszym ? Nie wiem na ile starczy żywotności takiego silnika, który podczas jazdy z budką będzie pracował na 120% możliwości nonstop :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maarec napisał:

Nie było opcji nie patrząc na spalanie dać 4 biegu i jechać 95-99kmh ? aż tak nie szedł ?

Wiesz co - możliwe, że bym mógł go podkręcić, ale trochę może spanikowałem - to był pierwszy wyjazd tym zestawem na autostradę i od razu takie pierwsze zderzenie z na prawdę silnym wiatrem.Wracając miałem też silny wiatr momentami (choć jednak zdecydowanie słabszy) i radziłem sobie z tym zdecydowanie lepiej.

19 minut temu, maarec napisał:

i jeszcze myślisz o takim samym tylko trochę mocniejszym ? Nie wiem na ile starczy żywotności takiego silnika, który podczas jazdy z budką będzie pracował na 120% możliwości nonstop :)

Różnice są dość znaczące:

120 KM przy 6000 i 156 Nm przy 4400

vs.

140 KM przy 5500 i 220 Nm przy 1500

Zwłaszcza Nm i obroty przy których jest dostępny robią różnicę.

No ale wiem - to wciąż ten sam mały, lekki samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.